Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie wyrób monitoropodobny 500-700 cebulionów

    Witajcie. Szukam WM do pracy biurowej. Obecnie mam LG 22MP47D na IPS, kosztowal ponizej 500zl, ogolnie jestem z niego zadowolony. Problem powstal kiedy dokupilem dzisiaj LG 23MP68VQ-P, postawilem go obok starego i sie okazalo ze ten nowy swieci na kremowo grzebanie w ustawieniach, no nie potrafil sie zblizyc nawet do starego jezeli chodzi o biel. Zdjecia nie zrobilem, a juz lezy w kartonie gotowy do oddania. Nie wiem czy to zwalony egzamplarz, czy taki projekt - dla instagramowcow;
    I teraz pytanie, co dokupic do tego starego lg zeby wygladalo to w miare podobnie? Najsensowniej bylo by kupic taki sam model ale juz go nie produkuja, jest nastepca rozniacy sie praktycznie tylko cyfrą. Czy mozna sie spodziewac ze te panele bedą podobnie wyswietlać?

    Czy moze jest cos sensowniejszego >22" do 700zl? DVI to w zasadzie jedyne kryterium.
    .

  2. #2

    Domyślnie

    To ja bym radził dołożyć 200zł i kupić np. NEC EA224WMi. Jak będziesz miał chęć to możesz go skalibrować i powinno być jeszcze lepiej. Co do kalibracji, czy da znaczącą poprawę na tym NEC... to @Tom01 będzie bardziej światły.

    https://www.al.to/p/222953-monitor-l...wmi-bialy.html

    Zostawiłbym te LG w spokoju.
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kzkzg Zobacz posta
    Czy moze jest cos sensowniejszego >22" do 700zl? DVI to w zasadzie jedyne kryterium.
    Jak Ci nie pili się bardzo to za te pieniądze można kupić fajny zadbany monitor używany. Dokladnie za 700zł kupiłem z małym przebiegiem w super stanie EIZO FlexScan EV2333W.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jak Ci nie pili się bardzo to za te pieniądze można kupić fajny zadbany monitor używany. Dokladnie za 700zł kupiłem z małym przebiegiem w super stanie EIZO FlexScan EV2333W.
    Jeśli kupuje się monitor używany to tylko z odbiorem osobistym i bierze się go dopiero po dokładnych oględzinach. Ja tak za "niewielkie" pieniądze 3 lata temu kupiłem LaCie 526 od gościa, który używał go sporadycznie. Pojechałem i zanim go wziąłem to dokładnie go sprawdziłem. Chyba godzinę smęciłem przy tym monitorze. Nawet trochę cenę udało mi się zbić.
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zaryzykowałem jakoś hop siup i fart był tym razem, monitoros jak nówka sztuka z wszystkimi papierami, opakowaniem kablami i 7500 godzin pracy tylko co podobno przy 40-50 tys które gwarantuje fabryka go nie nadwyrężyło. Przetestowałem już sam w domu wszystko świeci , równomiernie, żadnych zdechłych pikseli, czy gorących nie ma. Tym razem warto było.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak z ciekawości robin, kalibrowałeś go sam, jeśli tak to czym ?

  7. #7

    Domyślnie

    Potrafię do swoich zastosowań superosko wyregulować monitor swoimi oczami. Wystarcza do każdych moich zdjęć, na 102 !
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Kiedy ktoś twierdzi, że jest w stanie coś skalibrować "na oko" to zawsze pokazuję mu taki przykład jak w linku poniżej. Jak widać na tych obrazkach, jeżeli nie jesteśmy w stanie odróżnić na kilku kwadratach położonych obok siebie który jaśniejszy a który ciemniejszy, to co my biedni ludzie możemy naszym okiem skalibrować.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szachownica_Adelsona

  9. #9

    Domyślnie

    Percepcja kolorów to bardzo osobnicza rzecz. Każdy z nas widzi inaczej. Ja dla siebie na swoje zadowolenie ustawić potrafię idealnie monitor tak, że potem odbitki z labu widzę tak samo, takie same jak na monitorze i o to mi chodzi. Albo prawie tak samo z marginesem błędu absolutnie do pominięcia. Więcej do moich zdjęć nie jest potrzebne.
    Tak na marginesie nie widziałem jeszcze u moich kolegów fotografów u nich w pracowniach czy w domach monitora po kalibracji przeprowadzonej w domu na którym wyświetlane barwy by mi odpowiadały. Zaznaczę odpowiadały mojej percepcji kolorów, bo każdy ma inną.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 28-02-2017 o 22:14
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Tak na marginesie nie widziałem jeszcze u moich kolegów fotografów u nich w pracowniach czy w domach monitora po kalibracji przeprowadzonej w domu na którym wyświetlane barwy by mi odpowiadały. Zaznaczę odpowiadały mojej percepcji kolorów, bo każdy ma inną.
    Kolory wyświetlane przez monitor nie mają Ci odpowiadać, a być wiernie odwzorowane.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •