Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Czy w instrukcji obsługi aparatu masz coś o microSD i adapterach?
    Kup po prostu dobre SDXC i ciesz się bo tanio, i że nie wsadzili do tego modelu XQD

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej67 Zobacz posta
    Witam.
    Podepnę się do wątku. Też stoję przed wyborem karty do D7200 i zastanawiam się, bo jestem laikiem, czy jest jakaś istotna różnica między kartami [Extreme] SD a mikro SD i adapter.
    W sklepie powiedziano mi, że może być różnica prędkości w transferze danych z aparatu na komputer. Może ktoś z Was coś więcej podpowie.
    Po pierwsze jeśli maja taką samą specyfikację to powinny byc takie same. Problem jest inny, rozłup sobie karte SD i rozłup sobie karte micro sd, od razu widać ze układy sa róznej wielkości (przynajmniej w tych kartach ktore ja otworzyłem), mają rózny stopień upakowania a co za tym idzie zapewne karta duża mniej się grzeje przez co jest mniej podatna na awarie. Karty w telefonie micro już 3 zmieniłem bo padły, w aparacie mam karty dwie już od 2014 roku...i działają.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Karty w telefonie micro już 3 zmieniłem bo padły, w aparacie mam karty dwie już od 2014 roku...i działają.

    A mnie nie padły ani micro, ani nie micro... I działają JUŻ od 2014.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    https://forum.nikoniarze.pl/clear.gif
    A mnie nie padły ani micro, ani nie micro... I działają JUŻ od 2014.
    Mi duże SD też jeszcze nigdy nie padło, ale micro w telefonach już dwa razy, raz Sony, raz SanDisk, obie 64 GB... Szlag człowieka może trafić. Robię co jakiś czas kopie danych z micro...

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Kilka osób napisało, że micro im padło, natomiast nikt nie pisze o tym że komuś padło duże SD. Wnioskuję, żeby jednak postawić na wielkość która w tym przypadku ma chyba znaczenia.

  6. #26

    Domyślnie

    Adapter nie ma żadnego wpływu na prędkość transferu. Teoretycznie karty Micro SD nie powinny również posiadać gorszych parametrów od swoich "dorosłych" odpowiedników. Napisałem teoretycznie, bo jak zawsze wszystko zależy od partii wyrobu. Karty z różnych partii produkcyjnych mogą różnić się zarówno prędkościami we/wy jak i efektywną pojemnością dostępna dla użytkownika.

    Jeśli chcesz kupić dwie karty to kup najszybsze dostępne w Twoim budżecie (oczywiście prędkość zapisu jest kluczowa). Najlepiej żeby obie były tej samej pojemności, tego samego producenta. W necie masz masę testów kart SD, w sklepach internetowych wśród opinii możesz znaleźć pomiaty wykonane przez nabywców.

    Ja osobiście zakupiłem dwie takie:
    https://www.morele.net/karta-pamieci...-64gb-4004503/

    Trochę i nich poczytałem, parametry wyglądają dobrze, pojemność jest OK a cena super. Według użytkowników nie spowalniaja pracy aparatu przy zapisie serii w RAW.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze spójrz tu:
    https://www.kingston.com/pl/flash/sd_cards/sdr

  7. #27

    Domyślnie

    Teoria teorią, a w praktyce microSD to proszenie się o kłopoty, przykładów było wiele, także tu na forum.
    Nie ma znaczenia, czy karty są tego samego producenta, czy mają tę samą wielkość i inne parametry. Zwykle robi się zapis RAW+JPG lub druga karta na przepełnienie.
    Powiedzmy, że przy 2xRAW miała by jakieś znaczenie prędkość zapisu obydwu kart, ale jak ktoś tego potrzebuje, to raczej nie pyta o microSD.

    Ps. Te nowe Kingstony wyglądają ciekawie, choć pewnie z przyzwyczajenia kupiłbym Sandiska Znalazłeś jakiś test ich szybkości?

  8. #28

    Domyślnie

    Oczywiście dane producenta są wyssane z palca, ale mieszczą się w normach jeżeli chodzi o zapis.

    https://www.storagereview.com/kingst...sd_card_review

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://www.cameramemoryspeed.com/re...c-memory-card/

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Te nowe to tylko naklejki inne, to są te karty

    używam od czterech lat i jestem zadowolony.

  10. #30

    Domyślnie

    A mnie taki Kingston 32GB padł po roku , wymienili bez problemu na nową wersję .
    D7200 , S18-35A, S50A , S17-50 , N18-200

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. karty pamieci
    By Nemesis19 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 15:16
  2. D7200 - prędkość zapisu serii 1 karta vs 2 karty
    By marek_bog in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 11:42
  3. Jakie karty pamięci do d300s Czego używacie, co polecacie?
    By Długi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 16:54
  4. Jakie karty pamięci do Cool 5700 ?
    By Nylon in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 11:43
  5. karty pamieci i soft - co wybrac
    By focus69 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-12-2005, 00:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •