Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92
  1. #1

    Domyślnie Drukowanie na Epson SC P600

    Zakładam nowy temat o drukowaniu na Epson SC P600 i papierach, który zapoczątkował się w wątku przy innej drukarce, potem na chwilę przeszedł do korespondencji prywatnej, ale myślę, że warto go przenieść na forum.

    Bez wdawania się w szczegóły, stanęło na tym, że zacząłem testować interesujące mnie papiery dostępne w sample packach.
    Dodam tylko, że szczęśliwym posiadaczem tej drukarki stałem się na początku marca i od razu zachwyciłem się pierwszymi wydrukami na Baryt Fibre Silk.

    Do pierwszych testów poszedł:
    -zakupiony wcześniej Tecco Baryt Fibre Silk 310
    -Epson Signature Worthy, Sample Pack A4, 6 arkuszy (Hot/Cold Press Natural/Briaght, Traditional Photo Paper i Velvet FineArt)
    -Hahnemuhle Photo, 14 arkuszy, w tym Photo Silk Baryta 310

    ---

    Porównuje teraz Silki Baryty od Tecco i HM oraz Epson TPP (brakuje mi jeszcze Ilforda Gold Fibre Silk, ale zakładam, że to ten sam co Tecco)

    1.
    Tecco na razie zdecydowanie nr 1.
    (Choć musiałem go reklamować, ze względu na drobne, mikro odpryski, reklamacja została uznana, ale czekam już dosyć długo na nowa dostawę).
    Sam Wydruk (BW) jest odrobinę cieplejszy od pozostałych, co mi pasuje. Przede wszystkim wydruki są identyczne z tym co widzę na ekranie, zarówno tony jasności jak i kolory.

    Zważywszy na tą reklamację nie wiem ostatecznie co sądzić o tej marce, czy zwyczajnie byłem pechowcem, któremu trafiła na zła partia, w dodatku ta obsługa Centrum Papieru... najpierw przez pomyłkę wrzucili do niszczarki mój numer tel.,
    teraz przesunięte o 2 tygodnie terminy dostawy, czekam już 3 tygodnie, plus kolejne 2 to jakaś przesada. Edit: Właśnie otrzymałem tel., że Tecco musiał cofnąć całą partię, bo zrobili ją przy jakimś zapyleniu. Dlatego to tyle trwa.

    -Nr 2 Epson TPP,
    [Do Unesco: Ja wtedy faktycznie nie do-ostrzyłem tego zdjęcia, tak jak powinienem, zadziałał też chyba efekt skali, wcześniej było 15x20, a tu było A4 - gdyż myślałem, że widoczna słabsza jakość, to wina dedykowanego do TPP media type w sterowniku, który ma zbyt małą rozdzielczość czyli 1440x720, ale tak chyba ma być].
    Wydruk BW właściwie neutralny. Podoba mi się faktura tego papieru, nie jest tak gładki, jak pozostałe, no i jest grubszy.
    Kolor samego papieru jest bielszy od pozostałych. Akurat ten cieplejszy odcień Tecco bardziej mi odpowiada, choć za kolor samego wydruku i tak odpowiada pewnie profil ICC.
    Wiem, że jest dopiero od A3+, ale ciekaw byłem jak wyjdzie porównanie.

    -Nr 3 - HM Silk Baryta.
    Trochę mnie rozczarował. Wydruk jest trochę ciemniejszy od Tecco (jakoś na tyle, że mi to już przeszkadza), choć na poglądzie profili oba się nie różnią.
    Sam wydruk (BW) jest też zimniejszy, choć kolor papieru jest podobnie ciepły jak Tecco. (Używałem profili i ustawień media type zgodnie z zaleceniami producenta przy każdym papierze).

    [Ciekawostka jeszcze taka, ten Sample Pack HM jest w folii nie laminowanej, tylko zaklejanej. I okazało się, że brakuje w środku 2 arkuszy, akurat dwóch tego samego typu, tego najlepszego, czyli Silk Baryt.
    Sprzedawca w krakowskim Foto Plus powiedział, że to baaardzo dziwne, ale wymienili mi na nowy kompletny].

    Nie testowałem podmiany profili Tecco na papierze HM. Bo w sumie po co? Po co ktoś opracowuje profile, żeby potem korzystać z innych. Sam papier Tecco jest też tańszy od HM, więc razem z profilem też wybrałbym papier Tecco.

    Może jest też tak, że po prostu mój monitor jest skalibrowany najbliżej pod Tecco, (i dlatego moja obróbka zdjęć wychodzi na tym papierze najlepiej) ???
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 24-03-2017 o 17:13

  2. #2

    Domyślnie

    Ps. Sorki. Epson TPP jest także A4, tyle że najdroższy ze wszystkich.

  3. #3

    Domyślnie

    1.
    Tecco na razie zdecydowanie nr 1.
    (Choć musiałem go reklamować, ze względu na drobne, mikro odpryski, reklamacja została uznana, ale czekam już dosyć długo na nowa dostawę).
    Sam Wydruk (BW) jest odrobinę cieplejszy od pozostałych, co mi pasuje. Przede wszystkim wydruki są identyczne z tym co widzę na ekranie, zarówno tony jasności jak i kolory.
    wydruk jest cieplejszy ponieważ papier jest cieplejszy, oraz w porównaniu do HM, bo jest inny profil. przy klonach baryt silka profile można zamieniać bez problemu, bo każdy z nich jest inny - można je robić na 100 sposobów. to co widzisz na wydruku w większości jest załugą profilu

    Zważywszy na tą reklamację nie wiem ostatecznie co sądzić o tej marce, czy zwyczajnie byłem pechowcem, któremu trafiła na zła partia, w dodatku ta obsługa Centrum Papieru... najpierw przez pomyłkę wrzucili do niszczarki mój numer tel.,
    teraz przesunięte o 2 tygodnie terminy dostawy, czekam już 3 tygodnie, plus kolejne 2 to jakaś przesada. Edit: Właśnie otrzymałem tel., że Tecco musiał cofnąć całą partię, bo zrobili ją przy jakimś zapyleniu. Dlatego to tyle trwa.
    każdej firmie zdarzają się wpadki produkcyjne
    co do Centrum Papieru, nie jesteś pierwszy i nie jesteś ostatni, zwłaszcza co do Tecco. obsługa (słowność, rzetelność) pozostawia wiele do życzenia, w żadnej firmie z tej branży nie słyszałem tak dziwnych tłumaczeń jak w CP. co innego zamówione, co innego przyszło, co innego na fakturze, w zupełnie innych datach niż podane. dodatkowo kompletna losowość wartości stanu magazynowego na stronie, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością (w obie strony). praktycznie nie trzymają magazynu, na większość zamówień trzeba czekać a dotrą z Niemiec, co jest dziwne jak na jedynego oficjalnego przedstawiciela w Polsce. tecco można też kupić w fotopapiery.pl, tu na początku było bardzo miło i rzetelnie, potem podobnie lub gorzej niż w CP. czasami nawet na emaila z zamówieniem nie odpowiadają... coś Tecco nie ma w Polsce dobrego przedstawicielstwa, chyba samemu trzeba by było zostać dystrybutorem...

    -Nr 2 Epson TPP,
    [Do Unesco: Ja wtedy faktycznie nie do-ostrzyłem tego zdjęcia, tak jak powinienem, zadziałał też chyba efekt skali, wcześniej było 15x20, a tu było A4 - gdyż myślałem, że widoczna słabsza jakość, to wina dedykowanego do TPP media type w sterowniku, który ma zbyt małą rozdzielczość czyli 1440x720, ale tak chyba ma być].
    Wydruk BW właściwie neutralny. Podoba mi się faktura tego papieru, nie jest tak gładki, jak pozostałe, no i jest grubszy.
    Kolor samego papieru jest bielszy od pozostałych. Akurat ten cieplejszy odcień Tecco bardziej mi odpowiada, choć za kolor samego wydruku i tak odpowiada pewnie profil ICC.
    Wiem, że jest dopiero od A3+, ale ciekaw byłem jak wyjdzie porównanie.
    he, he, dlatego się ostrzy inaczej pod ekran a inaczej pod wydruk, zależnie też od rozmiaru
    faktura papieru jest ciekawa, ale wali po oczach OBA

    -Nr 3 - HM Silk Baryta.
    Trochę mnie rozczarował. Wydruk jest trochę ciemniejszy od Tecco (jakoś na tyle, że mi to już przeszkadza), choć na poglądzie profili oba się nie różnią.
    Sam wydruk (BW) jest też zimniejszy, choć kolor papieru jest podobnie ciepły jak Tecco. (Używałem profili i ustawień media type zgodnie z zaleceniami producenta przy każdym papierze).
    podgląd często kłamie, trzeba druknąć.
    wydruk BW przez ABW czy przez profil icc? jeśli przez profil, to odcień jest spowodowany cechami samego profilu
    BTW, jeśli by zastosować profil od Tecco, to oczywiście media type w sterowniku powinno być takie jak zaleca Tecco

    [Ciekawostka jeszcze taka, ten Sample Pack HM jest w folii nie laminowanej, tylko zaklejanej. I okazało się, że brakuje w środku 2 arkuszy, akurat dwóch tego samego typu, tego najlepszego, czyli Silk Baryt.
    Sprzedawca w krakowskim Foto Plus powiedział, że to baaardzo dziwne, ale wymienili mi na nowy kompletny].
    a mi się zdarzyło kiedyś kupić oryginalną zafoliowaną płytę audio CD w której ni było płyty...

    Nie testowałem podmiany profili Tecco na papierze HM. Bo w sumie po co? Po co ktoś opracowuje profile, żeby potem korzystać z innych. Sam papier Tecco jest też tańszy od HM, więc razem z profilem też wybrałbym papier Tecco.
    błąd, każdy profil jest inny, to są profile generyczne na start, większość drukarzy i tak potem robi sobie profil indywidualny
    jeśli chcesz tańszy niż Tecco, to weź Tetenal'a Baryt Silk 310, praktycznie identyczny, ja kupuję A4 i A3+, też niemiecki, mają też swoje profile, kolejny do podmiany


    Może jest też tak, że po prostu mój monitor jest skalibrowany najbliżej pod Tecco, (i dlatego moja obróbka zdjęć wychodzi na tym papierze najlepiej) ???
    ależ oczywiście że tak może być, jaki model monitora i czym profilowany/kalibrowany i jak ustawione parametry?

  4. #4

    Domyślnie

    Mój monitor to na razie ostatni element układanki, który ciągle czeka na swoją kolej. Puki co pracuję na laptopie, może dlatego, że nawet znośnie mi się na nim pracuje. Vaio VPC F22 L1E, Wyświetlacz antyrefleksyjny Vaio Display Plus lub Premium 16,4", kalibrowany przez ColorMunki Display.

    A co to za papier Epson Legacy, na polskiej stronie nic o nim nie ma. Na US - for artists who intend to sell thier prints. A Signature Worthy to niby dla kogo?

    Ps. Zakupiłem 2 Sample packi HM FA Collection: Glossy i Matt oraz 2 Tecco: FA i Selection. Więc mam trochę zabawy. Szukam też profilu do Tecco Baryt Ivory, bo nie ma go w obecnej paczce ze strony.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta

    podgląd często kłamie, trzeba druknąć.
    wydruk BW przez ABW czy przez profil icc? jeśli przez profil, to odcień jest spowodowany cechami samego profilu
    BTW, jeśli by zastosować profil od Tecco, to oczywiście media type w sterowniku powinno być takie jak zaleca Tecco
    BW przez ICC w Ps. Media type dla Tecco jest akurat inny, bo Premium SemiGloss (dla HM był Premium Luster, choć parametry są takie same).

    Ostatnio dałem klientowi do rąk wydruki tej samej fotki bw (industrialna cylindryczna kopuła, zrobiona od wewnątrz) na serii HM Photo (czyli Gloss, Luster, Pearl, Silk Baryt i Matt Fibre 200), i zapytałem który mu się najbardziej podoba w dotyku i wizualnie - taki szybki test. Wybrał tego Silk Baryt 310.
    (Mi osobiście dosyć podobał się ten Matt Fibre).
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 27-03-2017 o 21:15

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Mój monitor to na razie ostatni element układanki, który ciągle czeka na swoją kolej. Puki co pracuję na laptopie, może dlatego, że nawet znośnie mi się na nim pracuje. Vaio VPC F22 L1E, Wyświetlacz antyrefleksyjny Vaio Display Plus lub Premium 16,4", kalibrowany przez ColorMunki Display.
    to oznacza, że nie masz monitora...
    dla ustalenia uwagi, profilowany, nie kalibrowany. kalibruje się sprzętowo tylko najwyższe Eizo i NECi (i ostatnio wynalazki typu BenQ kiedyś był jeden Dell albo HP).
    to jak przesiądziesz się na monitor graficzny, zacznie się nowy rozdział Twojego życia .
    ...chyba że bazujesz na szkole brytyjskiej, czyli wielokrotnym drukowaniu tego samego zdjęcia, ulepszając je w każdym kroku.

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    A co to za papier Epson Legacy, na polskiej stronie nic o nim nie ma. Na US - for artists who intend to sell thier prints. A Signature Worthy to niby dla kogo?
    to nowa seria na rynek amerykański, częściowo lub w całości i tak produkowana przez Felix Scholler. Signature worthy to cały system, nie tylko papier.

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Ps. Zakupiłem 2 Sample packi HM FA Collection: Glossy i Matt oraz 2 Tecco: FA i Selection. Więc mam trochę zabawy. Szukam też profilu do Tecco Baryt Ivory, bo nie ma go w obecnej paczce ze strony.
    to tu myślę, że bardzo Ci się baryty HM spodobają. wyglądają podobnie pod palcem (ale każda ma inną biel), ale po wydrukowaniu są różne. w paczce są dwie satyny wg nazwy, trzeba pamiętać że jedna z nich (nie-baryt) nie jest pod PK ale matowy MK (Photo Rag Satin). genialna bawełna lekko woskowana, efekt nie do podrobienia. rzadki papier, ma odpowiednik na a-celulozie w dobrej cenie w serii Solution FA.
    Nie bedzie nowego profilu dla Ivory, bo papier juz zszedł z rynku. Musisz zrobić sobie indywidualny albo podstawić od BT270 lub TPP (ten amerykanski).

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    BW przez ICC w Ps. Media type dla Tecco jest akurat inny, bo Premium SemiGloss (dla HM był Premium Luster, choć parametry są takie same).
    tak, wiem, dlatego to napisałęm, przy stosowaniu profilu od innego papieru, media type powinien być taki, jak dla tego innego papieru

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Ostatnio dałem klientowi do rąk wydruki tej samej fotki bw (industrialna cylindryczna kopuła, zrobiona od wewnątrz) na serii HM Photo (czyli Gloss, Luster, Pearl, Silk Baryt i Matt Fibre 200), i zapytałem który mu się najbardziej podoba w dotyku i wizualnie - taki szybki test. Wybrał tego Silk Baryt 310.
    (Mi osobiście dosyć podobał się ten Matt Fibre).
    bo to jest badzo dobry papier, w porónaniu do zwykłych RC photo, ma ekstremalnie szeroki gamut i bardzo głęboką czerń. dla mnie zbyt jednorodny, ale czasami na nim drukuję jak chcę pacjenta zaskoczyć... jak zaczniesz drukować na HM FA Glossy, to tam dopiero zobaczysz baryty (Photo Ragi to bawełna, Fine Art - a-celuloza).
    Mat Fibre, to model przejęty od Harmana i stamtąd wycofany. na P600/800 bardzo ładnie się drukuje, na starszych tuszach K3 (x880) kontrastowe zdjęcia były słabe.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy ja wiem. To znaczy oczywiście, że chciałbym Eizo 24" CS240 (Ktoś kto miał oby dwa, napisał, że nie ma sensu dopłacać do CX241).
    Ale w sumie nie widzę na wydrukach rzeczy, których bym nie widział na tym wyświetlaczu. Jest równomiernie podświetlany, na tyle ile to możliwe. To była najdroższa część tego laptopa, i wtedy kupowało się go głównie dla niego.


    HM Matt Fibre - opisali jako "Perfect for Entry into the world of FineArt..."

    I znowu niespodzianka z CP. W zalaminowanym pudełku Tecco Selection, po rozpakowaniu zawartość niezgodna z opisem (opisem na stronie CP)

    Brak Tecco DUO Matt PD250 - Zamiast tego jest SAM200 Smooth Artist Matt - powiedzmy, że nie tragedia, bo jest też Duo Matt PD305.


    Brak Tecco DUO Satin DS275 - Zamiast tego jest DSG260 DUO Semigloss - powiedzmy, że nie tragedia bo to chyba nowsza wersja tego papieru.

    Ale co najważniejsze:
    Brak Tecco Baryt Ivory BTI290 - a ja myślałem, że sobie na tym jeszcze coś druknę.
    (I nic w zamian za to)

    Musiałem sprawdzać na jakiś niemieckich sklepach że jednak tak ma być, i że to błędny opis CP był.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 27-03-2017 o 23:38

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Czy ja wiem. To znaczy oczywiście, że chciałbym Eizo 24" CS240 (Ktoś kto miał oby dwa, napisał, że nie ma sensu dopłacać do CX241).
    Ale w sumie nie widzę na wydrukach rzeczy, których bym nie widział na tym wyświetlaczu. Jest równomiernie podświetlany, na tyle ile to możliwe. To była najdroższa część tego laptopa, i wtedy kupowało się go głównie dla niego.
    Ja też nie chciałem wierzyć (a miałem Eizo biurowe), teraz nie mogę patrzeć na laptopy... I to nie chodzi tylko o szerszy gamut (zresztą trudniejszy do ogarnięcia), ale o jednorodność obrazu, idealną liniowość od głębokich cieni po bardzo jasne światła. Po prostu na takim monitorze wszystko widać. Na laptopie - nie. Jak oglądam zdjęcie na laptopie a potam na stacjonarnym to nie mogę uwierzyć, że to to samo zdjęcie (znajomi ze swoimi laptopami też).
    Twój Vaio jaką ma matrycę? Tam chyba wkładali też TN? Jeśli tak, to nie ma o czym mówić - nie wiesz co powinno być na wydrukach, jesli nie wyświetlasz wszystkiego co zarejestrował aparat. Może wydruki mogą być lepsze bo wyświetlacz pokaże ci pelen obraz? Własnie dlatego zabawa bardziej zaawansowana z wydrukiem zaczyna się jak wchodzi się w rozróżnialność tonów w cieniach, tylko wcześniej muszą one być rozróżniane na ekranie...
    Moim zadniem najtańszy Eizo z serii ColorEdge Ci wystarczy. Ja mam słynnego, niedostępnego już CX240 i nie żałuję ani złotówki na niego wydanej.

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    I znowu niespodzianka z CP. W zalaminowanym pudełku Tecco Selection, po rozpakowaniu zawartość niezgodna z opisem (opisem na stronie CP)
    tak, informacje na stronie CP są bardzo często nieaktualne

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Brak Tecco DUO Matt PD250 - Zamiast tego jest SAM200 Smooth Artist Matt - powiedzmy, że nie tragedia, bo jest też Duo Matt PD305.
    Tu bym nie narzekał, SAM200 to świetny papier, często używam jego Ilfordowej wersji, piękne fotografie wychodzą, zwłaszcza portrety. Taka cieńsza wersja fine artowych matów. Nie żałuj PD250, matowa masówka pod druk ulotek.

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Brak Tecco DUO Satin DS275 - Zamiast tego jest DSG260 DUO Semigloss - powiedzmy, że nie tragedia bo to chyba nowsza wersja tego papieru.
    Tak, nowsza wersja, bardzo dobra. Świetnie wyglądają na niej zdjęcia drukowane na obu stronach bez marginesów.

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Ale co najważniejsze:
    Brak Tecco Baryt Ivory BTI290 - a ja myślałem, że sobie na tym jeszcze coś druknę.
    odpuść sobie tego Ivory, szału nie ma za tę cenę, na rynku jest wiele papierów barytowych >= jakości. Z jakiegoś powodu wycofali go ze sprzedaży...

  8. #8

    Domyślnie

    W info piszę, że to matryca typu LED backlight, jest matowa (kupiony w 2011). Nie rozbierałem tego. Pisałem jak się nazywa matryca: Vaio Display Plus, możesz poszukać w sieci.


    "Sony doesn't use the greasy finger look, but fortunately maintains a high-end Full HD screen..."
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 29-03-2017 o 23:54

  9. #9

    Domyślnie

    Odrobinę inny model, ale matryca ta sama (chyba)
    https://www.notebookcheck.pl/Recenzj...B.69755.0.html
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 30-03-2017 o 00:11

  10. #10

    Domyślnie

    Znalazłem gdzieś, to jest matryca TFT, ale to i tak zależy od konkretnego modelu producenta pewnie.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. epson sc-p600 vs canon pixma pro1
    By jaroo1 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 13:16
  2. Epson SC-P600 czy Canon Pixma Pro 1
    By enco in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 15:14
  3. Zarządzanie szarością - krótki przewodnik (Epson P600/P800)
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 20:42
  4. Epson P50 drukowanie ulotek
    By kibrat in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •