kto posiada?
ktoś może próbował pracować w niesprzyjających warunkach?
jak to jest z tym Nikonem?
Szukaj
kto posiada?
ktoś może próbował pracować w niesprzyjających warunkach?
jak to jest z tym Nikonem?
jest w pełni wodoszczelny, oczywiście do czasu aż woda dostanie się do środka.
podpis nieczytelny
Instrukcja mówi: aparat nie jest wodoszczelny.
jest wodoszczelny - bardzo dobrze trzyma wodę w środku![]()
a poważnie to w lekkim deszczu normalnie się z nim pracuje, tylko przydaje sie osłona słoneczna, aby nie padały krople na soczewkę przednią
szkoda, że to już nie to samo forum...
Robiłem zdjęcia w zimę gdy krople wody z topiącego się lodu kapały na korpus i obiektyw - całkiem nieźle mi zalały, ale sprzęt przeżył. Ogólnie należy stosować zasadę analogiczną do całej elektroniki - zazwyczaj nie jest ona wodoszczelna, ale dopuszczamy pewien poziom ochlapania wodą czy użytkowanie w deszczu (lekkim).
aparat nie jest wodoszczelny, trzeba było kupić D200. Ja robiłem na deszczu, ale poświęciłem się i dałem mu moją czapeczkę(taką z daszkiem) zakryła puszkę i obiektyw. Osłona p/słoneczna, przydatna w takiej sytuacji.
NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1
"Wodoszczelność" prawie każdej puszki jest całkiem niezła. Na D70s pracowałem w czasie sierpniowej powodzi w Karkonoszach (Szklarska) i lałooooo, a nic się nie stało. Aparat był mokry i wszystko było ok. W sprawie wodoszczelności całego zestawu dużo ma do powiedzenia obiektyw. Ja pracowałem wtedy z 50/1.8 i wszystko było ok - stałki są dobre bo mało co zaciągają. Natomiast kolega pracował z D200 i 18-70 i tu się zaczęły schody. Tuleje przy zoomowaniu pozaciągały wodę (do szczelnych 18-70 nie należy) i zrobił się po godzinie na deszczu błąd przysłony no i widać niezadobrze było, bo obiektyw zaparował od środkaObiektyw sechł około tygodnia, potem śmigał i śmiga do dziś
Polecam kupić sobie kondomik do aparatu. Mając sprzęt za kilka tysięcy warto wydać jeszcze te 150 zł...
Ostatnio edytowane przez pilon ; 03-06-2007 o 11:11
Pozdrawiam, Kuba
Witam, o wodoszczelnoci D80 moge powiedziec ze jest na wysokim poziomie :P moj d80 z 18-70kit juz 2x przyjął taka fale(morska) ktorej nie mozna porownac z deszczykiem1 raz byl bardzo mokry woda splywala po przyciskach i wszytkim
spanikowalem bo byl nowy.. dzis oberwal kolejny raz, duzo mocniej :P nie wspominajac ze woda sciekala ze mnie to aparat zostal zalany jakby go pod rynne podstawic
jedyne co mu bylo to slady soli wody morskiej :P dolaczam fotki z miejsca zdaznie :P
sa to zdjecia z chwili przed zalaniem
Skontaktuj się z nami