Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Szkockie krajobrazy

    Witajcie Nikoniarze!

    Poniżej przedstawiam kilka moich ostatnich zdjęć i zapraszam do komentowania.

    1. Styczniowy poranek na górze Beinn Odhar z widokiem na Highlandy Południowe

    2. Zachód słońca nad dolina Glencoe.

    3. Zachód słońca w dolinie Etive z rzeką Etive na pierwszym planie.

    4. Góra Sligachan na wyspie Skye

    5. Góry w dolinie Sligahan. Malownicze miejsce, jedno z najważniejszych miejsc w Wielkiej Brytanii, gdzie występuje orzeł przedni (ang. Golden Eagle - Orzeł Złocisty)

    6. Old Man of Storr i Sanktuarium o wschodzie słońca. To był zimny poranek, ale warto było doczekać tej chwili

    7. Dolina Brittle i rzeka Brittle, często zwane Fairy Pools. Znalazłem takie ciekawe formacje lodowe na rzece, które tworzyły interesującą linie kierującą w stronę wierzchołków gór.

    Pozdrawiam,
    G.

  2. #2

    Domyślnie

    Na jedynce bajka kolory! I to w pozytywnym tego słowa znaczeniu
    Spodobała mi się również trójka, choć kompozycyjnie nieco ciąży w prawo.
    Szóstka robi robotę mimo (albo dlatego), że klasyk Bardzo ładna "gwiazdka" i nawet nieco widoczne gradienty na niebie nie przeszkadzają zbytnio w odbiorze. Gratki!
    Piątka plus za świetną (surową) kolorystykę, a czwórkę widziałbym bym w pionie

    masz więcej?

  3. #3

    Domyślnie

    Zupełnie nie rozumiem mody na te "gwiazdki", wcale a wcale to nie jest ładne i tylko rozprasza widza,
    odciąga wzrok od tego co ważne na fotografii, i mimo że widok spektakularny jest i (prawdziwe) gwiazdy ciekawie wkomponowują się w ten świt, to słoneczko ściąga wzrok jak czarna dziura

    ...no to by było tyle z marudzenia to teraz o pozostałych...

    WOW!!! Piękny kawałek krajobrazu tu pokazałeś, bardzo podoba mi się Twój sposób obróbki, wyostrzenie, schludnie i czysto podane.
    Już dobrych kilkanaście minut przewijam tam i z powrotem... dla siebie wybieram zimową dolinę Glencoe, niesamowicie wygląda w takiej odsłonie.

    Dolina Etive(3) i dolina Sligahan(5), dużo się tam dzieje, można się wpatrywać i wpatrywać... lubię takie kadry bardzo.
    ...panorama na Highlandy też niczego sobie, ależ tam urokliwie
    [zastanawiają mnie te dwie ciemne plamki poza ostrością, prawa strona zdjęcia, ponad lasem. ?]

    ...Fairy Pools ma ciekawy pierwszy plan, i szczerze mówiąc chciałoby się go jeszcze więcej, w porównaniu do pozostałych ta fotografia wygląda jak fragment czegoś większego.

    Skutecznie zachęcasz do odwiedzenia północy, kto wie, może uda mi się w końcu dotrzeć na Skye.

    Pozdrawiam =]

  4. #4

    Domyślnie

    Przede wszystkim dzięki za Wasze uwagi i komentarze

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Bardzo ładna "gwiazdka" i nawet nieco widoczne gradienty na niebie nie przeszkadzają zbytnio w odbiorze. (...) masz więcej?
    Masz rację, trochę widać ten gradient, ale to efekt kompresji zdjęcia, nie mogłem się tego pozbyć. W pełnym formacie wszystko wygląda dobrze. Mam jeszcze parę nowych zdjęć, ale praca jest jeszcze w toku, więc na razie się wstrzymam od pokazywania niedokończonej roboty. Na pewno za jakiś czas udostępnię. Dzięki Zahir!

    Cytat Zamieszczone przez Adam Majchrzak Zobacz posta
    Zupełnie nie rozumiem mody na te "gwiazdki", wcale a wcale to nie jest ładne i tylko rozprasza widza,
    odciąga wzrok od tego co ważne na fotografii, i mimo że widok spektakularny jest i (prawdziwe) gwiazdy ciekawie wkomponowują się w ten świt, to słoneczko ściąga wzrok jak czarna dziura
    Haha, moda na 'gwiazdki' nie mija i ma się bardzo dobrze Żeby nie być gołosłownym proszę:
    - Ted Gore (USA Landscape Photographer of the Year 2015) - przykład & przykład drugi
    - Alex Noriega (USA Landscape Photographer of the Year 2016 & International Landscape Photographer of the Year 2016) - przykład
    - Marc Adamus - szef szefów, członek komisji wybierającej USA LPOtY - przykład

    O ile nie jest to nachalny nawyk to uważam, że jedna lub dwie gwiazdki w swojej galerii dodają uroku. Inspirację do tego zdjecia w szczególności zaczerpnąłem od Noriegi, podoba mi się efekt rzucanego cienia. Plamki na pierwszym zdjęciu... sprawdzę jeszcze raz, ale całkiem możliwe, że to plamy na matrycy Widać, że naprawdę szczegółowo przejrzałeś zdjecia ))

    Myślę, że nie muszę Cię przekonywać więcej, wyspa Skye oferuje mnóstwo wspaniałych krajobrazów i na pewno będziesz mógł dać upust swojej twórczości. Dzięki za uwagi Adam!

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Huhuhu na bogato! 2 miazga.
    Cały set na duży plus.
    Nikon Fx

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie 2 i 7 rewelacyjne co nie znaczy że reszta jest gorsza . Lubię oglądać twoje landskejpy.
    http://www.kubakoziol.pl - moja pasja, fotografia pejzażu

  7. #7

    Domyślnie

    Pięknie! Aż chciałby człowiek czasami spróbować cyknąć takie foty, chociaż nie przepadam za łażeniem po górach

  8. #8

    Domyślnie

    Piękne fotografie! Najgorsze jest to, że żeby robić takie zdjęcia trzeba wcześnie wstawać. Ile to już razy planowałem wielką fotograficzną przygodę, niestety zawsze się budziłem po wszystkim

  9. #9

    Domyślnie

    Świetna robota Grzegorz! Wszystkie zatrzymują na dłużej i chce się wracać do tego wątku

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hateom Zobacz posta
    Świetna robota Grzegorz! Wszystkie zatrzymują na dłużej i chce się wracać do tego wątku
    Dokładnie tak . Kolejny raz tu zaglądam... To i ślad po sobie pozostawię .
    www.hubertleszczynski.com
    --------------------------------------
    F_A_C_E_B_O_O_K

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szkockie Glencoe - jakieś rady?
    By siutek in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 16:53
  2. [ Krajobraz ] Szkockie obrzeza
    By pszetak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 19:33
  3. [ Krajobraz ] Szkockie wioski rybackie
    By himin in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 11:22
  4. [ Krajobraz ] Dwa Szkockie
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 23:34
  5. [ Krajobraz ] Szkockie zamczysko ...
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 12:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •