Close

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 95
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Możliwe, że tak. Chociaż K1 to z drugiej strony bardzo zaawansowany sprzęt. FF lustro ze stabilizacją i pixel shift...
    Jest genialny
    Właśnie mam go pożyczonego w domu

  2. #72

    Domyślnie

    Dwa lata temu miałem K-5IIs i kilka obiektywów. Ponieważ korpus miał już sporo lat, to zastanawiałem się co dalej, K-1 czy zmiana systemu. K-3, K-3II i KP mnie nie przekonały. Wybrałem zmianę systemu i nie żałuję. Pentax ma do zaoferowania od czasu do czasu genialne korpusy (K-5IIs i K-1) i parę fajnych obiektywów. Ale to wszystko. Niestety korpusy pojawiają się za rzadko a te fajne obiektywy to stare konstrukcje. Te sporadycznie pojawiające się nowe obiektywy to zazwyczaj klony producentów niezależnych i nie specjalnie mi podeszły. Wybór obiektywów jest marny a ceny baaaardzo wysokie. Dodatkowo niezależni producenci praktycznie porzucili bagnet K.

    Pentax teraz podąża w kierunku niszy absolutnej czyli takiej w jakiej są teraz gramofony i płyty winylowe. I niech sobie podąża jak mu to pasuje ale beze mnie.
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 31-12-2020 o 19:35

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Powinni wypuścić tańszego FF, obok tego kloca .
    Na to sporo osób liczyło (w tym ja). Ale jak nie ma, to się szuka gdzie indziej i spotyka potem Pentaksiarzy na Nikoniarzach

  4. #74
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W sprzęcie foto niby optyka jest tak istotna i wszyscy o tym wiedzą ale przeciętny klient kupuje bo chce na pasku mieć logo np canon, a jak uwierzy że obiektywy są tak istotne t kupuje Sony i potem ma wielkie zdziwienie jaka są realia i lata z kitem, wiec Pentax jak już będzie miał te gramofony to niech nie zapomni o samych dobrych płytach.

  5. #75

    Domyślnie

    Gdy Pentax/Ricoh wypuścił FF, myślałem sobie że jest to jakaś opcja na przyszłość - z racji tego, iż Najkon (moim zdaniem) stracił wizję oraz kontrolę nad niektórymi procesami kontroli jakości.

    W pełnej klatce od Pentax'a brakuje w sumie tylko sensownego AF i AF-C. Jakby wsadzili potem podobne graty w tańszy korpus i powalczyli ostro na rynku (współczynnik jakość vs cena), mogłoby być ciekawie. Nic z tego jednak się nie wydarzyło a szkoda.

  6. #76
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Gdy Pentax/Ricoh wypuścił FF, myślałem sobie że jest to jakaś opcja na przyszłość
    A co z optyką w tak niszowej firmie, która wypuszcza raz na pare lat jakis obiektyw i fiormy trzecie już nic im nie produkują ?

    - z racji tego, iż Najkon (moim zdaniem) stracił wizję oraz kontrolę nad niektórymi procesami kontroli jakości.
    Szanuję twoje zdanie ale przydałoby się rozwinąć to bo ja akurat widzę że Nikon dzięki swojemu potężnemu R&D ma większy potencjał obecnie niż Sony, które korzysta z patentów Nikona.

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A co z optyką w tak niszowej firmie, która wypuszcza raz na pare lat jakis obiektyw i fiormy trzecie już nic im nie produkują ?
    Większość ostatnich wypustów szkieł pod Pentaxa to i tak Tamrony/Tokiny w innej obudowie.

    PS. Co do płyt analogowych. Żyją i mają się nieźle.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Większość ostatnich wypustów szkieł pod Pentaxa to i tak Tamrony/Tokiny w innej obudowie.
    Tak, tyle że to oznacza +20÷30% do ceny. Zamiast konkurencji mamy kundelka przemalowanego w firmowy obiektyw z dodaną marżą za "malowanie". Natomiast Sigmy z bagnetem K praktycznie nie można kupić.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    PS. Co do płyt analogowych. Żyją i mają się nieźle.
    Tak samo jak wzmacniacze lampowe. Ręka do góry kto posiada jedno albo drugie. Zapewne tacy się znajdą ale ilu ich będzie i ile za to zapłacili?
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 02-01-2021 o 00:52

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Natomiast Sigmy z bagnetem K praktycznie nie można kupić.
    Siedem stówek.

    https://www.bhphotovideo.com/c/produ..._4_DG_HSM.html

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Tak, tyle że to oznacza +20÷30% do ceny. Zamiast konkurencji mamy kundelka przemalowanego w firmowy obiektyw z dodaną marżą za "malowanie". Natomiast Sigmy z bagnetem K praktycznie nie można kupić.
    Oj, źle przeczytałeś. Chodziło o tekst koesha, że firmy 3cie nie robią obiektywów do Pentaxa. Ciężko powiedzieć, że nie robią, kiedy właściwie większość ostatnich obiektywów dla Pentaxa jest firm trzecich, tylko w innym opakowaniu.
    Co do Sigm. Wychodzi na to, że ostatnimi Sigmami na bagnet K były S24-105/4 A oraz 18-200/300 C. Czyli to już dość dawno było.

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Tak samo jak wzmacniacze lampowe. Ręka do góry kto posiada jedno albo drugie. Zapewne tacy się znajdą ale ilu ich będzie i ile za to zapłacili?
    ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ptaki ] Przerzucanie piachu
    By grafo in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2020, 15:17
  2. Lexar do piachu?
    By jsiminski in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 19:49
  3. Nikon D5300 czy Pentax k-50 czy Pentax KS 2
    By Maybe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 07:46
  4. [ Sport ] Mielenie piachu.
    By Pablo 77 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 11:42
  5. [ Sport ] 2 i 4 kolka w piachu
    By sradkg in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •