Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie How to make a ZORC - Czornyj's Ultimate Guide

    Popijając swój ulubiony napój stałem sie wynalazczy i skonstruowałem ZORC-a (********y Odbłyśniko-Rozpraszacz Czornyja), którym to odkryciem pragne sie z Wami podzielić:
    1) bierzemy arkusze mlecznej folii FOLEX (do drukarek laserowych)
    2) Przykładowy ZORC składa sie z 1-arkusza pocietego na trzy równe paski, można oczywiście zrobić wiekszy/mniejszy, użyć wiecej/mniej warstw (ilość warst zwieksza rozproszenie)
    3) przygotowane paski składamy, przykładamy od lampy, oklejamy skoczem - są elastyczne i same "trzymają sie" głowicy. Na górnej cześci możemy dla wzmocnienia odbicia wsunąć srebrny lub złoty kartonik lub alu-folie
    4) gotowe - rozprasza światło, odbija go do przodu, cześć zaś idzie do góry i może dodatkowo odbić sie od sufitu! Robi za cały zestaw Lumiquesta za 400 stówy, i to bez idiotycznych rzepów!
    5) efekty: po lewej lampa bez ZORC-a po prawej ZORC w akcji
    6) Jeśli pałasz zachwytem i cieszysz sie z zaoszczedzonej masy pieniedzy, za niewielką ich cześć prześlij autorowi łiskacza, a być może stanie sie on jescze bardziej kreatywny!

  2. #2

    Domyślnie

    Fajne, fajne.

    Trzeba będzie spróbować.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maroo
    Fajne, fajne.

    Trzeba będzie spróbować.
    maroo zostaw łiskacza, wycinaj lepiej odbłyśnik?

    Czornyj powinien być zbanowany, za propagowanie pijaństwa na forum!

    Pomysł jest można popróbować! Tylko proszę coś podłożyć pod cięty materiał (nie tak jak na zdjęciu), bo żona może nie zrozumieć!

    Poniżej zapodana wcześniej przeze mnie konstrukcja - żeby nie było monopolu jak w serwisie NP :
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=13843
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli pałasz zachwytem i cieszysz sie z zaoszczedzonej masy pieniedzy, za niewielką ich cześć prześlij autorowi łiskacza, a być może stanie sie on jescze bardziej kreatywny!
    I po spożyciu dwóch lub trzech opakowań ze zdjęcia rozwiąże swój problem ze stopki
    Tym co mi najbardziej przeszkadza w robieniu pięknych zdjęć jest p...ny aparat fotograficzny
    Będzie robił zdjęcia bez aparatu
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  5. #5

    Domyślnie

    ddMON Ja absolutnie nie propaguje pijaństwa, tylko kulturalną degustacje!

    sjm To nie jest żaden problem - to jest właśnie cała zabawa!

  6. #6

    Domyślnie

    To nie jest żaden problem - to jest właśnie cała zabawa!
    To jest problem bo po takiej ilości whisky nie mogę podjąć decyzji z której z pięciu toreb wyjąć aparat
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  7. #7

    Domyślnie

    Eeee myslelem ze to bedzie instrukcjia jak poskladac z pudelka po butach i starych okularow Zorke, a to tylko odblysnik :P

    A na powaznie to podoba mi sie, trzeba bedzie przetestowac. Widzialem nawet bardzo podobny patent w sprzedazy w Stanach, kosztowalo cos kolo 50 USD jak mnie pamiec nie myli.
    Pozdrawiam Karol

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sjm
    To jest problem bo po takiej ilości whisky nie mogę podjąć decyzji z której z pięciu toreb wyjąć aparat
    ...i dlatego właśnie nie nosze torby, a aparat zawieszam na szyi (przy okazji obserwacja jego zachowania zastepuje prace błednika, który w takich sytuachach zawodzi - jeśli za bardzo ciąży w którąś strone, wprowadzamy korekte)

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    fajny tutek

  10. #10

    Domyślnie

    no cóż nie pozostaje nic innego jak przetestować a swoją drogą do czego potrafi zmusić pół flaszki passporta
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •