Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: monitor

  1. #1

    Domyślnie monitor

    Witam.
    W najblizszym czasie bede musiał zmienić monitor,mam starego CRT Samsunga,niestety wczoraj sie nie chciał właczyć9jade na rezerwowym).
    Trzeba więc kupic coś nowego.
    Moje typy to:
    1.
    iiYama 19'' H481S-B6
    2.
    Samsung SyncMaster 940N

    No i taki ekstremum,którego poleca mi znajomy.Nie wiem czy warty tej różnicy w kasie.
    3.
    Eizo FlexScan S1931SUB

    Napiszcie na jakie parametry zwracac uwagę,jestem totalnym laikiem w tym temacie i moje strzały to bardziej na chybił trafił.
    Aha monitor prócz obróbki wykorzystywany tez bedzie do grania.
    Za rzeczowe odpowiedzi wielkie dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko i wylacznie to, co poleca Ci kolega.
    Pierwsze 2 sa na matrycach TN -- nie nadaja sie do pracy ze zdjeciami.
    EIZO na matrycy PVA jest wrecz idealnym zamiennikiem monitora CRT.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Niedawno zakupiłem za 1499zł NEC 1970NX z matrycą S-IPS, widziałem w necie taniej, do amatorskich celów rewelacyjny.

  4. #4

    Domyślnie

    trochę duża ta rozbieżność cenowa...
    skoro zwracasz uwagę na Samsunga 940N za 820zł w Komputroniku to polecam Samsunga 970P - przed kilkoma dniami brałem dla kogoś w Agito za 904zł z przesyłką kurierem na następny dzień. Nie bawiłem się zbyt wiele ale matryca już PVA a nie TN i prezentował się po wstępnym skalibrowaniu bardzo ciekawie. Jedyne na co zwróciłem uwagę to spore smużenie widoczne znacznie bardziej niż mój Formac o dużo gorszych parametrach reakcji plamki...
    Skoro 800 i 1800 nie robi dla Ciebie różnicy to zwróć może uwagę na Nec z matrycami S-IPS - są naprawdę świetne a można je dostać dużo taniej niż w Komputroniku (poniżej 1500zł).
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie o nich czytam ale martwia mnie czasy reakcji,duzo grania jest na moim kompie

  6. #6

    Domyślnie

    matryce ips mają niestety długie czasy reakcji - coś za coś. Dlatego ja bym wypośrodkował - PVA w dobrym monitorze - smużenia nie widać a i kolory świetne. No i kilka stówek w kieszeni na szkiełko
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bwn Zobacz posta
    Właśnie o nich czytam ale martwia mnie czasy reakcji,duzo grania jest na moim kompie
    Albo rybki albo akwarium...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Albo rybki albo akwarium...
    Albo dokładka kaski i droższe eizo z dopalaczem kryształków
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  9. #9
    Asaf
    Gość

    Domyślnie

    Żeby się nie powtarzać: popatrz co na ten temat napisał Tom01 na tym wątku:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=19727

    Ja wybrałem się do sklepu, żeby zobaczyć, czy faktycznie jest taka różnica między Eizo S1931,
    a innymi. I powiem tak: niestety Tom ma rację. Tylko ten Eizo miał taką miłą cechę, że biały był biały,
    a nie żółty, czy różowy

    PS. Tak poza tym, to witam z okazji pierwszego posta - koniec pasożytowania na forum

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam! Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Czy któryś z monitorów CRT oferowanych w sprzedaży jest godny uwagi? Osobiście nie zależy mi na małych gabarytach monitora i z chęcią kupiłbym coś porządnego do obróbki zdjęć ale w jeszcze w technologii CRT.

    Macie jakieś typy lub sugestie? Czy raczej nie zawracać sobie głowy i kupić LCD?
    __________________ ? ___________________

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •