Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie EA244WMI + GammaComp +i1DisplayPro - używa ktoś taki zestaw?

    Dzień dobry,
    Mam problem ze skalibrowaniem mojego EA244WMi przy użyciu i1DisplayPro i programu GammaCompMD.
    Wcześniej, przez dwa lata, nie było żadnych problemów. Poprzednia udana kalibracja odbyła się we wrześniu 2016, potem nie podchodziłem do kalibracji, a teraz nie da się przeprowadzić z powodzeniem.
    Program przestaje działać po około 15-20 minutach przy przejściu do zapisywania ustawień na LUT monitora.
    Próbowałem znaleźć pomoc na mva.pl, ale się nie udało. Wydaje się, że tam wszyscy używają SpectraViewII.
    Chciałbym wiedzieć, czy ktokolwiek robi kalibrację takiego zestawu, czy GammaComp działa w takim zestawie?
    Dziękuję za odpowiedzi .

  2. #2

    Domyślnie

    zrob reset ustawien monitora przed kalibracja.

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze-choć nie wiem, czy potrzebnie-robiłem reset do ustawień fabrycznych.
    Podejrzewam, że NEC coś pomajstrował przy programie, żeby kupować SV II, ale chciałbym mieć pewność, że inni mają ten sam problem, wtedy kupię SV II.

  4. #4

    Domyślnie

    podlacz monitor do kompa rowniez kablem USB.

  5. #5

    Domyślnie

    Monitor ma, według instrukcji, gniazdo USB Upstream i USB Downstream, do którego podłączyć komputer?
    Dlaczego miałoby to być konieczne (pomocne), jeżeli nigdy wcześniej nie było?
    Monitor z komputerem są połączone przez DVI. Wszystko inne działa, nie zauważyłem żadnych innych problemów, poza niemożnością kalibracji sprzętowej.
    NIKT (?) nie używa takiego zestawu???

  6. #6

    Domyślnie

    nie we wszystkich monitorach nec kalibracja jest po kablu DVI. podlacz przez usb i sprawdz. jesli soft wykrywa monitor to kalibracja powinna dzialac.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak napisałem na początku: wykrywa, rozpoczyna kalibrację, kontynuuje przez kilkanaście minut, po czym w momencie zapisywania ustawień na LUT, mówi: dziękuję

  8. #8

    Domyślnie

    no i dlatego napisalem - sprawdz czy podlaczenie kabla usb pomaga. pierwsze uwaga dotyczyla resetu ustawien monitora i poprzedniej kalibracji. zestaw wm + gama jest kaprysny.

  9. #9

    Domyślnie

    OK.
    USB Upstream czy USB Downstream?
    DVI odłączyć? Nie, bo nic nie zobaczę?
    Już to gdzieś słyszałem o kapryśności tego zestawu, a u mnie hulał bez problemów.

  10. #10

    Domyślnie

    z tym usb sprawdz oba warianty. nie zmieniales portu DVI w karcie graf. (o ile masz dwa)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy ktoś używa taki filtr
    By jojo07 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 22:48
  2. Czy ktoś używa
    By rlat in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 22:21
  3. 35/2 + D3.ma ktos taki zestaw?
    By ranbir kapoor in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 09:02
  4. 85/1.8 + D200,ma ktos taki zestaw?jak wspołpracuja?
    By ranbir kapoor in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-03-2006, 10:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •