Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw Nikkor AF-P 70-300mm DX VR, a Nikon D7200

    Witam,

    Na stronie Nikona jest taki oto artykuł:
    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...tRedirect=true
    gdzie napisali, że obiektywy AF-P m.in. w lustrzance D7200 (którą mam, stąd pytam o ten model) mają PEWNE ograniczenia. Chciałbym się dowiedzieć co to są za ograniczenia, bo niestety nie podali więcej informacji, a przynajmniej nie po polsku. Jest bowiem odnośnik to tabeli zgodności, gdzie znalazłem coś takiego:

    "・D5、D810A、D810、D750、Df、D7200、D7100 D5200
    Restrictions
    1. Cameras do not offer the "Manual focus ring in AF mode" Custom Setting for enabling/disabling focus ring operation in autofocus mode.
    2. As the lens does not have a VR switch, its built-in vibration reduction function cannot be disabled.
    3. If the standby timer is allowed to expire, the focus position will change when the timer is restarted, requiring refocusing. Focus is initialized (reset to infinity) when the standby timer is allowed to expire (camera enters sleep mode) and is then estarted (camera recovers from sleep mode) by pressing the shutter-release button halfway or operating a button.
    Specifying longer standby times is recommended for manual focus photography (remote photography, fixed photography using a tripod, interval timer photography, etc.) and in other situations in which the shutter may not be released immediately after focusing.
    4. If the camera is turned on with the lens retracted, the camera will display a "Lens not attached" message, "F--", "△F", or other warning."

    Co prawda język angielski nie jest mi obcy, jednak słownictwo związane ściśle z fotografią jednak sprawia mi problem. A bardziej w sumie problem mam z całym sensem zdań, bo to, że lens to obiektyw to wiem. Byłby ktoś tak uprzejmy i przetłumaczył oraz wytłumaczył o co dokładnie chodzi w tych podpunktach? Bo korzystanie z Google Tłumacz tylko bardziej utrudnia zrozumienie tego. Z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten zestaw. Była już o tym wiele razy mowa na forum, w tym zestawie nie możesz wyłączyć VR. Stabilizacja jest bardzo wydajna, nie zauważyłem samoistnych poruszeń na statywie przy czasach 1/60-1/80 s (może nawet krótszych). Podobnie nie możesz wyłączyć AF na obiektywie, ale możesz w oczywiście w body. Jak dla mnie jest to pełna funkcjonalność w zastosowaniach, do których generalnie jest przeznaczony ten obiektyw.
    Do 20-go któregoś sierpnia masz 320 zł cashback, za ok. 1k zł dostajesz nieduży i dobry jakościowo obiektyw.

  3. #3

    Domyślnie

    Też już mam ten zestaw, a zwrot z Cashbacku już dostałem.
    Wcześniej po prostu nie doczytałem tych dopisków, testując oczywiście przed zakupem obiektyw, więc wiedziałem, że działa, ale te ograniczenia niby zaczęły mnie zastanawiać.
    Dzięki za odpowiedź!

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie czy pod D300 będzie coś z tego obiektywu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogusław123 Zobacz posta
    Pytanie czy pod D300 będzie coś z tego obiektywu?
    Manual będzie http://www.nikonsupport.eu/europe/Ma...CC/LCC_En.xlsx

  6. #6

    Domyślnie

    Tego obiektywu nie można używać z lustrzankami cyfrowymi z serii D4, D3, D2, D1, D800, D300, D70, D40, z modelami D700, D200, D100, D90, D80, D60, D50, D7000, D5100, D5000, D3200, D3100 i D3000 ani z lustrzankami analogowymi.
    W przypadku lustrzanek D5, D750, D610, D600, D5500, D5300 i D3300 należy upewnić się, że oprogramowanie aparatu zostało zaktualizowane do najnowszej wersji.
    http://www.nikon.pl/pl_PL/product/ni...4-5-5-6e-ed-vr
    "Nie można używać" czyli nie będzie af. Manualnie powinien faktycznie ostrzyć z tymi aparatami.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 31-10-2017 o 20:11

  7. #7

    Domyślnie

    Używać raczej można- AF w manualu. Zastanawia mnie kwestia pomiaru i przysłony. O ile sterowanie przysłoną odpada i będzie działać na pełnej dziurze to nie powinno być chyba też z pomiarem jeśli wpiszemy odpowiednie wartości... Chociaż niewykluczone, że trzeba będzie zaklejać styki by używać szkła jako manuala.

Podobne wątki

  1. Nikon D7200 + Nikon AF-P 70-300mm
    By staszeksm in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-06-2019, 00:26
  2. Nikno D5300 jaki obiektyw Nikkor 70-300mm czy Tamron AF SP 70-300mm?
    By Bimer in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-08-2017, 23:31
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •