Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie [photoshop] zmiana rozmiaru rozmiaru i oznaczanie - AKCJA

    Taki mam problem do zrobienia i tu bardzo prosze o pomoc poniewazchce zautomatyzowac proces zmiany rozmiaru i oznaczania zdjec.

    1. Automatyka zmiany rozmiaru zdjec np. dlugi bok 1200 pikseli.
    2. Oznaczanie zdjecia w lewym gornym rogu (10 pikseli od lewej i od gory) logosem wyciaganym z pliku (gif, psd) - chodzi o przezroczystosc czesci tla tego pliku dlatego nie z jpg.

    Chce calosc zautomatyzowac wiec rozumiem, ze trzeba nagrac akcje, ale nie chce zeby wyskakiwalo przy kazdym zdjeciu potwierdzenie. Jak ktos moze zrobictaka akcje albo dwie osobne bede wdzieczny do tego jesli wyjasni calosc bedzie jeszcze lepiej. Z gory dziekuje.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Roselle IL USA
    Posty
    165

    Domyślnie

    2. Oznaczanie zdjecia w lewym gornym rogu (10 pikseli od lewej i od gory) logosem wyciaganym z pliku (gif, psd) - chodzi o przezroczystosc czesci tla tego pliku dlatego nie z jpg.

    tej czesci nie bardzo rozumiem.....co ma byc tym logo ? nazwa pliku czy jakis staly text, czy jakis inny gif....?

    Czesc pierwsza sprowadza sie do tego ze nie istnieje mozliwosc ustawienia w "acction" ktory bok jest dluzszy. Musisz zrobic 2 acction na poziome i pionowe zdjeci osobno
    ( nie jestem w 100% pewnie czy to jedyne rozwiazanie)

    sprobuj PIXresizer http://bluefive.pair.com/
    Sa inne programy ktore to zalatwiaja
    Pare nikonow, troche szkla, jakies lampki i parasolki

  3. #3

    Domyślnie

    linux_user, Guzik prawda da sie i juz nawet znalazlem i tez tak myslalem jak ty. Jesli chodzi o oznaczenie to zaden tam tekst tyko obrazek logo w lewym gornym rogu zdjecia w odleglosci po 10 pikseli od gory i od lewej strony.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez linux_user
    Czesc pierwsza sprowadza sie do tego ze nie istnieje mozliwosc ustawienia w "acction" ktory bok jest dluzszy.
    Zamiast Image Size trzeba uzyc Fit Image i tam okreslic max dla dluzszego boku. Wtedy nie ma znaczenia, czy zdjecie jest pionowe czy poziome.


    Wlasciwy pytajacy jest chyba u mnie w "ignore", wiec reszty pytania nie znam i niestety nie pomoge...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig
    Pytajacy jest chyba u mnie w "ignore", wiec reszty pytania nie znam i niestety nie pomoge...
    ROTFL


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •