Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Parę miesięcy temu też nosiłem się z zamiarem zakupu 350 pod D500 i Sigmę 150-600 S. W materiałach producenta i na zdjęciach 350-ka wyglądała na całkiem pojemną ale na miejscu w sklepie okazało się, że tego miejsca wcale nie ma za dużo i z S150-600 podpięta do body był problem z upchnięciem. Wziąłem 450 i jest ok. a i cena niewiele wyższa od 350-tki.
    Na Twoim miejscu @nikoniarz jeśli byłaby taka możliwość to zwróciłbym 350-kę i poczekał na 450-kę... zawsze lepiej mieć miejsca w plecaku więcej niż mniej.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 07-07-2017 o 08:38
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  2. #12

    Domyślnie

    Biorę pod uwagę wymianę. Ale przez weekend na spokojnie spróbuje poukładać przegrody i zobaczę co z tego wyjdzie. Nie chcę "za dużego" plecaka bo minimalizuję sprzęt. A poza tym- już wersja 350 to dość duży gabarytowo plecak (poza komorą foto) więc nie wiem czy chcę taką szafę jak model 450... Przez weekend wszystko sie wyjaśni.

  3. #13

    Domyślnie

    Plusem 350 jest to, że spoko mieści się w limitach bagażu kabinowego tanich linii (nie tanich zresztą też ) Z 450 mógłby być problem.
    Na świecie ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

    http://marchewkowakuchnia.wordpress.com/

  4. #14

    Domyślnie

    Trochę "statycznych" póki co spostrzeżeń odnośnie plecaka:
    -jednak udało się zapakować to co chciałem, ale niestety nie tak jak chciałem... Niektóre szkła wymagają odwrócenia "tulipanów". Niestety, to co widzimy na reklamowych materiałach producenta to sprzęt chyba "wyselekcjonowany" by pokazać jak wiele mieści plecak: bez osłon przeciwsłonecznych, niezbyt grube i długie szkła, niezbyt duże lampy... W przypadku odstępstwa od tych "kryteriów" robi się problem tym większy, im obszerniejszy sprzęt mamy. Problem = ciasno, czasem nawet bardzo ciasno... Polecam szczegółową przymiarkę przed zakupem...
    -plecak jest ciężki... To czuć. Nie ważyłem (jeszcze), ale producent podaje 3 kg... Jeśli dołożymy do niego 6 kg sprzętu foto, 2-3 kg akcesoriów foto i do tego rzeczy "niefotograficzne" robi się balast, który nie zachęca do noszenia. No ale coś za coś...
    -wykonanie trochę lepsze niż na codzień używane przeze mnie Flipside Sport 15L AW drugiej generacji jak i Photo Sport BP 200 AW również drugiej generacji. "Przewaga" Whistlera polega na paru metalowych zaczepach i ciut grubszego materiału który zapewne jest solidniejszy. We wspomnianych wcześniej, o połowę tańszych plecakach, wszystko jest "dopieszczone" na tym samym, bardzo wysokim poziomie...
    -bardzo praktyczne kieszenie "nie-foto"...

    Z minusów które na chwilę obecną zwracają na siebie uwagę to długość pasa biodrowego oraz szelek- są koszmarnie długie. Za długie. Zwinięty nadmiar jest nieestetyczny i niepraktyczny. A z nadmiarem pasków szelkowych nie ma co zrobić gdyż brak gumowych szlufek którymi można by zabezpieczyć owy nadmiar. I na szczęście to chyba tylko tyle póki co z minusów...
    Plusów jest zdecydowanie więcej- wykonanie, praktyczność (będąc świadomym pojemności komory foto jak i kieszeni "osobistych), bezpieczeństwo sprzętu foto...

    Na chwilę obecną nie żałuję. Dla osób mających dylemat przy zakupie czy da się pogodzić plecak turystyczny i fotograficzny powiem tak- to jest plecak fotograficzno-wycieczkowy. Daleko mu do sprzętu wyprawowo-fotograficznego. Dlaczego? Bo mieści przede wszystkim sprzęt foto, a na pozostałe rzeczy jest zbyt mało miejsca by poważnie myśleć o jakiejś wyprawie...

  5. #15

    Domyślnie

    Kilka kolejnych uwag:
    -do komory przedniej bez problemu wchodzi laptop 15,6" nawet w niezbyt grubym pokrowcu
    -trochę dziwny pomysł z chowaniem pokrowca przeciwdeszczowego w górnej komorze. Po pierwsze zajmuje tam miejsce, niby niewiele, ale i sama kieszeń górna nie jest zbyt duża. Po drugie- istnieje ryzyko zapomnieć go zabrać np. po czyszczeniu czy suszeniu. Myślę, że lepsze byłoby rozwiązanie z innych modeli Lowepro- zintegrowany i przypinany rzepem w kieszonce pod plecakiem...
    -nie trudno, by zapakowany plecak ważył 14-15 kg... Wystarczy pełna komora niezbyt plastikowego sprzętu foto, laptop, statyw, trochę rzeczy osobistych...

  6. #16

    Domyślnie

    Plecak przetestowany w boju. Załadowany sześcioma kilogramami sprzętu nie wykazywał dyskomfortu podczas noszenia (8h noszenia). Jedna uwaga odnośnie pasa biodrowego- szczupłym osobom może w letnim okresie zabraknąć regulacji, a konkretnie odpowiedniego naciągu owego pasa.

  7. #17

    Domyślnie

    Chciałbym dalej zrecenzować plecak, ale chyba nie będę powielał opinii która w 95% jest równoznaczna z moją- http://blog.michaelclarkphoto.com/?p=4310
    Jeśli komuś w treści tej recenzji umknęło to przypominam- w przypadku używania osłon przeciwsłonecznych pojemność plecaka zdecydowanie odstaje od tego, co można zobaczyć na materiałach producenta. Zachęcam do osobistej przymiarki. To mój trzeci plecak Lowepro który świetnie robi to, co do niego należy...

  8. #18

    Domyślnie

    Pytanie, czy Wasz (posiadaczy) egzemplarz Whistler'a też był wyprodukowany w Chinach? Kupiłem w Notopstryk.pl i na ulotce że produkcja made in China nie mówię że od razu gorszy być może, jednak chciałbym przede wszystkim żeby to nie była podróbka.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Enikaoen Zobacz posta
    Pytanie, czy Wasz (posiadaczy) egzemplarz Whistler'a też był wyprodukowany w Chinach? Kupiłem w Notopstryk.pl i na ulotce że produkcja made in China nie mówię że od razu gorszy być może, jednak chciałbym przede wszystkim żeby to nie była podróbka.
    Wszystkie 4 produkty mam mejd in czajna- kupowane u dystrybutora.

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Lowepro Nova 200 AW vs Lowepro torba Stealth Reporter D400 AW
    By josephebeloki in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 17:47
  2. Lowepro Reporter D300 AW czy LowePro Nova 5 AW
    By aneczka18 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 12:43
  3. Lowepro Flipside 200/300 - opinie ??
    By vasco5 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 22:01
  4. Lowepro Rezo180 vs Lowepro EX180 - różnice, wady i zalety.
    By jaari in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2006, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •