Close

Strona 11 z 32 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 315

Wątek: 90 Krajobrazów

  1. #101

    Domyślnie

    @OjTam ślicznie dziękuje za taki komentarz i zgłoszenie.

    Dlatego napisze też w ramach podziękowania historię jego powstania.

    Mieliśmy klienta który kupił obraz i mieszkał w Matlock, więc zawsze jak jest okazja to bierzemy sprzęt i zawozimy osobiście paczkę by przy okazji porobić jakieś krajobrazy, stąd dwie ostatnie latarnie. W Peak District byłem kilkadziesiąt razy, od 5 lat jeździmy w różne jego miejsca.
    I tak samo miało być tym razem. Ale już w Matlock zaczął padać śnieg i topnieć więc nie liczyłem na nic konkretnego. Ale jak zaczęliśmy w PD spinać się po szczytach to byłem w szoku jak biało nagle się zrobiło. Przed nami jechała powoli jakaś angielska rodzina, widać było że mieli albo całosezonowe albo letnie opony bo targało nimi ostro aż w końcu stanęli i nie mogli ruszyć. Więc pomogłem im nawrócić i zaczęli wracać w niższe partie. Ja że miałem zimówki pojechałem dalej, jakiś może jeszcze kilometr jak w jednej chwili auto zawisło za zawieszeniu. A śniegu było tak że z trudem się drzwi otworzyły.
    Jakaś nęka powstała czy coś bo nawiewało niesamowicie, do tego stopnia że zacząłem dzwonić po pomoc do AA i tutaj szok bo chcieli nazwę ulicy albo post code a że pogoda jak ze zdjęcia to i nie mogli namierzyć sygnału z telefonu. GPS pokazywał że droga bez nazwy w środku niczego. A współrzędnych oni nie mają jak użyć i taka gadka przez pół godziny. W końcu uspokoiło się i zacząłem auto odkopywać skrobaczką do szyb a moja połówką plastikowym pojemnikiem. I tak przez ponadgodzinę. Auto wisiało i nie było nadziei. Postanowiłem że pójdę do pierwszej chaty po łańcuchy albo jakąkolwiek pomoc. Ale jaki był szok jak z 50 metrów dalej śniegu było może z 15cm. Więc wróciłem i zaczęliśmy znowu kopać nogami rękami czym popadnie. W końcu jak się wykopałem i wyrwałem i wyjechaliśmy z pułapki to pierwsza myśl to po aparaty i zaczęliśmy robić zdjęcia. Wiatr wiał tam mocno że nic nie widziałem w wizjerze w dodatku taki spektakl że nie wiedziałem czy naświetlać jak na śnieg typowo +1EV czy iść w niskie bo niebo niemal czarne i te przebicia światła. Dlatego 5 dni siedzę i myślę jak to pokazać. W PS pousuwałem wady optyki bo cały sprzęt pływał po tym wszystkim a z obiektywu wylewała się woda. Zdjęcia robiliśmy może z 20minut i wszystko przeszło. Pojechaliśmy jeszcze na punkt wyznaczony ale i tak oboje wiedzieliśmy że już nic lepszego dziś nie zrobimy.

    Bardzo fajna przygoda bo to miejsce i czas wybrało nas, żałuje że nie mogłem przez całą śnieżycę robić zdjęć ale trzeba było najpierw swoje 4 litery zabezpieczyć, bo już miałem wizje że zjem w razie czego swoją kobietę a później napisze o tym książkę))

    Na następny rok łańcuchy są już na liście rzeczy obowiązkowych.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 16-02-2018 o 23:00

  2. #102

    Domyślnie

    Niezła historia, bez dwóch zdań.

    I dwa wnioski:
    1.) Tytuł: "Odcięty" do ewentualnej książki z tym zdjęciem na okładce pasuje jak w mordę strzelił.
    2.) Zacznij wozić saperkę w bagażniku.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #103

    Domyślnie

    Dzięki, świetny tytuł na pewno wykorzystam, nazwy dla zdjęć to chyba jedyna rzecz na jaką nie mam pomysłu.
    Sapera obowiązkowa po tej wycieczce, 5 lat tam się szlajam i nigdy nie widziałem takich warunków. Anglia nie przestanie mnie zaskakiwać.
    Wspomniałem też o Leonardzie Misonne bo on spersonalizował się w takich warunkach a jego zdjęcia dla mnie to poezja najwyżej klasy. Ja nie mam szczęścia do takich warunków.
    Myślałem też nad B&W ale tu jest taki minimalizm kolorystyczny że warto to było pokazać.

  4. #104

    Domyślnie

    Jak to mówią: Lepiej coś mieć a nie potrzebować, niż na odwrót. Tak jak z tą saperką, w tym wypadku.

    Nigdy wcześniej nie słyszałem o tym Leonardzie Misonne, ale wrzuciłem teraz w Google, i jestem pod wrażeniem. Jego zdjęcia mają klimat.

    Jeszcze tak z ciekawości zapytam. Czym fociłeś? Ten kawałek o zalanym obiektywie mnie zastanowił...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #105

    Domyślnie

    Hassebladem, mam obiektyw 50-110 który ostatnimi czasy bardzo lubię i na nim jest na stałe nakręcony pierścień mocujący pod Holder. Sęk w tym że Holder jest 100mm a średnica obiektywu 95mm więc grubość pierścienia wkręconego i on trzymał wodę. Cały sprzęt zresztą pływał na szczęście jest uszczelniony i segmentowy bo sporo było wycierania w domu.
    Tutaj jak już wszystko przeszło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	122.png
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	619,2 KB
ID:	5051

    Co do Leonarda to faktycznie mało znany, jednak zdjęcia robią wrażenie zwłaszcza dzisiaj gdy kompletnie odwrotny kierunek w krajobrazie dominuje.

  6. #106

    Domyślnie

    Znaczy nie wlała się woda całkiem do obiektywu, tylko pierścień zatrzymał? Dobrze rozumiem?
    Szkoda by było sprzęt zalać. Zwłaszcza TAKI.
    No i dłoni szkoda. Bez rękawic? Ojejej...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #107

    Domyślnie

    Rękawice poległy na kopaniu w śniegu.
    Ale szczerze mówiąc to pogoda nas zaskoczyła, z osób które znam jestem jedynym który zmienia na zimówki. Tutaj śnieg to taka rzadkość że się szkoły zamyka jak trochę spadnie. Do tego PD to pagórki nawet nie góry do tego godzinę jazdy od mojego domu.
    Szok bo 5 lat o każde porze roku jeżdżę tam i nigdy takiego czegoś nie widziałem.
    Dobra lekcja i następnym razem nie dam się zaskoczyć

    Sprzęt już rok temu testowałem w deszczu więc wiedziałem że da radę. Obiektywy w środku był suchy poza przednią soczewką która została zalana i ten pierścień blokował spływanie wody. Dbam jak mogę o wszystko co kupuje ale też nie oszczędzam, więc jak się trafia taka okazja to ogień i walka o dobre zdjęcie.

  8. #108

    Domyślnie

    Szok to mieli też Amerykanie, jak im taka zima przyszła.
    A także kraje sąsiadujące z Saharą, gdzie pierwszy raz od 100 lat spadł śnieg. I to całe 30cm.
    Do czego piję? Klimat się zmienia. Więc to co przez ostatnie x lat wydawało się dziwne, teraz może być normalne.

    Wiadomo, sprzęt nie po to się kupuje, żeby leżał hermetycznie w sejfie zamknięty. Ale i rozwalić żal by było.
    Więc dobrze że nic się poważnego nie stało.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #109

    Domyślnie

    To zapowiada się bardzo ciekawie jak takie anomalie mają nas czekać. Osobiście chciałem też porobić latarnie w sztormie ale nigdy nie udało się trafić.
    Co do sprzętu to by mi serce pękło, wszystkie oszczędności życia poszły.
    Trzeba dbać i uważać, nawet statyw na części rozebrałem i każdy segment czyściłem i smarowałem wazeliną techniczną.

  10. #110

    Domyślnie

    Co do tych latarni w sztormie. Nie masz jakiejś internetowej meteorynki? Takie też podają pogodę na morzu. Zamiast próbować trafić, to sprawdzasz prognozę, jak mówią sztorm to się do auta pakujesz i jechane.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 11 z 32 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obiektyw m.in. do krajobrazów
    By izafrym in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 11:00
  2. [ Krajobraz ] Kilka krajobrazów
    By wrzesientomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 22:23
  3. Obiektyw do krajobrazów
    By bajcy in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 01:40
  4. Obiektyw do krajobrazów
    By grzegorzdz72 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 12:40
  5. [ Krajobraz ] Kilka krajobrazów
    By wrzesientomek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •