Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95
  1. #11

    Domyślnie

    Informacja pochodziła od Nikkei. Ricoh oficjalnie zaprzeczył, ale przyznał, że planuje gruntowną restrukturyzację działu foto, zarówno Ricoh jak i Pentax.

  2. #12

    Domyślnie

    To kiedy stypa po Nikonie? 2019 czy 2020?

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Użytkownicy nikona i canona zawsze dobrze się wypowiadali o pentaxach ale raczej nigdy ich nie kupili

  4. #14

    Domyślnie

    A nieprawdą jest jakoby. Mam i miałem kilka Pętaksów, w tym miałem syfrowego K10D. Ale fakt, trochę nie dorastał np. do D80. Jakością obrazu. Bo użytkowo był niezły, choć menu było jak za czasów peceta łupanego.

    Natomiast niestety obawiam się, że faktycznie może nastąpić stypa po Nikonie, i to nawet szybciej, niż byśmy się spodziewali. Smartfony, jak się okazuje, zaspokajają jakieś 80% zapotrzebowania na fotografowanie. Większość ludzi nie potrzebuje niczego lepszego do zdjęć z imprez i wycieczek, fotek dzieciaczków, itd. Niektórzy może by chcieli jakiegoś zuma cy cuś, ale zadowoleni są, że nie muszą dźwigać niczego dodatkowego ze sobą, i gotowi są pogodzić się z tą niedogodnością. Zresztą być może niedługo pojawią się głaskofony z płaskim obiektywem, wbudowanym w poprzek, kosztem niewielkiego tylko pogrubienia urządzenia. I będzie po herbacie. Na kompakty nikt już spojrzy, przynajmniej na te małe, proste, tanie. Może zostanie na rynku trochę kompaktów z zoomem 20-40x...

    A Nikon może nie wyrobić finansowo, bo poza aparatami w ogóle nie istnieje na rynku konsumenckim. Canon, po pierwsze, ma największą teraz sprzedaż, a po drugie ma jeszcze trochę innych produktów konsumenckich (choć też nie tak bardzo dużo).
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 13-04-2017 o 15:04
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    .... Tym bardziej, że chyba nikt z tu obecnych nie używa tego sprzętu.
    Sprawdź czym foci @biegly , czy przypadkiem nie K-1 od pentax'a

  6. #16

    Domyślnie

    A czy biegly jest tu (w tym temacie) obecny?

  7. #17

    Domyślnie

    czyli, że co k-1 za 5zł
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    To kiedy stypa po Nikonie? 2019 czy 2020?
    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    A Nikon może nie wyrobić finansowo, bo poza aparatami w ogóle nie istnieje na rynku konsumenckim. Canon, po pierwsze, ma największą teraz sprzedaż, a po drugie ma jeszcze trochę innych produktów konsumenckich (choć też nie tak bardzo dużo).
    Chyba nie czytaliście sprawozdań finansowych
    Ogólnie Nikon i Canon trzymają się całkiem stabilnie, mają dużo dochodów z innych linii biznesowych.
    "Pro" fotografowie dalej będą robić zdjęcia tak jak to było do tej pory. Pomimo wszechobecnego hype'u ani Sony ani żaden inny producent nie wznosi się z ofertą dla prosów tak jak te dwie firmy.
    "Canikon" nigdzie się nie wybiera, natomiast jeśli skończy się popyt na aparaty amatorskie to po prostu zakończą ich produkcję i tyle. Jeszcze dużo wody upłynie zanim prosi zaczną się przesiadać z Canikona na inne firmy.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A czy biegly jest tu (w tym temacie) obecny?
    Chyba jeszcze nie, ale jeśli się zjawi a potwierdzi korzystanie z tego systemu, to złożymy mu serdeczne wyrazy ...

  10. #20

    Domyślnie

    Szkoda, szkoda. Swego czasu mocno zastanawiałem się K3, czy D7100. To co mnie ciągnęło do Pentaxa, to temperatury pracy. Nie pamiętam dokładnie, ale ostanie wypusty stratują od -15 st. C. Jakoś nie mam serca brać D90, czy D7100 na mrozy. U mnie skończyło się protezą zimową w postaci Canona 40D z kitem. Tani, fajny, używany. Tej zimy dawał radę. Pierwsza moja cyfrówka używana w zimie na mrozie.
    Wiem, że jak nic nie dzieje się z Canonem, to i z Nikonem nie będzie, ale już tak mam. Jak kupię nówkę sztukę, to trochę mi szkoda tyrać w trudniejszych warunkach...
    Poza tym, jak na mrozie zamarznie olej w misce olejowej nikonowskiej migawki i coś chrupnie?
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ptaki ] Przerzucanie piachu
    By grafo in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2020, 15:17
  2. Lexar do piachu?
    By jsiminski in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 19:49
  3. Nikon D5300 czy Pentax k-50 czy Pentax KS 2
    By Maybe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 07:46
  4. [ Sport ] Mielenie piachu.
    By Pablo 77 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 11:42
  5. [ Sport ] 2 i 4 kolka w piachu
    By sradkg in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •