Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie nikon d5100,d5200,d5300 a może jednak d7000 bardzo proszę o pomoc w wyborze

    Witam
    Chcę kupić jeden z modeli wymienionych w tytule w cenie do 2000 tyś zł
    Im więcej czytam tym bardziej jestem w lesie
    W ogłoszeniach widziałem że d5100 z obiektywem 18-105 można już kupić za 1200 zł
    d5200 do 1500 zaś d5300 niewiele drożej ale obydwa modele z obiektywami 18-55
    Ostatni o zaś znalazłem
    http://allegro.pl/aparat-nikon-d7000...754892517.html
    http://allegro.pl/aparat-nikon-d7000...754892383.html

    Lubię robić zdjęcia w nocy czasami na weselach. Ze względu na charakter wykonywanej pracy bardzo często jestem poza domem przez kilka dni. Aparat ma mi więc służyć również do okazjonalnego pstrykania
    Wielkość i ciężar nie ma dla mnie kompletnego znaczenia (stąd myśl o kupnie d7000)

    Bardzo proszę o pomoc w wyborze

    Ps. Trochę boję się d7000

  2. #2

    Domyślnie

    "stąd myśl o kupnie d7000" - i to jest dobry kierunek Z tym, że 18-105 zarówno w nocy jak i na weselu /bez porządnej lampy/ sprawdzi się słabo. To typowy, porządny spacerniak, ale potrzebuje światła.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Zaczołem moją przygode z pierwszą lustrzanką D5300 jakieś 3 lata temu. Kitowe szkło zmieniłem na Sigme 17-50 2.8, potem dokupiłem N 35mm 1.8G i N 50mm 1.4G. Żyleta!
    W przyszłości mam zamiar się rozwinąć do FX. Czułość na światło jak dla mnie wystarczająca. Nowa technologia i procesor prezentują dobrą klasę D5300. Porównują to body do D7000 D7100. Poznałem to body na tyle że nie robi mi problemu robienie zdjęć w manualu, Raw, lampa manual Sigma EF-430 i bardzo mi sie podoba zabawa fotografowaniem. Ostrość super, jedynie brak filtra AA daje czasem znaki ale nie jest tragicznie. Ogólnie to jest wysokiej klasy aparat na wycieczkę kierując się dodatkami wbudowanymi. Super sprawą jest katalogowanie zdjęć (GPS) i przesyłanie zdjęć na telefon (WiFi) ale kto bawi sie Raw na komórce
    Łączność można wykorzystać do bezpośredniego przesyłania zdjęć na laptopa, jeden strzela a drugi obrabia RAW (fajna opcja na śluby). Ale nie polecam jak ktoś zarabia na ślubach, efekt mory jednak bywa i może to zepsuć idealny moment. Szybkość 5,5 klatki nie wystarczy.
    Jako amator zauważam po tym okresie wiele niedociągnięć bo jak by nie było to jest to aparat amatorski.
    Filmów nie kręce więc nie powiem nic o tym ale punktacje na ytubie są wysokie.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    "Jako amator zauważam po tym okresie wiele niedociągnięć bo jak by nie było to jest to aparat amatorski." Możesz napisać coś więcej o tych wadach?

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście.
    Aparat ma czasem problemy z AF i nie jest w 100% celny, nie ważne czy to dzień słoneczny czy sztuczne światło, przy pogodzie pochmurnej jest ok. Na ustawieniach ostrości punktowej celuje się w oko albo twarz a potem łapie kadr, jednak twarz nie zawsze jest ostra w 100%. Przy zdjęciach całej sylwetki bywa że ostrość jest na ramiona albo ucho a nie oko/twarz. Wielką wadą jest brak ustawień kalibracji, wiem że to aparat amatorski ale technologia poszła na tyle do przodu że to nie nowość i uważam że aktualnie każda DSLR powinna mieć tą opcję a zwłaszcza kolejne modele wychodzące na rynek. Brak ustawień personalnych też jest wadą, trzeba ustawiać za każdym razem zamiast przejść na ulubione ustawienia. 1 przycisk funkcyjny, drugi jest już zaprogramowany i jedynie możemy zmienić jego opcję tracąc poprzednie jego ustawienie. Wizjer mógł by obejmować 100% kadru ale to już moim zdaniem marketing, chcesz mieć wiecej niż 95% kup droższe body. Histogram zdjęcia jakiś wydaje mi się obcięty jak by nie pokazywał wszystkiego ale to mały problem. Mora jest zmorą, występuje przy świele zmieniającym się (np. zdjęcia na koncertach, disco) ale ten efekt też jest przy mocnym świetle słonecznym. Lepsza opcja była by możliwość wyłączenia filtra AA niż jego pozbycie się. Celność auto balansu bieli jest słaba ale to nie problem przy RAW w związku z obróbką zdjęć. Grip troszka mały jak na moją rękę ale wygodny, nie chodzi sie 24h z aparatem w ręce. Jedno kułko sterujące. Brak uszczelnienia albo rozszczelnienia, aparat skręcony masywne i nie widać tego gołym okiem ale paproszki sie wślizgują do mody nie wiadomo którędy (już mam sporo śmieci w wizjerze a to dopiero 5000 zdjęć zrobionych przez około 3 lata). Aparat przechowuje w pokrowcu ochronnym.
    Ale nie zapominajmy że jak zdjęcie wyjdzie idealne to można porównywać do aparatów lepszej klasy.
    To są tylko moje spostrzeżenia, każdy ma swoje zdanie.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przekadrowanie zwłaszcza przy mocno otwartej przysłonie mogą spowodować że wcześniejsze celowanie wyjdzie z głębi ostrości, dlatego w droższych modelach/wyższych liniach punktów af jest do wyboru więcej co ułatwia sporo i można odzwyczaić się od przekadrowywania.
    Kalibracja jest ważna ale tu wina leży raczej po stronie obiektywu, a nie aparatu, warto to wykonywać w serwisie jeśli ma się jakieś problemy po zakupie zestawu czy nowego obiektywu.
    Personalizacja jest w wyższych modelach/liniach, podobnie jak pokrycie kadru w wizjerze, filtr AA to fizycznie istniejący filtr na matrycy, nie da się go wyłączyć/włączyć, more można bez większej szkody likwidować podczas wywoływania ale tak to jest problem, cała reszta to tak jak napisałeś, marketing ale i sposób na stworzenie szerokiej oferty dla klienta, który jest mniej lub bardziej wymagający, mniej lub bardziej świadomy tego co może wykorzystać, no i najważniejsza rzecz to zasobność portfela.
    Nikon tu i tak jest mniej wkurzający od canona bo D5300 nadal nie odstaje od najnowszych konstrukcji, a konkurencyjne canony z tego okresu wypadają kiepsko, nikonowi za taka nadgorliwość przychodzi teraz sporo zapłacić.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 27-06-2017 o 21:00

  7. #7

    Domyślnie

    a może rozwiązaniem byłby d5200. Tutaj z kolei w podsumowaniu- wadach na optycznych jest informacja "widoczne na dłuższych czasach ekspozycji efekty grzania się matrycy od elektroniki aparatu"
    D7000 czy d7100 na naszym forum z kolei użytkownicy piszą o okresowo pojawiających się plamach.
    Rozumiem że nie znajdę idealnego sprzętu ale też próbuję zrównoważyć wady do zalet a co za tym idzie wybrać aparat który będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Zapewne ktoś zaraz napisze ".... kup sobie aparat dla małpy"
    Tyle tylko że prosząc o rade na niniejszym forum proszę o obiektywne podanie wad i zalet.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wymagaj powielania setny raz tego samego i żeby ludzie wymieniali wady i zalety kolejny raz kilku modeli, wszystko jest w wielu innych tematach.

    Masz 2000zł na aparat, czyli możesz kupić w tej cenie używany D7100, świetna lustrzanka z wielką funkcjonalnością i ergonomią, nic lepszego i tańszego konkurencja nie ma, jeśli chcesz mniejszy i godzisz się na brak kilku funkcji jak i inną ergonomie bierz D5300, jeśli masz mało kasy to D5100 tez świetny, mam i niczego mi w nim nie brakuje, możesz też szukać D7000 w dobrym stanie.
    Jak kupisz tańszy aparat masz kasę na dobry obiektyw i tu Sigma 17-50 2.8 OS będzie idealna, ale jak będziesz miał D7100 to i z kitowym 18-55 też obleci żeby było tanio, wszystko kwestia co znajdziesz i jakie masz wymagania.

  9. #9

    Domyślnie

    nie wymagam powielania tematu a jedynie zadaję pytania na których odpowiedzi mi zależy. Mimo wszystko Dziękuje za cierpliwość

  10. #10

    Domyślnie

    Kolega ma racje. Ja napisałem co zauważam po kilku latach używania co mnie drażni a co mogli by dodać w opcji body. Nie sugerój się tym co napisałem i kup co ci pasuje. Z D5300 jestem zadowolony i jest czuły na światło, można do porównywać do D7xxx przez nowszą technologie i procesor. Jak bedziesz porównywał wady to nic nie kupisz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7000 - pomoc w wyborze obiektywów
    By MaciekNikon in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2017, 07:55
  2. Nikon d5300, d5200, d7000
    By Directx in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 13:36
  3. Plecak na nikona d7000 Proszę o pomoc w wyborze.
    By radziofog in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 17:31
  4. Pomoc w wyborze d5100/d7000 + 18-200
    By markozal in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 22:28
  5. NIKON D100, bardzo proszę o pomoc... ;(
    By tomalik in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 22:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •