Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
  1. #31

    Domyślnie

    Przez ostatnie 2 dni troszkę fotografowałem, zwracając dużą uwagę na ogniskową. Moje wnioski są takie, że mając tylko 24mm i 85mm w sumie dałbym radę żyć z tym No może troszkę by tele brakowało na zewnątrz ( po krakowsku na polu xD)
    Żadnych gwałtownych ruchów sprzętowych nie robię, za dużo wyrzeczeń jego zdobycie mnie kosztowało. Nie mniej jednak trochę myślę o dwóch zestawach. Moje D610 z N 24 1.8 i N 85 1.8 kontra Fuji X-T20 / T1/2 z 16 1.4 i 56 1.2.
    Niestety moim fotkom daleko do artyzmu, to się muszę choć jakością wspierać
    Ps. Byłem u dietetyka, dziś pierwszy dzień odchudzanka

  2. #32

    Domyślnie

    Jak pisze kolega @merkator, silka, zrzucenie wagi a potem zmiany w systemie.

  3. #33
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Staff Zobacz posta
    Przez ostatnie 2 dni troszkę fotografowałem, zwracając dużą uwagę na ogniskową. Moje wnioski są takie, że mając tylko 24mm i 85mm w sumie dałbym radę żyć z tym No może troszkę by tele brakowało na zewnątrz ( po krakowsku na polu xD)
    Żadnych gwałtownych ruchów sprzętowych nie robię, za dużo wyrzeczeń jego zdobycie mnie kosztowało. Nie mniej jednak trochę myślę o dwóch zestawach. Moje D610 z N 24 1.8 i N 85 1.8 kontra Fuji X-T20 / T1/2 z 16 1.4 i 56 1.2.
    Niestety moim fotkom daleko do artyzmu, to się muszę choć jakością wspierać
    Ps. Byłem u dietetyka, dziś pierwszy dzień odchudzanka
    Skorzystaj z zabiegów w komorze hiperbarycznej. Nie dość, ze podbudujesz tkanki, to jeszcze wagę zrzucisz.

  4. #34

    Domyślnie

    A ja jeszcze raz doradzę porozglądać się za jakimś fitnessem. Celowo nie mówię o siłowni, bo siłownia to sztuczne obciążenia. Wspominane przeze mnie TRX to ćwiczenia pod ciężarem własnego ciała. Tak jak pisałem, chodzę nieregularnie, ok. 1,5 razy w tygodniu na godzinne zajęcia. Nic innego nie zmieniłem w trybie życia. Żadnych diet, środków farmakologicznych itd. a waga spadła o ok. 5kg. Do tego przy wysiłku wydzielają się endorfiny, człowiek robi się bardziej do życia, wypoczęty (wbrew pozorom). Mięśnie się wzmacniają i to one zaczynają dźwigać tułów, a nie kręgosłup - same plusy. Ja mam dyskopatię L5-S1 i nie potrzebuję odchudzać sprzętu ani iść pod nóż (odpukać).
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  5. #35

    Domyślnie

    @ tomfoot i @Reanoe, dzięki za cenne informacje. Zorientuje się w temacie.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Jak pisze kolega @merkator, silka, zrzucenie wagi a potem zmiany w systemie.
    Hmmm silka ? Chyba proponowałem ćwiczenia, może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem, więc zrobię to teraz "więcej ruchu". Ja preferuję rower, inny lubi rolki, następny marszobiegi ...
    Nawet trenerzy psów zalecają by zwierz miał codziennie co najmniej godzinę ruchu. Można to połączyć, z pieskiem w plener i obydwaj mają się lepiej. Rozpocząć od
    codziennych systematycznych spacerów, z czasem zrobią się z tego marszobiegi. A za 3-4 lata jakiś półmaratonik ? Najistotniejsze jest tu: poprawa wydolności serca i płuc, poprawa krążenia, obniżenie cholesterolu, oraz ogólny wzrost kondycji i samopoczucia. Reszta przychodzi przy okazji.

    A system czy jego zmiana ? Po jakimś czasie temat chyba sam zniknie

  7. #37

    Domyślnie

    Zmiany, ktore juz powstaly nie cofna sie, dolegliwosci bolowe moga sie zmniejszyc, ale jedynie po przprowadzonych przez fizjoterapeute cwiczeniach. Jedyna szansa na rzeczywista poprawe jest leczenie operacyjne. Zycze dobrego neurochirurga i pozdrawiam.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Zmiany, ktore juz powstaly nie cofna sie, dolegliwosci bolowe moga sie zmniejszyc, ale jedynie po przprowadzonych przez fizjoterapeute cwiczeniach. Jedyna szansa na rzeczywista poprawe jest leczenie operacyjne. Zycze dobrego neurochirurga i pozdrawiam.
    Już od dwóch dobrych neurochirurgów mam taką diagnozę. Jedyne co można na dzisiaj zrobić, to odwlec w czasie operację, poprzez ćwiczenia, spadek wagi itd. Postęp w tej dziedzinie medycyny jest podobno bardzo szybki, nowe technologie, materiały itp. Więc im później będę miał operacje tym lepiej.
    Dlatego chcę/ chciałem sprzęt zmieniać. Może by pomogło dać więcej czasu...

  9. #39
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Panasonic LX100 (obiektyw 24-75) - o ile jakość obrazu i ogólna ergonomia obsługi będą dla Ciebie OK, może być odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby.

  10. #40

    Domyślnie

    "autocenzura"- postow nie mozna skasowac- mozna jedynie skasowac ich tresc. Napisalem, ze mnie nie zrozumiales- jesli rozpoznanie jest prawidlowe, to powstalych zmian nie mozna juz cofnac. Jedynym leczeniem jest leczenie operacyjne. Jesli "silka" to silownia to jest ona (silownia) bardzo czesto przeciwskazana- celem cwiczen jest wzmocnienie miesni tam, gdzie maja byc wzmocnione i ich rozluznienie w innych rejonach. Komora jakas-tam ma bardzo ograniczone zastosowanie i na pewno nie poleca sie jej w spinalkanalstenose. Odwlekanie w czasie operacji w oczekiwaniu "nowych technologii"... Choroba ma postepujacy przebieg i jesli juz teraz masz powazne objawy neurologiczne (dretwiejace nogi) to albo rozpoznanie to odwlekania w czasie jest co najmniej dyskusyjne (zakladam, ze nie zmyslasz). Od 15 lat zmienily sie jedynie ceny materialow (na wyzsze)- wyniki leczenia pozostaly bez zmian. Nadwaga sama w sobie jest choroba (E66.0), ale jej redukcja nie zmieni (nie powiekszy) zwezonych struktur ani o pol milimetra. Zycze duzo zdrowia.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 26-04-2017 o 11:16
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Wszystko sprzedane .
    By Motorniczy in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 11:17
  2. d90- wszystko ok ?
    By BialyBST in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 15:24
  3. [ Krajobraz ] Ponad wszystko.
    By pszetak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 11:03
  4. [ Przyroda ] spacer - zalecenie doktora
    By bogdi64 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 20:32
  5. [ Krajobraz ] Jest wszystko
    By autograf in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •