Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    W.g. powyższych danych, spowalnia o około 33% (z 3 fps do 2 fps).
    Ja piszę o czym innym- nie ile spadają fpsy po zapchaniu bufora, a ile następuje zrzut pełnego bufora.

    Edit:
    W sumie to nawet nie chodzi o zrzut z pełnego bufora tylko ogólnie o czas opróżnienia bufora. Dla 2xNEF jest on 2x dłuższy, co powoduje przypuszczenia, że zapis jest po kolei na każdą karte.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 03-05-2017 o 14:58

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja piszę o czym innym- nie ile spadają fpsy po zapchaniu bufora, a ile następuje zrzut pełnego bufora.
    Może jest tak jak piszesz, ale po pierwsze, czy masz na to jakieś podparcie (z danych o fps wynikałoby co innego), a po drugie, czy to jak prędko zapisywane są dane jest takie ważne dla użytkowników? Ich (a przynajmniej mnie) bardziej interesuje ile zdjęć na sekundę zrobią...
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Może jest tak jak piszesz, ale po pierwsze, czy masz na to jakieś podparcie (z danych o fps wynikałoby co innego)
    Z jakich danych fps? W instrukcji nie ma nic o czasach zapisu 2xNEF. Poparcie każdy sobie może sam zrobić testując i mierząc czas. W linku który podałeś nie ma nic o 2xNEF. A NEF + JPG daje krótszy czas zapisu z prostego względu- JPG "waży" mniej, więc jest zrzucany szybciej
    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    a po drugie, czy to jak prędko zapisywane są dane jest takie ważne dla użytkowników? Ich (a przynajmniej mnie) bardziej interesuje ile zdjęć na sekundę zrobią...
    A to już inna para kaloszy. Dla tych dla którzy często zapychają bufor zapewne ma to znaczenie bo powoduje opóźnienia w zapisywaniu kolejnych zdjęć. Nie mnie oceniać czy dla kogoś to istotne czy nie. Jednych interesują same fpsy bo np. nie używają długich serii, a drugich może interesować coś innego... Dla mnie np. bufor ma małe znaczenie bo korzystam w serii maksymalnie z 10-12 klatek (9fps) więc bufora nie zapycham. Wolałbym mieć bufor na 15 klatek i 15 fps, niż bufor na 100 klatek i 6 fps...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Poszukałem trochę i znalazłem coś takiego http://www.photographybay.com/2015/0...rd-speed-test/
    To
    akurat reklama kart Transcend.... Widać to od razu, z resztą bardzo nie udolne fabrykowanie wyników testu. Transcend niby najszybszy, a aparat robi mniej zdjęć do zapełnienia bufora i to znacząco.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Z jakich danych fps? W instrukcji nie ma nic o czasach zapisu 2xNEF. Poparcie każdy sobie może sam zrobić testując i mierząc czas. W linku który podałeś nie ma nic o 2xNEF. A NEF + JPG daje krótszy czas zapisu z prostego względu- JPG "waży" mniej, więc jest zrzucany szybciej
    Ja pisałem o raw+jpg, nie zauważyłem że piszesz o raw+raw. Autor wątku pisał o tej pierwszej opcji.


    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A to już inna para kaloszy. Dla tych dla którzy często zapychają bufor zapewne ma to znaczenie bo powoduje opóźnienia w zapisywaniu kolejnych zdjęć. Nie mnie oceniać czy dla kogoś to istotne czy nie. Jednych interesują same fpsy bo np. nie używają długich serii, a drugich może interesować coś innego... Dla mnie np. bufor ma małe znaczenie bo korzystam w serii maksymalnie z 10-12 klatek (9fps) więc bufora nie zapycham. Wolałbym mieć bufor na 15 klatek i 15 fps, niż bufor na 100 klatek i 6 fps...
    W obu przypadkach można to sprowadzić do fps - przed zapelnieniem i po zapełnienieniu bufora.
    Prędkość przed zapelnieniem bufora jest ograniczona przez aparat i nie zależy od prędkości zrzucania na kartę.

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To
    akurat reklama kart Transcend.... Widać to od razu, z resztą bardzo nie udolne fabrykowanie wyników testu. Transcend niby najszybszy, a aparat robi mniej zdjęć do zapełnienia bufora i to znacząco.
    Jeśli mówisz o tych "max fps" 5.2 vs np. 4.9, to też to zauważyłem, ale zrzuciłem na niedokladnosc pomiaru. Fps przed zapelnieniem bufora nie powinno zależeć od karty i w każdym przypadku powinno wynosić okolo 5 fps. Trzeba patrzec na "max burst" i "burst rate".
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    W obu przypadkach można to sprowadzić do fps - przed zapelnieniem i po zapełnienieniu bufora.
    Prędkość przed zapelnieniem bufora jest ograniczona przez aparat i nie zależy od prędkości zrzucania na kartę.
    Tak, ale to ile zdjęć zrobi się do zapełnienia bufora zależy już mocno od karty.


    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Jeśli mówisz o tych "max fps" 5.2 vs np. 4.9, to też to zauważyłem, ale zrzuciłem na niedokladnosc pomiaru. Fps przed zapelnieniem bufora nie powinno zależeć od karty i w każdym przypadku powinno wynosić okolo 5 fps. Trzeba patrzec na "max burst" i "burst rate".
    Dokładnie. Ilość zdjęć zrobionych do zapełnienia bufora dobrze pokazuje prędkość karty.
    A te "max fps" to napisali sobie tam, aby mieć ładny wynik dla reklamowanej karty. Kiedyś robiłem test kart w D7k robiąc zdjęcia stopera. Do zapełnienia bufora nie było żadnych różnic w fps, jedynie ustawienia aparatu wpływały na wynik.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Dokładnie. Ilość zdjęć zrobionych do zapełnienia bufora dobrze pokazuje prędkość karty.
    W przypadku szybkich kart, może tak. Dla wolnych kart nie będzie różnicy. Łatwiej chyba policzyć po zapełnieniu bufora, tak jak robiłeś ze stoperem.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Ja pisałem o raw+jpg, nie zauważyłem że piszesz o raw+raw. Autor wątku pisał o tej pierwszej opcji.
    Ale fakt jest faktem- zapis na dwie wydłuża czas, w co wątpiłeś...

  9. #19

    Domyślnie

    Rzeczywiście. Pozostaje pytanie, czy takie wydłużenie czasu jest istotne dla autora
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witam.
    Podepnę się do wątku. Też stoję przed wyborem karty do D7200 i zastanawiam się, bo jestem laikiem, czy jest jakaś istotna różnica między kartami [Extreme] SD a mikro SD i adapter.
    W sklepie powiedziano mi, że może być różnica prędkości w transferze danych z aparatu na komputer. Może ktoś z Was coś więcej podpowie.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. karty pamieci
    By Nemesis19 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 15:16
  2. D7200 - prędkość zapisu serii 1 karta vs 2 karty
    By marek_bog in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 11:42
  3. Jakie karty pamięci do d300s Czego używacie, co polecacie?
    By Długi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 16:54
  4. Jakie karty pamięci do Cool 5700 ?
    By Nylon in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2006, 11:43
  5. karty pamieci i soft - co wybrac
    By focus69 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-12-2005, 00:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •