Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka dla Amatora ;)

    Witam, pisze do was koledzy z wielką ale to Wielką Prośbą chciał bym zacząć zabawę z fotografią Mianowicie zawsze podobała mi się fotografia ale nigdy nie byłem w stanie zacząć bawić się takim sprzętem ani takimi rzeczami . Na początek mojej zabawy chciał bym wyadać około 3000zł nie wiem sam czy to dużo czy mało ale na początku chciał bym fotografować wszystko i nic )Bardzo was proszę o porady czy w tej kwocie idzie coś kupić ?? myślałem o czymś takim http://allegro.pl/nikon-d5300-18-105...794360169.html lub http://allegro.pl/nikon-d3300-18-105...807563144.html ale jestem otwarty na propozycje

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ogólnie szukam czegoś na raty i znalazłem coś takiego, http://allegro.pl/nikon-d5300-18-105...773760413.html jak i http://allegro.pl/nikon-d3400-18-105...838879697.html co byście mi polecili ?? Bardzo Proszę was o porade
    Ostatnio edytowane przez Kkrrystian ; 07-06-2017 o 12:15

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pierwsza i ostatnia aukcja jest ok, polska dystrybucja i gwarancja, będzie zwrot przy zakupie D3400.
    Miałem D3400 jak i D5300, ten drugi za lepszą guzikologie i gibany ekranik jedynie warto brać ale podobał mi się tez D3400 i niczego mu nie brakowało, obiektyw 18-105 to na początek jak i na później świetny obiektyw.
    Brałbym tańszy zestaw z D3400 i dokupił sobie potem jasny obiektyw 35mm lub 50mm nawet używany żeby poczuć moc

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że warto dopłacić do D5300, to bardzo dobry sprzęt.

  4. #4

    Domyślnie

    Na początek parę spostrzeżeń:
    - Nie bierz D3400 (chyba, że będzie tańszy od D3300), bo jest to OKROJONA wersja D3300;
    - Odpuść sobie te badziewne statywy, bo jest prawdopodobne, że już po pierwszym użyciu będziesz zbierał sprzęt z podłogi;
    - Najlepiej kupuj u autoryzowanych partnerów Nikona. Ceny często są podobne jak w Twoich linkach, a będziesz miał spokój z gwarancją itp.

    Poza tym zastanów się, czy na pewno chcesz lustrzankę, która z takim obiektywem jak 18-105 jest duża i ciężka i będziesz miał ograniczone możliwości, jak zechcesz użyć trybu live view (czyli tzw trybu zombie).
    Jeżeli rzeczywiście chcesz lustrzankę, to D3300 i D5300 są ciekawą propozycją. Obiektyw 18-105 też jest OK.
    Przed zakupem najlepiej przejdź się do sklepu z aparatami, weź własną kartą pamięci, weź aparat do ręki i wypróbuj jak się robi zdjęcia konkretnym sprzętem.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 07-06-2017 o 13:13

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem na ile zwracasz uwgę na te gratisy ale... Nie zwracaj w ogóle. Ceny tych rzeczy u Chińczyka to są kwoty czasem rzędu kilkudziesięciu centów (np. pilot kosztuje około 95 centów).
    Taka sugestia gdyby o podjęciu decyzji miał zadecydować jakiś gadżet.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do wyboru czy D3300 czy D3400 to nie sugerowałbym się tym że jest "okrojony", D3400 ma świetną matrycę, lepszą wydajność baterii, ma słabszą lampę i na miejsce wifi dostał bluetooth/snapbridge też w wersji okrojonej ale ogólnie cena i cashback zachęca.
    Tez sugerowałbym zakup D5300 z 18-105 i ogólnie bez tych wspaniałych dodatków.
    W tych linkach sferis i xkom jest ok tak dla dokładności.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 07-06-2017 o 13:47

  7. #7

    Domyślnie

    Moje zdanie podobne, jak kolegów:
    - D3300 lub D5300, (na D3400 jest teraz w Nikonie mały cashback - czyli późniejszy zwrot pewnej kwoty od firmy Nikon; D3400 nie miałem, więc nie polecam ani nie odradzam)
    - obiektyw 18-105 jest o.k., ma fajny zakres ogniskowych i jak na swoją cenę naprawdę niezłą jakość,
    - daj sobie spokój z dodatkowymi gadżetami, kup przede wszystkim aparat + obiektyw, z dodatkami idź w jakość np. przy statywie, filtrze czy torbie - puszeczkę kiedyś zmienisz, a statyw czy torba zostanie i może długo służyć, jeśli dobrej jakości, przemyślana i zacnej firmy. Ja wychodzę z założenia, że jestem za biedny, żeby kupować byle co - jak kupisz badziewie, kupujesz kilka razy i nie zaoszczędzisz sobie nerwów i pieniędzy. Poza tym to fajna zabawa - stopniowo uzupełniać wyposażenie; nie ma gdzie się spieszyć,
    - najlepiej kupuj u autoryzowanych partnerów Nikona, wtedy eliminujesz wiele problemów. Ceny zbliżone, warto. Takie rzeczy, jak puszeczka czy obiektyw ja wolę kupować osobiście w sklepie, obejrzeć, wypróbować, a nie przesyłką przez internet. Poza tym, jak już kupisz, to prawdopodobnie "zarazisz" się i będziesz częstszym bywalcem w sklepie, więc warto rozwijać relacje osobiste
    Ostatnio edytowane przez Bushi ; 07-06-2017 o 13:47
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  8. #8

    Domyślnie

    Zestaw D3300 + 18-105 mam - używam - jestem zadowolony - więc i polecam . Stosunek jakość/cena uważam, że jest bardzo dobry.

    Twój budżet pozwoli na kupienie dodatków, ale z tym najlepiej poczekać aż ich potrzeba sama wyjdzie na jaw - nie wszystko na raz. Czy potrzebna Ci lampa, czy statyw czy nowy obiektyw - wyjdzie w praniu

    Jeśli budżet masz sztywny, do serii D3xxx jest szansa na dodatki, przy D5xxx może już budżetu zabraknąć.
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  9. #9

    Domyślnie

    Po pierwsze: żadnych "zestawów" z aledrogo. Tylko - bez dodatków - np. D3300 + 18-105 mam. Jak chcesz obniżyć koszty to body nowe, obiektyw używka. Aparat kup przez internet z odbiorem w sklepie. Masz 14 dni na zwrot. Odpuść badziewne filtry, statywy i inne pierdoły. Torbę kupisz, jak będziesz wiedział jaką chcesz. Drugim zakupem najczęściej jest lampa, później jakieś obiektywy, filtry, statyw i inne pierdoły oraz... nowy aparat, nowe obiektywy i tak w kółko. System to worek bez dna.
    ps. 50 km od Ciebie kolega sprzedaje D90. Sprzęt nie najnowszy, ale dobry. Dokupisz obiektyw i połowa kwoty zostanie w portfelu. Jak fotografia wciągnie sprzedasz i kupisz coś nowego. Nie wciągnie - sprzedasz i stracisz najwyżej 2-3 stówki. Może warto zrobić sobie wycieczkę?
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 07-06-2017 o 20:42
    Tutaj jest... podpis

  10. #10

    Domyślnie

    Ci co piszą że d3400 jest okrojona wersją d3300 mają rację

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lustrzanka dla poczatkujacego Amatora
    By Kkrrystian in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-12-2016, 21:50
  2. Lustrzanka i obiektyw dla amatora do ~1,5K
    By DyndaS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 19:36
  3. Debiut amatora
    By sowson in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 17:25
  4. Prośba o poradę - lustrzanka i obiektyw dla amatora-fotografia dziecięca
    By Kinia83 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 00:49
  5. Analogowa lustrzanka dla amatora na początek
    By stanseba in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •