Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D810 vs 5DSR vs a7r II

    Cześć, mam konkretne pytanie. Jako stały użytkownik Canona 5d Mark III chciałbym kupić nowy sprzęt. Robię głównie portrety (ISO od 100 do 1000). Potrzebuje nowe body i zastanawiam się nad 5DSR, d810 albo a7r ii. Zależy mi na dobrym AF i szerokim DR. Obiektywy jakie chce kupić do wybranej puszki to 70-200 i 24-70. Canon ma największą rozdzielczość ale najgorszy DR więc skłaniam się bardziej do Sony albo Nikona. 70-200 obu firm w najnowszych wersjach są w identycznej cenie, puszki też - czy faktycznie ISO 64 to taka magia? Wiem, że są zapowiedzi d840, ale ja potrzebuje aparatu w tym roku. Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zapowiedź jest D850 i to już całkiem konkretna. Myślę, że warto poczekać na premierę i pełną specyfikację.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    DR 3 które wymieniłeś najlepszy DR i obraz ma z całą pewnością d810, a najgorszy 5dsr. Detaliczność odwrotnie. sony zawsze po środku. Pytanie więc na czym Ci najbardziej zależy.
    Poza tym warto przeanalizować cały zestaw - który daje najlepszy rezultaty, i który jest dla Ciebie korzystny cenowo.
    W przypadku nikona i d810 poczekałbym także na ostateczną prezentację D850 - jako że to najnowsze dzieło - może mieć wszystko najlepsze - i rozdzielczość i DR i tonalność i kolor.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    DR 3 które wymieniłeś najlepszy DR i obraz ma z całą pewnością d810, a najgorszy 5dsr. Detaliczność odwrotnie. sony zawsze po środku. Pytanie więc na czym Ci najbardziej zależy.
    Poza tym warto przeanalizować cały zestaw - który daje najlepszy rezultaty, i który jest dla Ciebie korzystny cenowo.
    W przypadku nikona i d810 poczekałbym także na ostateczną prezentację D850 - jako że to najnowsze dzieło - może mieć wszystko najlepsze - i rozdzielczość i DR i tonalność i kolor.
    d850 z malutkim zapewne dodatkiem od marki w postaci jakieś wady, do czego nas już w nikonie przyzwyczajono. Ja bym Łukaszu na twoim miejscu postawił na a7r2 lub poczekał na r3
    http://www.kubakoziol.pl - moja pasja, fotografia pejzażu

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mnie zawsze śmieszy jak fanboje sony robią porównanie i biorą użyteczne ISO z A7sII, szybkość z A7II i rozdzielczość z A7rII, a jak przyjdzie do porównań solidnych to wychodzi tak że jednak canon i nikon ma przewagę.

Podobne wątki

  1. 35mm pod FX (D810)
    By Badol in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 11:10
  2. TIFFy w D810
    By veeelik in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 11:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •