Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie METZ dla NIkona - iTTL na pokladzie niezaleznego prodecenta

    Rzuccie okiem: http://www.digitalkamera.de/Info/News/23/02.htm Obsluga i-TTL na pokladzie. Ciekawa jaka cena tej lampki i jak z jakoscia...

  2. #2

    Domyślnie Re: METZ dla NIkona - iTTL na pokladzie niezaleznego prodece

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Rzuccie okiem: http://www.digitalkamera.de/Info/News/23/02.htm Obsluga i-TTL na pokladzie. Ciekawa jaka cena tej lampki i jak z jakoscia...
    powieliles moj temat. moge miec obie do porownania znaczy sb-800 i moze ta metza ale ptanie czy jest w sprzedazy juz?

  3. #3
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    znajac metza bedzie swietna konkurencja dla sb600 a moze nawet 800tki ... imho stara 54ka byla (jest) super a cenowo rowniez sie dobrze prezentowala. ja osobisice na dluzej posiadalem 44af3 i bylem baaardzo zadowolony. kto wie .. <marzenie>moze dzieki temu ceny na nikonowe lampy pojda w dol</marzenie>

  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawe jak Metz skalkuluje cene tego modelu. Do tej pory bylo bardzo przyzwoicie. Nie liczylbym, podobnie jak Ty Piotrze, na obnizke Nikona. Kalkulacja przebiegala prwdopodobnie tak, aby uzytkownikowi dac alternatywe w postaci 600 i 800. I tak dobrze ze nie zakonczyli na 800

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Ciekawe jak Metz skalkuluje cene tego modelu. Do tej pory bylo bardzo przyzwoicie. Nie liczylbym, podobnie jak Ty Piotrze, na obnizke Nikona. Kalkulacja przebiegala prwdopodobnie tak, aby uzytkownikowi dac alternatywe w postaci 600 i 800. I tak dobrze ze nie zakonczyli na 800
    Metz jak Metz pytanie ile za to będą wołali nasi handlarze? No obnizkę cen SB800 też bym nie liczył. Przy TTL 3D itd.... alernatyw było conajmniej kilka, a błyskograty Nikona i tak cenę trzymały i trzymają.

    PS. A co Germańcy szprechają tam o tej spawarce, bo ja jako humanista i nic mi nie jest obce po za językami obcymi (rodzimy zresztą też)
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6

    Domyślnie

    no...nie tylko ten model...
    54 MZ 4 iN
    44 AF-4 iN
    54 AF-1 N
    tak więc robi się rodzinka:))
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Wady:
    Oglądałem lampę i instrukcję do Metz 54 AF z dedykacją do Nikona D70 (i-TTL).
    Z dokumentacji wynika, że czas trwania błysku, przy pełnej mocy, wynosi 1/200s. Takiej informacji nie ma nstronach WWW firmy Metz.
    Głowica jest tylko odchylana (nie obraca się).
    Lampa nie może być wyzwalana zdalnie przez D70 (ustawiony w tryb "Commander").

    Plusy: podaje zasięg błysku.

    Lampa SB600 - błysk o maks. mocy to 1/800s (moc niższa niż Metz 54).

    Ponieważ SB600 i Metz 54 AF z "i-TTL" są w podobnej cenie, wybrałem SB600 ze względu na wyzwalanie bezprzewodowe, licząc na to, że będę ją wykorzystywał wraz z wbudowaną lampą w D70. Ciekawe, czy się to sprawdzi... Generalnie lampa SB600 sprawia wrażenie staranniej wykonanej.

  8. #8
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem SB600 jest swietną propozycją dla mniej zasobnych badz mniej wymagajacych. Takiej lampy przez dlugi czas brakowalo w systemie Nikona. Niby byla SB50DX...ale ......

  9. #9

    Domyślnie

    A moje domowe guru twierdzi że nie będzie na rynku lepszej lampy do d70 z innej stajni, ze względu na to że nikon nikomu nie udostepnil algorytmow (cokolwiek by to znaczylo) i wszystko co wyjdzie bez nalepki nikon to tylko osiagniecia naukowe typu reverse engineering. Hawk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •