Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Łał, dzięki za taki odzew. Mam wrodzony zwężony kanał rdzenia kręgowego. Z ok 1,5 cm do ok o,5 cm na całym odcinku lędźwiowym. Do tego z wiekiem doszły zwyrodnienia i przepukliny na tych "workach" pomiędzy kręgami no i miejscami mam teraz tylko o,3 mm średnicy kanału. Kręgosłup mnie w ogóle nie boli, drętwieją mi nogi, z krótkotrwałymi ( ok 1 minuty) całkowitymi zanikami czucia w prawej nodze. Ale to na razie bardzo rzadko. Pod nóż się nie pcham. Prowadzący lekarz uważa, że operacja jest nieunikniona, ale chce ją odsunąć w czasie o jakieś co najmniej 10 lat. Na razie wstrzykują mi kręgosłup rożnymi specyfikami. Oczywiście muszę zmienić tryb życia. Schudnąć, zbudować "kołnierz" z mięśni podtrzymujący kręgosłup. W zeszłym tygodniu rozpocząłem pracę z fizjoterapeutą. Chodzą do nich piłkarze Wisły, więc to chyba dobrzy fachowcy. Od maja zaczynam chodzić na basen, będzie dobrze
    Co do foto to mam mieszane uczucia. Bo właśnie co to znaczy odchudzić sprzęt? Kupić fujika x100f? Raczej w ostateczności, nie dorosłem fotograficznie do tylko jednej ogniskowej. Aparat z jednym, góra dwoma obiektywami w plecaku mam ze sobą prawie zawsze. No ale głównie jeżdżę autem. Nie focę ślubów, czy tam wielogodzinnych eventów. W sumie to przejęty sytuacją jestem i chcę zrobić wszystko, żeby odsunąć operację.
    @ merkator dzięki za przykłady. Tylko fotografuję więc raczej Olek. Przyjrzałem się bliżej i powiem, że zestaw 12f2, 45f1.8 i 75f1.8 wygląda super, puszki wizualnie i ficzerowo super. Ale jak zdjęcia z m4/3 na flicku oglądam to mi się matryca ze starego D90 przypomina. Imho na monitorze spora różnica w stosunku do tego co mam teraz. Na niewielkich wydrukach czy w fotoksiążce może jednak być mniej widoczna.
    Obrazek z Fuji bardziej mi się podoba. Zestaw X-T20 z 16 1.4 i 56 1.2 niczego sobie, ale z 90 2.0 to tego raczej nie da się trzymać. W obydwóch systemach profi body wagą nie wiele odbiegają od takiego D610 czy jeszcze mniej od D7200. Ogólnie to Nikon ze swoimi plastykowymi stałkami 1.8 wcale nie wydaje mi się wiele cięższy od systemu Fudzi. Na dzień dzisiejszy, to z wagowego pnk. widzenia to chyba tylko Olek daje realną korzyść przejścia na bezlustro.
    Ps. Kurcze, ale jakie drogie te bezlustra, nawet nie wiedziałem xD Nowe teraz się ceni chyba w każdym systemie

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Staff Zobacz posta
    ....
    @ merkator dzięki za przykłady. Tylko fotografuję więc raczej Olek. Przyjrzałem się bliżej i powiem, że zestaw 12f2, 45f1.8 i 75f1.8 wygląda super, puszki wizualnie i ficzerowo super. Ale jak zdjęcia z m4/3 na flicku oglądam to mi się matryca ze starego D90 przypomina. Imho na monitorze spora różnica w stosunku do tego co mam teraz. Na niewielkich wydrukach czy w fotoksiążce może jednak być mniej widoczna
    ......
    Ps. Kurcze, ale jakie drogie te bezlustra, nawet nie wiedziałem xD Nowe teraz się ceni chyba w każdym systemie
    Drobiazg Może masz coś nie tak z kręgosłupem, ale oko masz w porządku. Doskonale oceniłeś poziom matrycy

    https://www.dxomark.com/cameras/bran...taType=rankDxo

    Jak popatrzysz na powyższe zestawienie to nie będziesz miał wątpliwości czemu zmieniłem system. Miałem DMC-G10 panasonic'a. Stałki które wyróżniłeś, są jednymi z lepszych w systemie, ostre od pełnej dziury. Jakość obrazowania tych szkieł to największa zaleta systemu m4/3, mimo wysokiej ceny warto w nie inwestować.
    Prosiłeś o propozycję utraty wagi przez zestaw, więc starałem się spełnić Twe oczekiwania nie wdając się w dyskusję na inne tematy. Jednak patrząc na sytuację rynkową gdzie ponad 80% rynku foto jest w ręku 3 firm (dane CIPA): canon, nikon, sony; to zdecydowanie jako podstawowy system wybierałbym któryś z nich. M4/3 to około 1-3 % całości rynku (jeśli się pomyliłem to poprawcie), system wspaniały ale ciut niszowy. Trzeba mieć tego świadomość inwestując w niego spore pieniążki. Kilka systemów o podobnym potencjale rynkowym jest pod znakiem zapytania ...

    Jakość obrazka z m4/3 zależy bardzo od fotografującego, jak obrobi raw. Jednak sam korpus bezlustra w stosunku do luster nikona daje spore ograniczenia, raw zapis 12 bit w m4/3 (D610 - 14 bit), rozpiętość tonalna 12 EV (D7XXX mają 14 EV a FF ponad 15 EV). Jeśli masz ciut wiedzy inżyniersko-informatycznej to nie muszę nic do tego dodawać.

    Życzę dużo zdrowia

  3. #23

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że z tym odchudzaniem sprzętu to trochę pitolenie o Szopenie. W najlepszym razie zyskasz 1 - 1,5 kg... M/w tyle, co po dobrym posiedzeniu w WC. A pomyśl, ile kilogramów dźwigasz na sobie, gdy wychodzisz z domu zimą? Grube ubrania, kurtka, sweter, czapka, szalik, w kieszeni portfel, klucze itd. To też masz odchudzić? A to też waży, i to niemało. Więc zysk na odchudzaniu sprzętu może być znikomy w porównaniu z resztą tego, co dźwigasz.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Staff Zobacz posta
    Łał, dzięki za taki odzew. Mam wrodzony zwężony kanał rdzenia kręgowego. Z ok 1,5 cm do ok o,5 cm na całym odcinku lędźwiowym. Do tego z wiekiem doszły zwyrodnienia i przepukliny na tych "workach" pomiędzy kręgami no i miejscami mam teraz tylko o,3 mm średnicy kanału. Kręgosłup mnie w ogóle nie boli, drętwieją mi nogi, z krótkotrwałymi ( ok 1 minuty) całkowitymi zanikami czucia w prawej nodze. Ale to na razie bardzo rzadko. Pod nóż się nie pcham. Prowadzący lekarz uważa, że operacja jest nieunikniona, ale chce ją odsunąć w czasie o jakieś co najmniej 10 lat. Na razie wstrzykują mi kręgosłup rożnymi specyfikami. Oczywiście muszę zmienić tryb życia. Schudnąć, zbudować "kołnierz" z mięśni podtrzymujący kręgosłup. W zeszłym tygodniu rozpocząłem pracę z fizjoterapeutą. Chodzą do nich piłkarze Wisły, więc to chyba dobrzy fachowcy. Od maja zaczynam chodzić na basen, będzie dobrze
    Co do foto to mam mieszane uczucia. Bo właśnie co to znaczy odchudzić sprzęt? Kupić fujika x100f? Raczej w ostateczności, nie dorosłem fotograficznie do tylko jednej ogniskowej. Aparat z jednym, góra dwoma obiektywami w plecaku mam ze sobą prawie zawsze. No ale głównie jeżdżę autem. Nie focę ślubów, czy tam wielogodzinnych eventów. W sumie to przejęty sytuacją jestem i chcę zrobić wszystko, żeby odsunąć operację.
    @ merkator dzięki za przykłady. Tylko fotografuję więc raczej Olek. Przyjrzałem się bliżej i powiem, że zestaw 12f2, 45f1.8 i 75f1.8 wygląda super, puszki wizualnie i ficzerowo super. Ale jak zdjęcia z m4/3 na flicku oglądam to mi się matryca ze starego D90 przypomina. Imho na monitorze spora różnica w stosunku do tego co mam teraz. Na niewielkich wydrukach czy w fotoksiążce może jednak być mniej widoczna.
    Obrazek z Fuji bardziej mi się podoba. Zestaw X-T20 z 16 1.4 i 56 1.2 niczego sobie, ale z 90 2.0 to tego raczej nie da się trzymać. W obydwóch systemach profi body wagą nie wiele odbiegają od takiego D610 czy jeszcze mniej od D7200. Ogólnie to Nikon ze swoimi plastykowymi stałkami 1.8 wcale nie wydaje mi się wiele cięższy od systemu Fudzi. Na dzień dzisiejszy, to z wagowego pnk. widzenia to chyba tylko Olek daje realną korzyść przejścia na bezlustro.g
    Ps. Kurcze, ale jakie drogie te bezlustra, nawet nie wiedziałem xD Nowe teraz się ceni chyba w każdym systemie
    Niezależnie od tego, że podobnie jak przedmówcy uważam, że dużo można zrobić pracując nad sobą (czyli waga i gorset mięśniowy) i zmieniając sposób noszenia sprzętu to powinieneś przemyśleć swoje podejście do fotografii w ogóle. Czy wartość zdjęć leży w jakości technicznej czy może artystycznej. Dla mnie dobra fota będzie zawsze dobra nawet jeśli powiększona na monitorze pokaże szumy. Idąc tym tokiem rozumowania to system dx czy ff też wysiada przy Seitz. Podobnie z bogactwem obiektywów, jak Ci zabiorą cała szklarnię poza jednym obiektywem to przestaniesz fotografować? Owszem pewne obszary znikną (ptaki, sport) ale nie oznacza to zamknięcia fotografii jako hobby. A może wręcz przeciwnie da szansę na twórczy rozwój. Najogólniej ograniczenia zawsze stwarzają szansę.
    Czyli nawet zaawansowany kompakt typu rx coś tam Sonego pozwoliłby mi na zabawę w fotografię.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #25

    Domyślnie

    Miło jest poczytać bo każda odpowiedź jest trafna w temacie zdrowia i foto.
    Do tych trafiających w sedno porad w kwestii zdrowia zgadzam się w 100% dodam "mały" szczegół dla kręgosłupa który jest raczej pomijany a b.ważny, dobrze jest kupić porządny krzesło/fotel do siedzenia przed komputerem/z laptopem no i przede wszystkim ćwiczenia/rehabilitacja oraz DIETA

    Co do foto to przerabiałem te wszystkie systemy FF, APS-C, micro 4/3 Sony A7x itp wynalazki też
    Sony A7 od razu bym sobie podarował, micro 4/3 to świetny system tylko tak jak napisałeś obrazek nie ten obrazek.
    Powiem więcej np.robiąc iPhonem krajobrazy w RAW i m4/3 praktycznie różnicy w odbiorze zdjęcia nie ma a w wydruku dla większości nie do rozpoznania.

    Wydarzenia szkolne dziecka , balet , przedstawienia itp. mają rożne i przeważnie słabe światło a bezlustra typu Sony A7 nie dawał rady a lepiej sprawował sie m4/3 ale obrazek z m4/3 jest niezbyt przyjemny w odbiorze, spłaszczony i nie podoba mi się. może gdybym nie miał nigdy FF to może by mi wystarczył
    Z Nikonem D600 niemam żadnych problemów z AF a obróbka z niego NEF-ów to bajka.
    Gdy to wszystko później oglądam to za kilkanaście lat nie będzie żadnego wstydu że takie zdjęcia kiedyś pokaże dziecku które zasługuje żeby mieć jak najładniejsze i najlepsze jakościowo zdjęcie.

    A w góry czy inne wycieczki jak mi się chce zabierać Nikon to biorę NX500 z 16-50PZ (razem to waży około 400gram)a jakościowo zdjęcia dorównują tym z D600.

    Po wielu próbach na razie nie widzę dla moich (wymagających) zastosowań lepszego zestawu jak FF + bezlustro.

  6. #26

    Domyślnie

    Na samym początku życzę duuużo zdrowia i wytrwałości

    Co do ciężaru sprzętu... Nie na darmo masz FX. Nie na darmo zapewne przyzwyczaiłes się do innej głębi. Gdybyś tego nie widział to nie nosił byś dzisiaj FXa. D600/610/750 to naprawdę są już małe body, tutaj już nie bardzo jest z czego urwać, myślisz że pelnoklatkowa seria bezlusterkowych Sony A7 jest dużo mniejsza?

    Osobiście m.in.w pogoni za niższą masą zdecydowałem się na D750 ze względu na dobry głęboki chwyt, gibany LCD i nowy system AF -3ev. Aparat w co dziennej eksploatacji w stosunku do lubianego D700 (850g vs 1100g) jest znacznie lżejszy i poręczniejszy (głęboki chwyt). Jego AF jest ciut lepszy dzięki temu pozbylem się gripa Tutaj naprawdę jest duża różnica bo o wiele częściej mam teraz aparat przy sobie niż wcześniej (D700+EL4A). Kolejna sprawa to obiektywy. Wystarczy zadowolić się optycznie bardzo przyzwoitymi stałkami serii "G" (20, 24, 28, 35, 50, 85/1.8 oraz N70-200 F4 VRIII) i zapomnij o ARTach... Różnice są, oczywiście że są ale mamy tu konkretny cel, któremy ARTy nie służą

    Na Twoim miejscu nie łudził bym się, że m4/3 zadowoli Ciebie po D600 a na odsprzedaży nowego systemu m4/3 dużo stracisz. Oczywiście muszę zaznaczyć iż bezlusterkowcowi i ja się nie oparłem i jest to u mnie A6000+16-50PZ+S30 1.4 DC DN. Bardzo dobre uzupełnienie D750 na pewne okazje i momenty w życiu ale nigdy bym nie rozpatrywal ich w kategorii konkurencji. Niestety i przy A6000 nie obyłem się z KITowym obiektywem gdyż nie potrafi on pokazać możliwości matrycy. Dopiero (nie wiedzieć czemu) mało populara S30 1.4 DC DN dała kopa i w dość bliskich, ciasnych kadrach, postać od pasa w górę przy przyslonie 1.4 daje bardzo, bardzo milutką głębię ostrości i banana na twarzy. Jest to na tyle dobry obrazek iż dość często sięgam po ten zestaw a nie D750.

    Także FX zostaw. Dokup po sensownym zastanowieniu bezlustro ale nie szalej z obiektywami bo końca nie będzie widać... Polecę Sony A6000+KIT+Sigma 30 1.4 DC DN.

    Pozdrawiam
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  7. #27

    Domyślnie

    Kurka, większość radzi zostawić FX. To teraz mam zgryz. Arty rzeczywiście pewnie pod młotek pójdą.

  8. #28

    Domyślnie

    Każdy kto miał styczność z ARTami albo je pokochał albo odesłał w cholere Ja pod ogromnym zauroczeniem optycznym ARTami jednak pozostałem przy plastikowych "G".
    A teraz zobacz jak wygląda Twój zestaw stałkowy: S20A-950g, S35A-665g, S85EX-725g, łącznie 2,3kg.
    A teraz zobacz jak wygląda Nikonowski: N20 1.8-355g, N35 1.8 ED-305g, N85 1.8G-350g, łącznie 1kg.
    Tobie już pozostaje ocena czy chcesz się bawić znowu w kup/sprzedaj celem zamiany i zyskania kapinki kilograma W Twoim obecnym zestawie nie ma kompromisów i naprawdę chciałbym zobaczyć Twoją minę po zakupie bezlustra z KITem. Jedyne co możesz sensownego zrobić to dokupić bezlustro APSC z jednym jasnym szkłem i nauczyć się wybierać sprzęt na konkretne okazje, powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 22-04-2017 o 17:07
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Staff Zobacz posta
    Kurka, większość radzi zostawić FX. To teraz mam zgryz. Arty rzeczywiście pewnie pod młotek pójdą.
    Jak dotąd nie włączałem się w dyskusje na tematy zdrowotne, ale zmieniam zdanie. Chyba powinieneś zacząć nie od wymiany sprzętu, lecz poprawy kondycji i spadku wagi. Ja też mam kilkanaście kilogramów do zrzucenia z przyczyn zdrowotnych, i muszę to zrobić. Realne tempo obniżania wagi bez uszczerbku dla zdrowia to około 2 kg na miesiąc. Ćwiczenia można wspomóc farmakologicznie, są nowoczesne środki powodujące wydalanie cukrów z organizmu, a co za tym idzie kalorii w następstwie czego występuje spadek wagi ciała. Szczegóły do omówienia z lekarzem rodzinnym, nie czuje się tu kompetentny by kontynuować. Powiedzmy, że za około 6 miesięcy będziesz miał 8-10 kg mniej siebie do dźwigania, oraz lepszą kondycję i wtedy wróć do pytania co ze sprzętem. Jest zbyt dobry by z dnia na dzień zdecydować się na jego zbycie. Natomiast na codzienne focenie lepiej sobie sprawić coś po kosztach z matrycą aps-c, tak by "weszło do kieszeni w bojówkach". Wariant jaki przedstawił @Rossi_PL jest dość sensowny. Obrazek będzie gorszy niż z FF ale wyraźnie lepszy niż z matrycy 4/3. Poza tym to Sony, jeden z trzech wielkich graczy na rynku foto.
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 22-04-2017 o 17:53

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Niezależnie od tego, że podobnie jak przedmówcy uważam, że dużo można zrobić pracując nad sobą (czyli waga i gorset mięśniowy) i zmieniając sposób noszenia sprzętu to powinieneś przemyśleć swoje podejście do fotografii w ogóle. Czy wartość zdjęć leży w jakości technicznej czy może artystycznej. Dla mnie dobra fota będzie zawsze dobra nawet jeśli powiększona na monitorze pokaże szumy. Idąc tym tokiem rozumowania to system dx czy ff też wysiada przy Seitz. Podobnie z bogactwem obiektywów, jak Ci zabiorą cała szklarnię poza jednym obiektywem to przestaniesz fotografować? Owszem pewne obszary znikną (ptaki, sport) ale nie oznacza to zamknięcia fotografii jako hobby. A może wręcz przeciwnie da szansę na twórczy rozwój. Najogólniej ograniczenia zawsze stwarzają szansę.
    Czyli nawet zaawansowany kompakt typu rx coś tam Sonego pozwoliłby mi na zabawę w fotografię.

    Pozdro
    Wiesiek
    Bardzo mądrze to ująłeś, podpisuję się dwiema rękoma. Zbyt dużą wagę przykładamy do sprzętu, który obecnie jest bardzo dobry, bez względu na system i wielkość.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 22-04-2017 o 18:08
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Wszystko sprzedane .
    By Motorniczy in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 11:17
  2. d90- wszystko ok ?
    By BialyBST in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 15:24
  3. [ Krajobraz ] Ponad wszystko.
    By pszetak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 11:03
  4. [ Przyroda ] spacer - zalecenie doktora
    By bogdi64 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 20:32
  5. [ Krajobraz ] Jest wszystko
    By autograf in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •