Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1
    stroke189
    Gość

    Domyślnie D80 - wodoszczelny [?]

    kto posiada?
    ktoś może próbował pracować w niesprzyjających warunkach?
    jak to jest z tym Nikonem?

  2. #2

    Domyślnie

    jest w pełni wodoszczelny, oczywiście do czasu aż woda dostanie się do środka.
    podpis nieczytelny

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stroke189 Zobacz posta
    kto posiada?
    ktoś może próbował pracować w niesprzyjających warunkach?
    jak to jest z tym Nikonem?
    Pracowałem D80 w lekkim deszczu, nic sie nie stało... Ale wodoszczelny to on raczej nie jest i jakby padalo mocniej to na pewno nie odważyłbym sie.

  4. #4

    Domyślnie

    Instrukcja mówi: aparat nie jest wodoszczelny.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  5. #5

    Domyślnie

    jest wodoszczelny - bardzo dobrze trzyma wodę w środku

    a poważnie to w lekkim deszczu normalnie się z nim pracuje, tylko przydaje sie osłona słoneczna, aby nie padały krople na soczewkę przednią
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    Robiłem zdjęcia w zimę gdy krople wody z topiącego się lodu kapały na korpus i obiektyw - całkiem nieźle mi zalały, ale sprzęt przeżył. Ogólnie należy stosować zasadę analogiczną do całej elektroniki - zazwyczaj nie jest ona wodoszczelna, ale dopuszczamy pewien poziom ochlapania wodą czy użytkowanie w deszczu (lekkim).

  7. #7

    Domyślnie

    aparat nie jest wodoszczelny, trzeba było kupić D200. Ja robiłem na deszczu, ale poświęciłem się i dałem mu moją czapeczkę(taką z daszkiem) zakryła puszkę i obiektyw. Osłona p/słoneczna, przydatna w takiej sytuacji.
    NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    "Wodoszczelność" prawie każdej puszki jest całkiem niezła. Na D70s pracowałem w czasie sierpniowej powodzi w Karkonoszach (Szklarska) i lałooooo, a nic się nie stało. Aparat był mokry i wszystko było ok. W sprawie wodoszczelności całego zestawu dużo ma do powiedzenia obiektyw. Ja pracowałem wtedy z 50/1.8 i wszystko było ok - stałki są dobre bo mało co zaciągają. Natomiast kolega pracował z D200 i 18-70 i tu się zaczęły schody. Tuleje przy zoomowaniu pozaciągały wodę (do szczelnych 18-70 nie należy) i zrobił się po godzinie na deszczu błąd przysłony no i widać niezadobrze było, bo obiektyw zaparował od środka Obiektyw sechł około tygodnia, potem śmigał i śmiga do dziś Polecam kupić sobie kondomik do aparatu. Mając sprzęt za kilka tysięcy warto wydać jeszcze te 150 zł...
    Ostatnio edytowane przez pilon ; 03-06-2007 o 11:11
    Pozdrawiam, Kuba

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    "Wodoszczelność" prawie każdej puszki jest całkiem niezła. (...)
    Oczywiście mam na myśli odporność na deszcz, a nie na mycie w jeziorze
    Pozdrawiam, Kuba

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, o wodoszczelnoci D80 moge powiedziec ze jest na wysokim poziomie :P moj d80 z 18-70kit juz 2x przyjął taka fale(morska) ktorej nie mozna porownac z deszczykiem 1 raz byl bardzo mokry woda splywala po przyciskach i wszytkim spanikowalem bo byl nowy.. dzis oberwal kolejny raz, duzo mocniej :P nie wspominajac ze woda sciekala ze mnie to aparat zostal zalany jakby go pod rynne podstawic jedyne co mu bylo to slady soli wody morskiej :P dolaczam fotki z miejsca zdaznie :P
    sa to zdjecia z chwili przed zalaniem

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •