Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: wrzosowisko

  1. #1

    Domyślnie wrzosowisko

    Park Narodowy Veluwezoom, niedaleko Arnhem w Holandii. dwa ujecia z cyklu "tapetka na komorke" ponizej, a wiekszy zestaw (m.in. z geotagami): https://www.flickr.com/photos/bartro...57661140981628
    dla chetnych rowniez wersja z wczesniejszych lat: https://www.flickr.com/photos/bartro...57660999352422 i https://www.flickr.com/photos/bartro...57657380121570




  2. #2

    Domyślnie

    Piękne foty... światełko, kolory...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  3. #3

    Domyślnie

    Piękne prace, fantastyczne warunki. Gratulacje

  4. #4

    Domyślnie

    Kolor tworzy nastrój...i vice versa.

  5. #5

    Domyślnie

    Po prostu - pięknie!
    Niesamowite światło w mgłach. No i ta GO (Widziałem też zdjęcia na flickr...)
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  6. #6

    Domyślnie

    Ekstra! Drugie zdjęcie super, jeszcze jakbyś uciął ten krzaczek z prawej strony to w ramkę i na ścianę
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  7. #7

    Domyślnie

    Drugie jest po prostu niesamowite.

  8. #8

    Domyślnie

    To czy zdjecie jest ladne (czy cokolwiek jest ladne) jest subiektywna wartoscia. Mozna jednak do wartosci obiektywnych sie zblizyc. Barwa i swiatlem, podstawowymi pojeciami w malarstwie i fotografii zajmowali sie m.in. Newton (Opticks), Gothe (Farbenlehre) oraz, wszystkim fotografom i malarzom znany- Johannes Itten. Poza tym, ze wielu z nas ma w PS kolorowy krag z kolorowymi wielokatami w srodku (Itten go zaproponowal), przeczytali niektorzy jego epokowa ksiazke "Kunst der Farbe". Opierajac sie na badaniach, fizjologii widzenia, psychologii postrzegania, sformuowal Itten wiele regul, sprawdzajacych sie w praktyce, regul, ktore intsynktownie znali wielcy malarze. "7 kontrastow barwowych" (7 Farbkontraste) jest pojeciem, ktore mozna by tu zastosowac: zdjecia sa plaskie, bez glebii poniewaz to co ostre musi byc z przodu a w tle mniej nieco. Tak widzi to nasz mozg. Zdjecia sa plaskie, bez glebii takze z tego powodu, ze cieple kolory na pierwszym planie i zimne na dalszych planach powoduja, ze obraz/zdjecia staje nieco bardziej 3d. Tu zadanie bylo trudne: wrzosowisko o swicie, ale mozna bylo wiecej czerwieni we wrzosach, mniej na niebie i nieco wiecej blekitu. Dodge and burn pomoglby z pewnoscia takze. Kol. Akustyk wie, jak poskladac z kilku zdjec jedno- ostre (kontrastowe) od poczatku do konca i wybarwione tak, jak sie tego chce... Raz jeszcze: to czy zdjecia sa ladne, czy nie- pozostawiam kolegom i kolezankomm do oceny. Technicznie nie sa najlepsze. Pzdr
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Tu zadanie bylo trudne: wrzosowisko o swicie, ale mozna bylo wiecej czerwieni we wrzosach, mniej na niebie i nieco wiecej blekitu. Dodge and burn pomoglby z pewnoscia takze. Kol. Akustyk wie, jak poskladac z kilku zdjec jedno- ostre (kontrastowe) od poczatku do konca i wybarwione tak, jak sie tego chce... Raz jeszcze: to czy zdjecia sa ladne, czy nie- pozostawiam kolegom i kolezankomm do oceny. Technicznie nie sa najlepsze. Pzdr
    skad zalozenie, ze wiem jak zlozyc z kilku zdjec jedno?

    w sumie moze i wiem (nie zastanawialem sie nad tym zanadto), ale po prawdzie to nawet nie mam czym (bo LR tego nie robi). a na pewno nie mam checi, bo nie robie manipulacji zdjec. to co widac to jest podstawowa konwersja w LR, najwieksza lokalna ingerencja sa software'owe filitry polowkowe (w 95% przypadkow ND 0,5 EV) i odplamkowywanie. jesli brak takich manipulacji oznacza, ze technicznie jest slabo, no to jest technicznie slabo. na tym forum i w internetach sa setki "lepszych" technicznie zawodnikow, w mysl tej definicji...

  10. #10

    Domyślnie

    Bez zbędnego politykowania podpisuję się pod zachwytami 2 zdjęcia.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] wrzosowisko
    By slavcic in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 15:54
  2. [ Przyroda ] Wrzosowisko
    By titus1 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 01:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •