Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
  1. #1

    Cool AMD Ryzen - testy, opinie, wydajność jedno/wielowątkowa w PS/Lr/PPro/grach

    Witam!

    Wczoraj rozpoczęła się sprzedaż nowych procków AMD Ryzen, myślę że temat zasługuje na uwagę z racji ogromnych oczekiwań jakie wobec tych procków powstały dzięki agresywnej kampanii reklamowej. Osobiście będę wymieniał skrzynkę przed sezonem 2017 (ślubniakiem jestem hue hue ;D) i mnie też temat wydajności nowych procków interesuje w relacji cena/wydajność.

    Ponizej zamieszczam link do testów na pugetsystems, wyniki zainteresują z pewnością fotografów:
    https://www.pugetsystems.com/labs/ar...rformance-907/

    Krótko mówiąc nie ważne ile jaj, ważne jak "wielkie", przynajmniej w przypadku fotografii i Photoshopa CC 2017. Czekam na testy pod Premiere Pro, tymczasem dzielcie się uwagami, może ktoś już coś kupił i pieczołowicie składa skrzynkę w domu - napiszcie jakie są Wasze wrażenia, skok wydajności itp itd. Linki do kolejnych testów mile widziane

    Zapraszam do dyskusji.
    ;]

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tam gdzie GHz robią robotę to Ryzen nie szaleje bo ma niższe zegary.
    Ryzen ładnie wygląda w :
    https://www.purepc.pl/procesory/prem...miana?page=0,5
    https://www.purepc.pl/procesory/prem...iana?page=0,10

    Plusem jest że wszystkie można kręcić, minus że kręcenie słabe, ciekaw jestem czy modele jakie trafia na rynek będą lepsze czy nie, jakieś nowe rewizje itd.
    Jestem tez ciekaw co będą potrafiły 4 i 6 rdzeniowe bo będzie to konkurencja dla i5.

    Ja widzę ciekawą konfigurację pod programy użytkowe mocno budżetowego komputera opartego na najtańszych dobrych częściach, do tego ryzen 4 lub 6 rdzeni i może być świetny zestaw.
    Z grami jest problem bo były optymalizowane pod Intela co normalne bo praktycznie monopol, stare cpu AMD były tragiczne, Ryzen ma potencjał tylko trzeba go wykorzystać w grach.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 03-03-2017 o 13:28

  3. #3

    Domyślnie

    Do PS i7 7700K wygrywa z 1800X będąc tańszym. Do gier najlepsze Ryzeny są porównywalne z i5. Przy renderze i aplikacjach dobrze wykorzystujących wszystkie rdzenie jest dobrze, bardzo dobrze. Do filmów - jeszcze nie wiadomo. Tak czy siak jak narazie wąskiej grupie odbiorców Ryzen się opłaca.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    AMD Ryzen świetnie sobie radzi w renderingu i syntetycznych benchmarkach - ze względu na sporą liczbę rdzeni. W grach jest co najwyżej średni. W ogólnych testach powinien być również co najwyżej średni ( większość zastosowań woli mniej szybszych wątków niż więcej wolnych ).
    Co to oznacza w praktyce? Do renderingu, obróbki video, etc. wykorzystuje się szybkie karty graficzne, przy których prędkość CPU nie ma aż takiego znaczenia. Do innych zastosowań, i7-7700K będzie zapewne lepszym rozwiązaniem niż 8 rdzeniowy 1800X...

    Oczywiście, fajnie, że AMD wyrzeźbiło nową architekturę i odpuściło już tą, która ma swoje początki w poprzedniej dekadzie. Widać ogromny skok IPC, widać skok wydajności per Watt, widać, że AMD wróciło do walki z Intelem. To dobre dla nas, bo będzie konkurencja. Pytanie co w 2017 pokaże Intel i jak będą wyglądały ceny ich produktów.
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #5

    Domyślnie

    Krótko i na temat - do PS czy LR i7-7700K jest wyraźnie szybszy podczas obróbki i także wyraźnie wolniejszy podczas eksportu. Pytanie, komu na czym bardziej zależy, mi zdecydowanie na obróbce, bo eksportuję 2 razy na tydzień, a obrabiam codziennie. DO gier jak widać - w większości przypadków nawet i5 kopie tyłek Ryzenowi. AMD do obróbki video itp to owszem. A jak poprawią OC (temperatury pomimo luta wysokie), wydajność w single core to wtedy będzie prawdziwa konkurencja.

    Z drugiej jednak strony, konwersja np. video wspomagana nVidią w moim przypadku daje jakoś mniej więcej 3 x większego kopa , więc i tak ta wydajność CPU wielowątkowa nie jest aż tak ważna chyba.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 03-03-2017 o 14:17
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobnie nowe gry będą optymalizowane tez pod Ryzen i wtedy będzie lepiej, plus też że to nowa architektura i ma spory potencjał ( Ryzen+ na jesień 2017 ), a jak wiemy wtedy przybywa GHz co przełoży się na lepsze wyniki, kolejna sprawa to zobaczymy jak będzie wyglądała produkcja, rewizje i selekcja bo tu może być ciekawie zwłaszcza do kręcenia tylko części rdzeni.

    Tak czy siak jest alternatywa i w przeciętnym zastosowaniu domowym programy gry tylko się cieszyć że jest konkurencja bo zapychanie rynku kotletami od intela stało się już męczące.

  7. #7

    Domyślnie

    No tak, wzrost wydajności +10% na generacji to raczej bida była.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie interesuje wyłącznie wideo. Mam i7 3770 który łyka rawy z D800 z palcem w pupie więc do zdjęć nic więcej nie potrzeba, tym bardziej ze i7 7700k jest przy zdjęciach szybszy od amd. Za to montaż video z nałożonymi efektami - jest na co czekać, więc tylko ryzen który w filmach da kopa taniej/bardziej niż intel mnie zainteresuje.
    ;]

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak ktoś szuka sprzętu do video to raczej rozgląda się po używanych xeonach na socket 2011 i tu altermatywe ma w postaci sklepowego Ryzena, ewentualnie kręci mocno Intela i nadrabia GHz wydajność.

  10. #10

    Domyślnie

    Dla mnie optymalnym do wideo będzie 5820K lub 6800K 6 jaj wykręcone na 4.2-4.5GHz każde na sztywno. Także Ryzen będzie miał ciężko żeby to przebić, bo to są procki w okolicy 2000zł. Premiere Pro słabo wykorzystuje więcej niż 6 jaj, więc tu intel powinien wygrać. Ale poczekam na testy, co by nie kupić źle.
    ;]

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 Opinie, testy posiadaczy tego body :)
    By picia78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6064
    Ostatni post / autor: 24-07-2021, 19:49
  2. Wątek o grach
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 14:08
  3. Szarpanie w grach
    By r.pszczolkowski in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 16:33
  4. Sigma 18-250 f/3.5-6.3 DC OS HSM - opinie, testy, zdjecia
    By Remiq in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 18:08
  5. 12-24 f/4G IF-ED AF-S DX - testy, opinie
    By Anonymous in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2005, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •