Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    wiem co masz na myśli i poniekąd zgadzam się z tobą, jednak jeśli mówimy konkretnie o ogniskowej 28mm i f1.4 to sigmy takiej nie ma.

    ja oczywiście też nie kupiłbym tego obiektywu ani za wyższe, ani za takie ani za dużo niższe pieniądze.
    nie kupiłbym nawet 28mm f1.8. nie potrzebuję tej ogniskowej w osobnym, stałoogniskowym obiektywie. bardziej się skłaniam ku 20mm lub 24mm właśnie
    No dla mnie też 28 jest takie jakieś... Wolę 24, a w tym zakresie Sigma Art jest genialna. O ile 35 Art ma kapryśny AF, którego trzeba opanować, o tyle 24 jest doskonała, celna, no i przede wszystkim bardzo ostra na 1.4. Bohater tego wątku powinien kosztować 4000 maksymalnie (za magię napisu Nikkor). Za 10k to raczej szkło na półkę podczas targów foto

  2. #22
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Optyka jest w nim ok na 1.4 za taką kasę?...

    Mówisz o 35 rozumiem wg mnie tak nie zauważyłem jakiś strasznych nieprawidłowości.

  3. #23

    Domyślnie

    No ale Canon tak samo zrobił. Firmy analizują rynek i widzą że się namnożyło fotografów, zobaczcie ile się mnoży fotografów ślubnych w pl- z roku na rok coraz więcej. Podobnie działa dilerka i w sumie cała sprzedaż, na początku dostajesz za free próbki, później za połowę ceny, promocje, i na końcu jak się pomnoży klientela i jest duży popyt to cena w górę mówicie że Nikon ma się źle, a co chwilę ceny w górę i nowe produkty. Mnie to odpowiada, teraz jeśli ktoś będzie chciał pracować jako fotograf i mieć odpowiedni do tego sprzęt, nie wystarczy już mu na cały sprzęt z dotacji z urzędu pracy. Dostanie 18kola i kupi jedno body i pół profesjonalnego obiektywu. Jeśli ktoś pracuje to będzie go stać na taki obiektyw. Dla amatorów pozostanie tańszy też dobry sprzęt, na ich kieszeń i potrzeby. Mnie się podoba ten podział. Firmy wcześniej rozpiescili z cenami, i możliwościami sprzętu. Mozna było się wyposażyć w amatorski sprzęt, za dość rozsądne kwoty i latać po jakiś ślubach, reportażach i innych, zostało to zauważone i teraz mamy podział sprzętu i nowości które ograniczają. Koniec złotych czasów, teraz jak ktoś będzie chciał trzepać hajzy na fotografii, i mieć chociaż w odrobinę pro i nowy sprzęt będzie musiał się wyposażyć, w niezla gotówkę, wartości dobrego samochodu. Albo kombinować z używanym sprzętem, ale jak wiadomo czas leci, technologia pchnie do przodu i nowości kuszą... Ps: zabista ogniskowa w połączeniu ze światłem, bardzo ciekaw jestem tego szkła.

  4. #24

    Domyślnie

    z jednym się zgadzam - jeśli spojrzeć na ceny innych szkieł systemowych, np sony, to canon i nikon wypadają bardzo tanio
    sony jest na ogół gorsze optycznie, gorsza jakość wykonania, gorszy serwis, a ceny z kosmosu
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #25

    Domyślnie

    Ale niesystemowe też idą w górę. Nie zdziwię się jak taka Sigma 35 - 2 wersja, będzie na dzień dobry kosztować 5-6 klocków. Chyba te nowe Sigmy 85-135 tyle kosztują już ... Będzie podział, systemowe jasne stałki 8-10 koła, Sigmy Tamrony 5-6 koła.

  6. #26

    Domyślnie

    Cóż, mnie się wydaje, że zamiast rozwijać dział optyki, stawiają na dział marketingu Dla mnie jako amatora takie obiektywy to raczej ciekawostka, tak jak leica monochrome i tym podobne. Jak optycznie i mechanicznie okaże się świetna to chociaż będzie można pomarzyć, ale obawiam się, że aż taka dobra nie będzie. Na szczęście jest Sigma i Samyang dla amatorów
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  7. #27

    Domyślnie

    Ja nie wiem, czy Sigmy Art powinno się klasyfikować jako amatorskie...

  8. #28

    Domyślnie

    Nie chciałem ujmować Sigmie, ale według tej polityki jak kosztuje mniej niż 7kzł to dla amatora Ja chyba należę do biednych amatorów, więc na mnie Nikon nie zarobi, nawet Sigmie się pewnie nie uda
    Ostatnio edytowane przez User1 ; 01-06-2017 o 12:42
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  9. #29
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 01-07-2017 o 10:53
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #30

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 35mm 1.8G czy Nikkor 28mm 1.8 AF-S
    By fazinsk in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 09:57
  2. nikkor 28mm 2.0
    By fafniak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •