Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jest dobrze, trzeba się cieszyć że Ryzen konkuruje z Intelem, ceny premierowe mimo podatku od nowości nie straszą, a będzie ciekawie po premierze Ryzen 5 bo ta sama architektura i podatność na kręcenie, co na niższej półce cenowej będzie bardziej chodliwym towarem, mimo wszystko zestawy z procesorami za 1500zł i więcej to nie jest standard zakupowy.

    @krzysztofz24 Mam na myśli to że testy syntetyczne są robione po to by wykorzystać idealnie potencjał procesorów i dlatego kod jest dopracowany do tego co jest na rynku, benchamrki są dopasowane do popularnych i5/i7, słabiej sobie radzą z droższymi procesorami intela, więc przypuszczam że nowe wersje benchamrków wezmą pod uwagę AMD Ryzen, testy jakie ludzi masowo wrzucają na youtube są ciekawsze bo pokazują sporo wyższą wydajność Ryzen.

    Tak jak napisałem, nie muszę nic zmieniać w komputerze bo dobrze działa ale już nie martwię się że za rok czy dwa kolejne procesory intela będą po 5% szybsze i po 10-20% droższe.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    dlatego kod jest dopracowany do tego co jest na rynku, benchamrki są dopasowane do popularnych i5/i7, słabiej sobie radzą z droższymi procesorami intela
    Jakieś potwierdzenie tej tezy?
    ;]

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeden z przykładów to że benchmark źle rozpoznaje rdzenie/wątki przez co potrafi za dużo wrzucić obliczeń do obu wątków na jednym rdzeniu tak samo w drogich i7 jak i w nowych Ryzen.

  4. #24

    Domyślnie

    A jakiś konkretny przykład?
    Poza tym, to były argument przeciwko tezie, że benchmarki są pod i5/i7 przygotowywane - wszystkie i7 mają HT.
    Moim zdaniem nie są, szczególnie benchmarki, które są elementami gier.
    Po prostu nie każde obciążenie można tanio rozbić na wiele wątków. Akurat w grach jest sporo rzeczy, które są sekwencyjne i dodanie nawet 100 rdzeni nie pomoże, a tylko spowolni.

    Te typy obciążenia, które można łatwo podzielić na niezależne od siebie części będą zyskiwać dużo na ilości rdzeni. Wszystkie obciążenia zyskują na szybkich rdzeniach.
    W praktyce, zazwyczaj tylko specjalistyczne oprogramowanie ( grafika, projektowanie, symulacje, etc. ) będzie pisane tak, żeby wykorzystać wiele rdzeni i optymalizowane pod kątem prędkości wykonania, wykorzystania możliwości CPU.

    A jak mówimy o obciążeniach, które łatwo rozbić na wiele małych i niezależnych części, to przypominam, że GPU radzą sobie z tym dużo lepiej i tam zazwyczaj lepiej jest włożyć kasę.
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #25

    Domyślnie

    Ja się koesh z Tobą kompletnie nie zgodzę. Wszystko zależy co odpalimy na kompie, jak to jest napisane, jak sobie radzi z podziałem pracy na poszczególne rdzenie/wątki. Jeśli PS czy PPro ma masę wtyczek które są jednowątkowe to siłą rzeczy taki 4jajowy i7 4.5GHz wygra ze wszystkim, łącznie z 20jajowymi Xeonami, szczególnie z nimi. Jeśli jakiś program potrafi wykorzystać wiele jaj to taki Xeon zostawi i7 w polu. Dlatego jak sie wybiera procek pod siebie to się czyta testy w programach/grach, w jakich się będzie pracowało czy grało. Wyraźnie to widać w testach które podlinkowałem. Jeśli coś wykorzysta wszystkie rdzenie i dobrze się skaluje to Ryzen wygrywa, jak np w renderze. Jeśli coś dłubiesz w klipie czy na zdjęciu i używasz procesu który średnio się skaluje to i7 radzi sobie lepiej. Ot cała filozofia.
    ;]

  6. #26

    Domyślnie

    Ok, dodali w teście https://www.pugetsystems.com/labs/ar...rformance-909/ test na szybkość ryzena vs i7 w stabilizacji wrap stabilizerem gdzie stabilizuje się wiele klipów jednocześnie. Czyli jak dla mnie jest już komplet wyników, PS, Lr i PPro. Do tych programów i tego co się w nich zwykle robi wychodzi że Ryzen kompletnie się nie opłaca, bo tańszy i7 6800K poradzi sobie lepiej, szczególnie po OC.

    Tak myślałem że Ryzen nadal nie przebije intela, przynajmniej w zastosowaniach, w których ja bym go wykorzystał. Moze to wina Adobe i ich kiepskiej optymalizacji wielowątkowej, tak czy siak, biorę 6800K lub poczekam na 7800K, może dostanie 8 rdzeni w cenie ok. 2000zł. Byłby szał.
    ;]

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Adobe nie potrafi wykorzystać kompletnie tego co oferują nowe cpu od dawna na rynku, a co dopiero nowy amd, obsługa wielowątkowości leży i kwiczy, wątpię też by to się poprawiło w przyszłości jeśli nigdy nic nie optymalizowali, podobnie z wykorzystaniem gpu.
    Ryzen namieszał ładnie na rynku sprzętu pod video, 3d, szybkie renderowanie i podgląd dla wielu jest najważniejsze, a tu mogą konkurować cenowo tylko z trudno dostępnymi używanymi i nadal drogimi xeonami.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ryzen namieszał ładnie na rynku sprzętu pod video, 3d, szybkie renderowanie i podgląd dla wielu jest najważniejsze, a tu mogą konkurować cenowo tylko z trudno dostępnymi używanymi i nadal drogimi xeonami.
    No właśnie widać po testach, że nie namieszał w video. Dopiero najwyższej jakości video przy rozdziałce 4, 6 lub 8K daje ryzenowi szanse na konkurowanie z i7 6900x za 5kpln. Patrzyłeś w ogóle na te testy? Zwróciłeś uwagę kiedy ryzen daje radę równo z najdroższymi intelami? To jest bardzo małe grono odbiorców. Tylko materiał nagrany kodekiem RED zasuwa na ryzenach jak na 2x droższych intelach. Wszystko inne (łącznie z 8K ProRes 4444) zasuwa szybciej nawet na i7 7700k niż na amd, nie mówiąc już o 6-8 rdzeniowych i7 extreme.

    Obecnie do filmu Ryzen opyla się tylko jeśli używasz RED. PS, Lr, PPro, najczęściej robione zadania (przynajmniej te co ja wykonuję) działają szybciej na intelach. Może to się zmieni przy CC 2018, w co wątpię. Nie wiem jak w innych programach, to jest forum foto, korzystamy z PS, Lr, niektórzy filmują i montują w PPro. Tu Ryzen kuleje. Taki gość co puszcza rendery w 3DS max może mieć inne odczucia, ale to nie nasza branża.
    ;]

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sugerowałem się testami dla softu innego niż adobe i konkretnie tym co spowalnia najgorzej pracę gdzie wybiera się zestawy na dwóch xeonach żeby praca miała sens, tu Ryzen jest tanią alternatywą do takich celów, w adobe nie ma żadnego zysku z rdzeni i wątków, póki co królem cena/wydajność w adobe jest kręcony i7-7700 lub dobrze kręcący się i5.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sugerowałem się testami dla softu innego niż adobe i konkretnie tym co spowalnia najgorzej pracę gdzie wybiera się zestawy na dwóch xeonach żeby praca miała sens, tu Ryzen jest tanią alternatywą do takich celów, w adobe nie ma żadnego zysku z rdzeni i wątków, póki co królem cena/wydajność w adobe jest kręcony i7-7700 lub dobrze kręcący się i5.
    Żywiołek x4dgxfxxdxcp ecxffds

    Wysłane z mojego thor przy użyciu Tapatalka
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; SB900; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 Opinie, testy posiadaczy tego body :)
    By picia78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6064
    Ostatni post / autor: 24-07-2021, 19:49
  2. Wątek o grach
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 14:08
  3. Szarpanie w grach
    By r.pszczolkowski in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 16:33
  4. Sigma 18-250 f/3.5-6.3 DC OS HSM - opinie, testy, zdjecia
    By Remiq in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 18:08
  5. 12-24 f/4G IF-ED AF-S DX - testy, opinie
    By Anonymous in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2005, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •