Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Również mam od niedawno Lowepro Whistler, z tym, że model 350. Bardzo polecam, wchodzi masa sprzęt i troche dodatkowych rzeczy (ciuchy, jakieś kanapki, termos etc). Dobrze się nosi, świetnie wykonany, jestem bardzo zadowolony.
    Patrząc na ten plecak nie mogę uwierzyć, że to się dobrze nosi. Tzn jak ktoś nie pokonywał wielu kilometrów z prawdziwym, dobrym plecakiem to być może nie zna tej różnicy. Płaskie plecy, brak regulacji uprzęży, brak przewietrzania. Dla mnie to torba z doczepionymi szelkami. No tyle, że pas biodrowy wygląda w miarę OK (choć ze względu na szerokość plecaka i tak nie będzie dobrze pełnił swojej funkcji).

    Cytat Zamieszczone przez lopuch Zobacz posta
    Jestem turystą pieszym i górskim (dziennie robię od 20-50km podczas wyjazdów) więc zależy mi na wygodzie plecaka.
    Jeśli mówimy o turystyce a nie o targaniu stada sprzętu to wybrałbym plecak a nie torbę z szelkami. Nie z przypadku plecaki robi się wąskie i wysokie. Chodzi o podniesienie środka ciężkości przy zbliżeniu go do kręgosłupa. Ten pseudoplecak z góry wszystko ma na odwyrtkę - z punktu widzenia oczywiście mechaniki chodzenia. Bo sprzęt tam się pięknie mieści.

    Podstawowe jest odpowiedzenie sobie na pytanie czy chodzi o plecak co oszczędzi kręgosłup i umożliwi eksplorację gór czy może prostopadłościenną torbę dla zmyłki nazywaną plecakiem. Jak odpowiesz sobie na to pytanie to zakup stanie się oczywisty.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 24-04-2017 o 16:00

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Patrząc na ten plecak nie mogę uwierzyć, że to się dobrze nosi. Tzn jak ktoś nie pokonywał wielu kilometrów z prawdziwym, dobrym plecakiem to być może nie zna tej różnicy. Płaskie plecy, brak regulacji uprzęży, brak przewietrzania. Dla mnie to torba z doczepionymi szelkami. No tyle, że pas biodrowy wygląda w miarę OK (choć ze względu na szerokość plecaka i tak nie będzie dobrze pełnił swojej funkcji).
    Nie no, jasne, trochę jest tak jak piszesz ze tym, że jednak chcąc zabrać więcej sprzętu na jakąś jednodniową wyprawo-sesje to średnio jest w czym wybierać i niezbyt widzę na rynku alternatywę Plecak póki co na jedno dniowych wypadach w góry testowany, ew na latatniu ze sprzętem cały dzień po różnych miejscówkach.
    Hiker fajny, ale malutki tak w gruncie rzeczy - na turystyke foto w górach może okej, ale latać gdzieś z większą ilością gratów to niestety lipa. Przy szukaniu tego plecaka i tak doszedłem do wniosku (coraz częsciej niestety do takiego samego), że trzeba mieć ze 3 plecaki na różne okazje, w zależności od zabieranego sprzętu. Tylko zawsze niestety wszystko się rozbija o $...
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 24-04-2017 o 16:31

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Przy szukaniu tego plecaka i tak doszedłem do wniosku (coraz częsciej niestety do takiego samego), że trzeba mieć ze 3 plecaki na różne okazje, w zależności od zabieranego sprzętu. Tylko zawsze niestety wszystko się rozbija o $...
    Może uznasz mnie za maniaka ale plecaków mam pewnie kilkanaście. Fotograficznych 5, narciarskich 4, i parę trekkingowych. Coś z tego można byłoby zredukować ale niewiele.


    Pozdro
    Wiesiek

  4. #14

    Domyślnie

    Ja mam 7 i chyba jest w sam raz

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Takiego plecaka raczej nie znajdziesz. Wyobraź sobie jak szeroki ów plecak musiałby być aby dał taką możliwość. A jeśli uda Ci się znaleźć to nie zapomnij się pochwalić

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Znalazłem takie dwa niby są szansę że się zmieści na bank w tym pierwszym (ale nie wiem czy to dobre wybory) http://www.benro-statywy.pl/plecaki . Pierwszy to Quicken 500N (340x180x290) drugi Beyond B400N (300x190x280).

  6. #16

    Domyślnie

    A ja od lat mam jeden, który spełnia moje potrzeby i nie kosztował 1k+ PLN
    Lowepro Primus

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez lopuch Zobacz posta
    Znalazłem takie dwa niby są szansę że się zmieści na bank w tym pierwszym (ale nie wiem czy to dobre wybory) http://www.benro-statywy.pl/plecaki . Pierwszy to Quicken 500N (340x180x290) drugi Beyond B400N (300x190x280).
    Pytanie czy nosisz statyw? Jeśli tak, to mocowanie z boku jest słabym rozwiązaniem.
    Dodatkowo mało tu miejsca na inne graty (nie foto).
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Wspominałem już o f-stop. Nie jestem tylko pewien czy ten plecak (model Kenti) jest dalej produkowany. Ale system nośny wygląda tu dużo gorzej jak ten z Manfrotto Hiker. Z tym plecakiem to można chodzić...
    No ten f-stop wygląda super. Jest obecnie nie do dostania (bynajmniej ja nie znalazłem). A obecnie produkowane plecaki przez f-stop nie mają bocznego dostępu. Manfroto Hiker raczej nie pomieści zamontowanego obiektywu Sigmy na body tak żeby można było go wyjąć z bocznej kieszeni (ale to postaram się sprawdzić jak znajdę gdzieś w łodzi sklep z tymi plecakami.

  8. #18

    Domyślnie

    Również dziękuję za informację o firmie F-stop. Mój ukochany Dakine nie robi fotograficzno/górsko/snowboardowch większych niż chyba 33L a tu F-stop aż do 80L!
    Nie znałem tej firmy a widzę, że robią fajne i przemyślane plecaczki Dostęp od góry i od pleców jest, aluminiowa rama i porządny system nośny jest, system mocowania nart/deski oraz czekana jest, kieszeń na lawinowe ABC jest.. Gdyby jeszcze tylko dodali kompatybilność z systemem poduszek powietrznych to byłby plecak idealny! Coś czuję że F-stop to będzie mój kolejny zakup.

  9. #19

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc a szczególnie koledze wujot. Zakupiłem Manfrotto Off Road Hikker 30l, wygrała wygoda noszenia i dodatkowo okazało się że mieści się sigma zamontowana na korpus. Na następny dzień po zakupie przeszedłem z nim 38 kilometrów. Zero uczucia zmęczenia barków (jakbym nic nie nosił a plecak nie był taki lekki). Dodatkowo prosty patent na przytrzymanie aparatu spowodował że miałem go cały czas na wierzchu i kark mnie nie bolał. Polecam dla tych którym wystarczy plecak na korpus i 3 obiektywy.

  10. #20

    Domyślnie

    Cieszę się, że Ci się spodobał - jaki kolor wybrałeś?

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plecak foto + plecak podróżny? Jak?
    By Marek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 09:33
  2. wybór [plecak] Plecak Kata 3N1-20 & Tamrac 5547 ADVENTURE 7
    By rafulec in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 21:56
  3. Plecak DELSEY plecak ODC 53 - miał ktoś co sądzicie?
    By mtu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •