Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Janka

  1. #1

    Domyślnie Janka

    Ostatnio edytowane przez Ostry600 ; 17-04-2017 o 18:28
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma plastyki. Nie ma gry świateł. Nie ma przejść tonalnych. Nie ma czegoś, co by wzbudziło zainteresowanie. Śmieszne nakrycie głowy z frędzlami przesłaniającymi twarz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Nie ma plastyki. Nie ma gry świateł. ...
    Jak to nie ma plastyki? Postać jest bardzo plastyczna, sprawia wrażenie przestrzenności. Nie jest płasko oświetlona. W mojej opinii jest właśnie odwrotnie niż napisałeś. Widać, czuć, że ten (podejrzewam) obrus znajduje się na głowie. Czuć, widać jego grubość, ten trzeci wymiar.
    Zgadzam się natomiast, że nie ma wiele przejść tonalnych. No ale chyba nie zawsze musi być.
    Nie rozumiem stwierdzenia, że nie ma gry świateł. Tzn rozumiem, ale nie rozumiem, dlaczego w każdym portrecie miałaby być?
    Imho.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie że tak uważasz @FelTom bo po tym co napisał Jurek zaczynałem wątpić we właściwe zrozumienia słowa plastyka
    Dodam jeszcze, że chodziło tu o nawiązanie do stylu "fantasy" stąd specyficzna obróbka (np. blada skóra i spora desaturacja). Dziewczyna chciała "klimat jak z Assasin's Creed".
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko czy fotograf Assasins creed widział ? Bo moim zdaniem trochę się założenie i realizacja rozajechała. Może i kierunek dobry ale brak tu kontroli światła i umiejętnego ustawienia. Jest zdecydowanie za jasno i brak cieni. Może i kierunek dobry ale do dopracowania. Powaznego

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Fajnie że tak uważasz @FelTom bo po tym co napisał Jurek zaczynałem wątpić we właściwe zrozumienia słowa plastyka
    Dodam jeszcze, że chodziło tu o nawiązanie do stylu "fantasy" stąd specyficzna obróbka (np. blada skóra i spora desaturacja). Dziewczyna chciała "klimat jak z Assasin's Creed".
    Przepraszam, ale napisałem dokładnie to co, widzę. Twoje poprzednie zdjęcia były pełne przemyśleń i znajomości warsztatu. Widząc obecne zdjęcia i to nakrycie głowy nie mogą pohamować wesołości. Co nie znaczy, że nie jestem w błędzie.

  7. #7

    Domyślnie

    Każdy komentarz jest dla mnie cenny i oznacza że ktoś zadał sobie trud udzielenia mi rady. Za każdy bardzo dziękuję. Najłatwiej jest przecież spojrzeć i stwierdzić: ale lipa, nie warto tracić czasu...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    P.s.
    Wesołość to zawsze rzecz dobra. Nawet jeżeli jej wywołanie nie było moją intencją
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  8. #8

    Domyślnie

    Na zdjęciu nr 2 widzę "trzecie oko" u tej Pani..., ten frędzel tak nie fortunnie trochę wisi na tym oku...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #9

    Domyślnie

    To raczej cień od "kształtu brwi".
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Podobne wątki

  1. [yerzu] Plener Moniki i Janka
    By yerzu in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 21:13
  2. [ Portret ] Janka slowaczka o przepieknych oczach
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 13:58
  3. [ Pozostałe ] dla Hesji od Janka z Poznania
    By janeek in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-05-2006, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •