Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Nowy komputer za 3 kafle

    Witajcie. Za około miesiąc lub dwa będę kupował nowy komputer, na który mogę przeznaczyc 3 tysiące + ewentualny tysiąc za sprzedarz starego który obecnie mam. Moje pytanko brzmi: jak najlepiej zainwestowac kase by komputer bez rozbudowy urzywac chociarz 2-3 lata. Dodam ze ram-u chcę kupic juz 2-4 GB (800mhz) procek AMD Athlon64 AM2 X2 grafike najlepiej z 256-512 pamieci i pełną obsługą Direkt X10 ...Dodam że zalezy mi by ten komputer był cichy.Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

  2. #2

    Domyślnie

    odslylam tutaj: http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=44816
    informacji o kompach szukaj w miejsach, gdzie pisza o kompach. w podanym przeze mnie watku znajduje sie zestaw, ktory spelnia twoje wymagania w calosci (tzn. bedziesz musial jednak dorzucic kase ze sprzedazy starego i dolozyc na dodatkowy ram, ale reszta sie zgadza).

  3. #3

    Domyślnie

    Zacznij od zakupu porządnego zasilacza tak np do 300 zł : Topower 450 W , Enermax Liberty 450 W, lub coś innego . Potem dokup Obudowę a resztę wrzucisz w dniu składania komputera . Za 2- 3 miesiące może być już całkiem inaczej na rynku budę i zasilator już będziesz miał przygotowany .Pamiętaj ,że zasilacz to najważniejszy element Twego komputera - to polisa ubezpieczeniowa.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4

    Domyślnie komuter za....

    Na tak postawione pytanie nikt tobie nie odpowie /no, chyba, że chcesz posłuchać bajek/.
    1. Komputery starzeją się w bardzo szybkim tempie i zakładanie, że będzie się je rozbudowywać nie ma raczej sensu.
    2. Za rok może to nie będzie staroć, ale z pewnością model wycofany z produkcji,
    3. Konfiguracja i cena komputera zależy od tego, do czego będzie służył /gry, zabawa, praca, grafika, obliczenia itp./,
    4. Na rynku coraz bardziej królują notebooki - za taką kasę kupisz już całkiem fajny komputer przenośny.
    4. Kupowanie komputera na wyrost i pakowanie w to kasy raczej nie ma racjonalnego uzasadnienia i tak wykorzystasz tylko jakiś procent możliwości kompa.
    Powodzenia w wydawaniu pieniążków!
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    jak chcesz cichy i wydajny komputer to najlepiej z Core2Duo, standardowy wiatrak jest tak cichy że musze poatrzeć na diode czy załaczyem zasilanie, kolejną sprawą jak juz ktoś napisał jest dobry zasilacz no i oczywiście grafika, najlepiej firmowa czyli Gainwarda lub Leadteka z procesorem nVidia i 512 RAM

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    no i oczywiście grafika, najlepiej firmowa czyli Gainwarda lub Leadteka z procesorem nVidia i 512 RAM
    baju baju...ja myslalem, ze grafe kupuje sie pod katem wydajnosci i ew. obslugi roznych bajeranckich superhiperextravertex shaderow4.8 directx12.5 2010 itp. a w obu przypadkach i firma i ilosc ramu ma drugorzedne znaczenie raczej. szczegolnie jesli "procesorem nvidia" bedzie np. geforce 6600 - byly modele z 512 ramu...

    podobnie sprawa ma sie z zasilkami - o ile rada, by kupic markowy i mocny jest jak najbardziej sluszna, o tyle rzucenie samego hasla topower 450W...zareczam, ze mozna kupic jeszce topka 450W nijak nie nadajacego sie do trzymania wspolczesnego konfiga za 3500tys tak wiec jeszcze raz - udaj sie po rady w miejsca, gdzie udzielaja ich ludzie, ktorzy na manipulacji kompami/testach/overclockingu/porownaniach/konfigurowaniach itd itp zjadli zeby. a tutaj pytaj o aparaty raczej

    pozdr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    baju baju...ja myslalem, ze grafe kupuje sie pod katem wydajnosci i ew. obslugi roznych bajeranckich superhiperextravertex shaderow4.8 directx12.5 2010 itp. a w obu przypadkach i firma i ilosc ramu ma drugorzedne znaczenie raczej. szczegolnie jesli "procesorem nvidia" bedzie np. geforce 6600 - byly modele z 512 ramu...

    pozdr
    ... i tu się mylisz, najważniejsze jest to żeby kupić kartę firmową dlatego że jedynie "firmówki" daja Ci gwarancje że zastosowali wbudowana pamięć, przy kartach "tanich" producent podaję np. że ma 256RAM a w rzeczywistości ma 64 a reszte pobiera z Ram'u zewnetrznego

  8. #8

    Domyślnie

    skoro przyszedłeś z tym zapytaniem na forum stricto fotograficzne to chyba oczekujesz czegoś pod kątem obróbki prawda? Jeśli tak to moja porada bo akurat wczoraj złożyłem nowego kompa
    - kup coś na Intelu - za ok 400zł kupujesz C2D 1.8 i w minutkę robisz z niego potwora ok 3 Ghz wydajnością zbliżonego do najwyższego modelu za kilka tysięcy.
    - dobra płyta na dobrych komponentach umożliwiająca taki overclocking - polecam Gigabyte DS4 (wzmacniane, polimerowe cewki, ekranowane audio, natywne 333MHz, świetne chłodzenie mostków na Heat Pipe i wiele innych dupereli)
    - kup teraz DOBRY ram bo jest teraz bardzo tani (max 800 bo wyżej już za drogo) - wybór ogromny. Nie zobaczysz różnicy między 2 a 4 GB w większości zastosowań, nawet gier.
    - za robinem102 - dobra buda i dobry zasilacz - na tym naprawdę nie warto oszczędzać. Poczytaj testy - są dobre i ciche modele za max 250zł. I nie popadaj w ogólną paranoję kupowania potworów po 500-800Watów - taką papkę z mózgu rozpowszechniają maniacy , którzy nic innego nie robią tylko siedzą i męczą kompy w PI i innych benchmarkach ...
    - co do grafiki - jeśli do gier to się nie wypowiadam bo nie gram ale wiadomo - ten element zje Ci najwięcej kasy jeśli chcesz coś dobrego.
    I nie słuchaj głupot, że boxowy cooler cichy Jestem maniakiem ciszy więc ucho mam wyczulone - dobry pasywny radiator np Thermalright 120 Extreme (czy jakoś tak) lub Scythe do tego 2 lub 3x 120mm wiatraki na 5-7V (Fander, Scythe, Noctua) i z cichym zasilaczem jest pięknie

    Na koniec polecam zostawić kilka złociszy na słowniczek ortograficzny

    pozdrawiam
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    ... i tu się mylisz, najważniejsze jest to żeby kupić kartę firmową dlatego że jedynie "firmówki" daja Ci gwarancje że zastosowali wbudowana pamięć, przy kartach "tanich" producent podaję np. że ma 256RAM a w rzeczywistości ma 64 a reszte pobiera z Ram'u zewnetrznego
    Bzdury waść pleciesz...
    nie ma to nic wspólnego z producentem i "markowością" produktu tylko z zastosowaniem technologii Hyper Memory i pochodnych.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #10
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    W 2000 roku kupiłem komputer za 5000 zł, do domu, dzisiaj mogę powiedzieć bez sensu, obecnie rozważam zakup procesora Intel Core 2 Duo E 4400, płytę za ok 250 zł z kartą graficzną zintegrowaną , pamieć bez przesady DDR2 1 GB 533 MHz 2xszt. obudowę bez wodotrysków np.Tracer TRO-112, dysk i nagrywarkę wykorzystać z posiadanego ( kupione trzy lata temu ) i ok.
    Myśle że przy tym postępie lepiej kupić za dwa lata następne części za 1000 zł. Do domowej obróbki zdjęć powinno starczyć. Laptopa mam na celeronie 1.6 GHz i 1 GB ramu.

    Jak zajdzie konieczność dokupię kartę graficzną np. GF 7300 GT czy GS i wszystko ( ok 250 zł ), ale po co przepłacać amatorowi.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 03-06-2007 o 22:48
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •