Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Czytnik XQD

  1. #21

    Domyślnie

    Tylko przy kopiowaniu plików.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Tylko przy kopiowaniu plików.
    OK. U mnie martwa cisza. Laptop z Win7 rozpoznał urządzenie, ale przy próbie odczytu z karty wywaliło go dokumentnie (wyłączył się). Nie eksperymentuję dalej. Szkoda sprzętu. Witamy w świecie Sony
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #23

    Domyślnie

    Czy pojawiły się na rynku jakieś godne zaufania czytniki w nieco mniej absurdalnych cenach niż to, co oferują sklepy foto? Widziałam jakieś niedrogie wynalazki na allegro, może jest coś pomiędzy? Karty Sony i Nikon (czyli chyba też Sony).

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najtańsze firmowe ma Lexar XQD USB 3.1 od 140zł i Lexar CFX USB 3.2 od 190zł.
    Z tańszych Rocketek XQD USB 2.0/3.0 ale nie wiem ile u nas, w chinach coś 60zł.

  5. #25

    Domyślnie

    Ooo, dzięki! A to chińskie jest coś warte? W sensie że można używać bez obaw, że, dajmy na to, spsuje kartę? No i jeszcze jedno - czy one czytają CF express, na wypadek, gdybym się kiedyś i takiej dorobiła?

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kompatybilność z XQD na CFX nie ma, jest mając czytnik CFX powinno czytać XQD ale nie ma tu żadnej gwarancji pełnej kompatybilności, trzeba sprawdzać i czytać opisy czy opinie.

    Co do Rocketek to rozkręcałem wersje z samym czytnikiem XQD ( są wersje też z XQD+SD ) i jest to solidne, dobry slot na karty, normalne lutowanie, ekranowanie itd.
    Te najtańsze na allegro chińskie w środku tragedia.

    Pamiętaj że czytnik XQD/CFX to tylko slot na kartę, tam nic nie ma, ma tylko połączyć kartę z USB ponieważ kontroler PCIe NVMe jest w samej karcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na dniach będę miał czytniki CFX na śledziu PCIe do komputera, jak przetestuję to dam znać, takie coś:

    Załącznik 49452
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 12-03-2021 o 19:05

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co do Rocketek to rozkręcałem wersje z samym czytnikiem XQD ( są wersje też z XQD+SD ) i jest to solidne, dobry slot na karty, normalne lutowanie, ekranowanie itd.
    Potwierdzam. Kupiłem po opinii kolegi @koesh, wygląda solidniej od najtańszych chińczyków. I mimo, że ten co miałem działa nadal to poszedł na rezerwę a użytkuję Rocketek.

  8. #28

    Domyślnie

    No to to jest fajne rozwiązanie No ale jeszcze Wam potruję - on czyta tylko karty z serii M i G – Sony faktycznie ma oznaczenie G, Nikon - nie. Ale obie mają identyczne parametry, opakowanie i wyglądają, jakby ktoś tylko inne naklejki nakleił (choć numery seryjne inaczej nabite). Mogę mieć nadzieję, że zadziała z obiema?
    @gremed, masz samo XQD czy + SD? Waham się, którą brać.
    BTW - fajny patent z tym czytnikiem na śledziu! Tylko to montowane z tyłu, nie? Lepszy by był taki na przód.
    Ostatnio edytowane przez kot.paskowy ; 13-03-2021 o 11:17

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kot.paskowy Zobacz posta
    @gremed, masz samo XQD czy + SD? Waham się, którą brać.
    Sam XQD. Na CF i SD mam Lexara.

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kot.paskowy Zobacz posta
    No to to jest fajne rozwiązanie No ale jeszcze Wam potruję - on czyta tylko karty z serii M i G – Sony faktycznie ma oznaczenie G, Nikon - nie. Ale obie mają identyczne parametry, opakowanie i wyglądają, jakby ktoś tylko inne naklejki nakleił (choć numery seryjne inaczej nabite). Mogę mieć nadzieję, że zadziała z obiema?
    @gremed, masz samo XQD czy + SD? Waham się, którą brać.
    BTW - fajny patent z tym czytnikiem na śledziu! Tylko to montowane z tyłu, nie? Lepszy by był taki na przód.
    Bierz samo XQD, czyta wszystkie jakie miałem XQD, od starych Lexar po nowsze Sony czy Nikon.

    Czytnik na śledziu daje gwarancje szybkości ale nie jest to takie super konieczne, jak masz czytnik na kablu USB 3.2 to nawet 30cm kabla spowalnia już szybkość.
    W XQD nie ma to wielkiego znaczenia, byle czytnik był USB 3.0

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obudowa + czytnik
    By Azazel85 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 00:16
  2. Czytnik RSS
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 09:56
  3. Czytnik hdd
    By Karolek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 14:45
  4. CZYTNIK KART
    By Zbinek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29-11-2004, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •