Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Przejściówka obiektywu 1 J5

    Witam serdecznie.

    Na wstępie przepraszam, że zadaję może banalne pytanie, ale starałem się szukać pod słowami "pierścień" i "przejściówka" i niestety nie znalazłem odpowiedzi, a o jedynej przejściówce o jakiej przeczytałem to oryginalna Nikona za ponad 1000PLN.

    Jestem 100% amatorem. Mój Nikon D50 przestał działać dlatego zakupiłem Nikona 1 J5.

    Jako, że mam kilka obiektywów Sigmy z mojego D50 chciałbym je wykorzystać z z obecnym 1 J5. Przyglądałem się przejściówce Nikona, ale ponad 1000PLN to lekka przesada, dlatego pytam czy możecie mi polecić jakąś tańszą alternatywę i czy w ogóle obiektywy będą działały z 1 J5? Czy jest sens?


    Przepraszam jeśli powieliłem temat i dziękuję za pomoc i sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiem to nie ma alternatywy.
    Ta przejściówka - FT1 - jest jedyna w swoim rodzaju.
    Posiada własną elektronikę i oprogramowanie rozpoznające obiektyw.
    A czy jest sens , zależy ile masz szkieł z których mógłbyś skorzystać
    zamiast kupować dedykowane do N1.
    Z drugiej strony w tej samej cenie kupisz obiektyw NIkkor 1 30-100 VR
    ekwiwalent 81-297mm


    Oczywiście są jeszcze inne "przejściówki" do N1.
    Ale wtedy nie ma żadnego sterowania obiektywem z poziomu aparatu.
    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 15-07-2017 o 22:27

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma sensu ładowania się w FT1 jeżeli masz jeden/dwa obiektywy z DXa, ale masz zamiar je tylko na J5 używać. Sprzedaj Sigmę, dokup 30-100, albo 10-100 dedykowane do N1.

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym FT1 też nie jest różowo. Na nikonie J5 sporo dużych obiektywów nie działa. Nie wiem czy to w obawie o delikatny bagnet ale ciężkie zoomy i tele nie działają.

  5. #5

    Domyślnie

    Możesz powiedzieć jakie dokładnie ci nie działają?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja nie mam J5 ale na dpreview chyba na forum ktoś o tym pisał. Wydaje mi się, że była nawet lista tych działających i niedziałających. Poszukam tego i jak znajdę to wrzucę. W nikonach V1/2/3 chyba nie ma ograniczeń.

    EDIT:
    O i jest lista: https://cdn-4.nikon-cdn.com/e/Q5NM96...lity_Chart.pdf
    Niestety nie ma listy jakie Sigmy Tamrony czy co tam jeszcze jest działają

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ok pobieżnie przejrzałem te niedziałające Nikkory i chyba to nie jest problem. Na większość chyba i tak tylko jakieś redakcje stać i to są straszne potwory jeśli chodzi o gabaryty.
    Pozostaje pytanie które sigmy działają a które nie.
    Ostatnio edytowane przez moongoosee ; 16-07-2017 o 00:32

  7. #7

    Domyślnie

    Największą wadą przejściówki jest, że AF działa tylko na środkowym polu, co wyklucza zabawę z wielopolowym af lub wyborem pola af na wyświetlaczu. Oczywiście da się z tym żyć, ale czy warto dopłacać 1000 zł?

  8. #8

    Domyślnie

    Zasadnicza kwestia: jakie szkła? Przy tych wymagających napędu nie będzie af z J5 niezależnie od adapteru.

    PS

    Jeśli byłeś zadowolony z D50, to teraz D70(s) można szukać w przedziale 250-300zł, obrazek ten sam, a ergonomia lepsza. Później odpowiednio D200/300. Wszystkie dalej taniej od FT1

  9. #9

    Domyślnie

    Jako, że mam kilka obiektywów Sigmy z mojego D50 chciałbym je wykorzystać z z obecnym 1 J5. Przyglądałem się przejściówce Nikona, ale ponad 1000PLN to lekka przesada, dlatego pytam czy możecie mi polecić jakąś tańszą alternatywę i czy w ogóle obiektywy będą działały z 1 J5? Czy jest sens?

  10. #10

    Domyślnie

    Prosta odpowiedź, bez rzeczywiście dobrych obiektywów sensu nie ma, przejściówka droga, a zestaw duży, plus duży przelicznik przyda się tylko przy tele.
    Sprzedaj D50 z obiektywami i dokup dedykowane jak chcesz mieć małe i wygodne.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przejsciowka do wezyka
    By cry5t4l in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 01:04
  2. Przejściówka z m42
    By pelamka in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 19:55
  3. Przejściówka
    By kompaktowa in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 18:43
  4. przejściówka
    By iolus in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •