Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Bieganie z aparatem

    Tak od dluzszej chwili szukam odpowiedz czy mozna bez problemu biegac z lustrzanką, i czy jest ryzyko ze cos moze sie uszkodzic?

    Truchty / szybsze bieganie. Wstrząsów troche jest.

    Jesli mozna bez przeszkod, polecacie jakies lekkie plecaki do tego? [ktore dobrze sie trzymają plecow i nie latają]

  2. #2

    Domyślnie

    Ponieważ trochę biegam (aczkolwiek na pomysł zabierania lustrzanki na treningi/zawody nie wpadłem) ) to odpowiem. Ze względu na wymiary i masę lustrzanki (i obiektywu) pomysł trochę bez sensu ale technicznie do zrealizowania. Zainwestuj w plecak/kamizelkę do biegów ultra. Ich konstrukcja dobrze trzyma się ciała i nie latają po plecach. Oczywiście jak wrzucisz w niego luzem aparat to niestety będzie dalej tłukł się po plecach więc resztę wolnego miejsca trzeba by z głową upchać czymś innym (jakiś ciuch itp).

    Szczerze to nie wiem po Ci lustrzanka na biegach. Wyniku sportowego nie zrobisz z takim balastem Aparatu momentalnie nie wyjmiesz, do zdjęcia trzeba się zatrzymać i go wygrzebywać z torby/plecaka. No ale jak koniecznie chcesz super zdjęcia z trasy to polecam raczej jakiś mniejszy aparat - może coś z bezlusterkowców?

    Ja kwestię zdjęć rozwiązałem biorąc komórkę (i tak trzeba ją mieć na dłuższych/ekstremalnych trasach) z dobrym aparatem. Osobiście sprawiłem sobie starą Nokię (by jej nie było szkoda jak przemoknie itp) z obiektywem Zeissa (biegam z N97 ale mam też N8 która ma jeszcze lepszy aparat). Zdjęcia z niej wychodzą bardzo dobre.

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę biegałem (przez 2-3 lata intensywnie), później miałem kilka kontuzji i teraz raczej mało... Kilka razy próbowałem z jakimś plecakiem i lustrzanką - bez sensu Do tego jestem pewny, że dłuższe bieganie z lustrzanką nie wypływa dobrze na różne mechanizmy, które są w środku. Myślę, że ryzyko uszkodzenia jest całkiem wysokie ze względu na ciągłe i duże wstrząsy.
    Polecam coś małego, lekkiego i takie co będziesz miał "pod ręką", tzn. łatwe do wyciągnięcia. Przykładowo Fujifilm X20, Sony RX100, może jakiś telefon z dobrym aparatem - ostatnio bawiłem się Huawei P10 i naprawdę nieźle daje radę.

    Z ciekawości, po co Ci lustrzanka podczas biegu?
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  4. #4

    Domyślnie

    dzieki za info , cos kiedys sobie ubzduralem z lustrzanką (nigdy z nią nie biegalem jeszcze) i po waszych odpowiedziach faktycznie bylby to poroniony pomysl

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [bieganie] The Runner
    By sruba in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 23:10
  2. Wspólne bieganie z aparatem w Tatrach
    By nikkor83 in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:20
  3. [ Krajobraz ] Polne (z)bieganie
    By KuLeR in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 19:58
  4. [ Przyroda ] Bieganie po polu
    By erde in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 01:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •