Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Awaria lampy Metz 48 AF-1 - gdzie naprawić w okolicach Torunia?

    Jestem na tym forum dopiero od dzisiaj, więc sorry, jeżeli może w niewłaściwym miejscu zadaję to pytanie! Mam lampę Metz 48 AF-1 i kilka tygodni temu częściowo się zbuntowała: chce błyskać tylko przy ustawieniu aparatu na pełną automatykę. Testowałem ją na nikonach D7200 i D80 i na obu jest to samo - przy trybach innych, niż "zielony", aparat nie widzi lampy! Czy spotkaliście się z czymś takim? Lampa ma już swoje lata - kupiłem ją chyba w 2010 r. - ale nigdy nie było z nią problemów... Czy znacie jakiś zakład w Toruniu lub okolicy, który naprawia taki sprzęt? Aczkolwiek zastanawiam się, czy warto ją jeszcze naprawiać...?

  2. #2

    Domyślnie

    Kilka lat temu miałem podobny problem z tą lampą. Póżniej w ogóle przestała błyskać. Zawiozłem do jakiegoś serwisu i okazało się, że jeszcze poszedł palnik. Naprawa kompletnie nieopłacalna. W cenie naprawy można kupić lepszą! Lampa była bardzo mało używana. Już nigdy tego badziewia nie kupię. Chińszczyzna jest lepsza. Ja bym sobie nawet dupy nie zawracał naprawą tej lampy. W Toruniu nie wiem gdzie ten szmelc naprawiają. Ja wysłałem do Sosnowca ( już nie pamiętam nazwy tego serwisy ).
    D750, D7100, N105 f/2 DC, S35 f/1.4, T70-200 f/2.8 vc, N18-105, N35 f/1.8G, N85 f/1.8G, N28-70 f/3.5, N70-300 VR

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djfoto67 Zobacz posta
    Jestem na tym forum dopiero od dzisiaj, więc sorry, jeżeli może w niewłaściwym miejscu zadaję to pytanie! Mam lampę Metz 48 AF-1 i kilka tygodni temu częściowo się zbuntowała: chce błyskać tylko przy ustawieniu aparatu na pełną automatykę. Testowałem ją na nikonach D7200 i D80 i na obu jest to samo - przy trybach innych, niż "zielony", aparat nie widzi lampy! Czy spotkaliście się z czymś takim? Lampa ma już swoje lata - kupiłem ją chyba w 2010 r. - ale nigdy nie było z nią problemów... Czy znacie jakiś zakład w Toruniu lub okolicy, który naprawia taki sprzęt? Aczkolwiek zastanawiam się, czy warto ją jeszcze naprawiać...?
    W Gdańsku jest firma Foto - Technika Gdańsk, która ma autoryzowany serwis lamp Metz. Kilka razy wysyłałem do nich moje Metze do napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Raz naprawiają lepiej, raz gorzej, czasem wcale.
    A przynajmniej kilka lat temu tak było, bo nie jestem pewien, czy marka Metz jeszcze funkcjonuje i ma serwis.

Podobne wątki

  1. Metz 44 Af jak naprawic?
    By gego1985 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2018, 15:32
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:41
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 15:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •