Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jak kupować używaną lustrzankę cyfrową?

    Witam!

    W tym roku (o ile środki finansowe pozwolą) chciałbym poszerzyć swój sprzęt o cyfrowe body (z analoga nie zrezygnuję, bo kocham slajdy ). Marzy mi się D80, ale moja kieszeń pozwoli mi raczej na używane D70/D70s. D50 i D40 nie wchodzą w grę.
    Możecie udzielić mi kilku rad jak kupować takie body? Chodzi mi o to, na co zwrócić uwagę? Chciałbym, aby sprzęcik posłużył mi jakiś czas (2 latka conajmniej). Często przy zakupie pada pytanie o licznik zdjęć? Jak się do tego odnieść, tzn. ile to jest dużo, a ile w miarę ok? Będę serdecznie wdzięczny za kilka dobrych rad? Aha i gdzie jeszcze radzicie kupować? Na Allegro? Tutaj na Forum? A może jednak wziąć na raty nowego D70s... póki jeszcze jest w sklepach? Hmmm... w sumie byłoby to chyba najlepsze wyjście.
    PZDR!

  2. #2

    Domyślnie

    Albo na raty albo przez forum, z allegro dałbym sobie spokój
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też radzę nie kupować przez Allegro bo można się naciąć, poluj na body na naszym forum lub tak jak pisałeś weź nówke sztuke na ratki, tylko radzę się pośpieszyć ponieważ o nowego D70s już coraz trudniej.
    Ostatnio edytowane przez Blister ; 31-05-2007 o 17:51

  4. #4

    Domyślnie

    Niedawno w moim mieście w FotoJokerze pojawił się D70s + 18-70 za 2,777 zł, ale chyba można kupić taniej, prawda? Hmmm... coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby wziąć na raty nówkę, tylko że będę mógł sobie na to pozwolić dopiero za 3 miesiące, jak dostanę już umowę o pracę na czas nieokreślony... ciekawe tylko, czy za ten kwartał nadal będzie można dostać nowego D70s...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarviN Zobacz posta
    Niedawno w moim mieście w FotoJokerze pojawił się D70s + 18-70 za 2,777 zł, ale chyba można kupić taniej, prawda? Hmmm... coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby wziąć na raty nówkę, tylko że będę mógł sobie na to pozwolić dopiero za 3 miesiące, jak dostanę już umowę o pracę na czas nieokreślony... ciekawe tylko, czy za ten kwartał nadal będzie można dostać nowego D70s...
    to kupisz d80 kiedys potanieje
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    to kupisz d80 kiedys potanieje
    Nie sądzę... (ale ja pesymista jestem) Obserwuję czasem jak zmienia sie cena różnych rzeczy... Jakoś nie tanieją.
    Nikon D80 + śmieci, I jeszcze D300 teraz mam.

  7. #7

    Domyślnie

    Akurat do używanych lustrzanek cyfrowych zaufania nie mam, ale... w zeszłym roku kupiłem trzy miesięcznego D70s z 18-70 oczywiście na gwarancji. Z gwarancją to jeszcze można, bez to bym się bał niewiadomej historii sprzętu i możliwych kłopotów jak przypadkiem coś padnie...
    Pozdrawiam
    Marcin
    Nikon D7000/D70s + 18-70 + 70-300 VR

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarviN Zobacz posta
    Witam!

    W tym roku (o ile środki finansowe pozwolą) chciałbym poszerzyć swój sprzęt o cyfrowe body (z analoga nie zrezygnuję, bo kocham slajdy ). Marzy mi się D80, ale moja kieszeń pozwoli mi raczej na używane D70/D70s. D50 i D40 nie wchodzą w grę.
    Możecie udzielić mi kilku rad jak kupować takie body? Chodzi mi o to, na co zwrócić uwagę? Chciałbym, aby sprzęcik posłużył mi jakiś czas (2 latka conajmniej). Często przy zakupie pada pytanie o licznik zdjęć? Jak się do tego odnieść, tzn. ile to jest dużo, a ile w miarę ok? Będę serdecznie wdzięczny za kilka dobrych rad? Aha i gdzie jeszcze radzicie kupować? Na Allegro? Tutaj na Forum? A może jednak wziąć na raty nowego D70s... póki jeszcze jest w sklepach? Hmmm... w sumie byłoby to chyba najlepsze wyjście.
    PZDR!
    przy zakupie uzywanego aparatu mozesz poprosic jakiegos z forumowiczow o pomoc, wiele (nie wszystkie) rzeczy mozna wychwycic podczas ogledzin, jest tez opcja pomocna dlon - to w przypadku zakupow na odleglosc. generalnie zamiast zylowac sie na d80, lub rat na d70 ograniczylbym sie do d70, ktorego stosunek jakosc cena jest nie do pobicia. zamiast kombinacji z puszkami zainteresuj sie za zaoszczedzone pieniadze lepszymi szklami. na pewno lepiej na tym wyjdziesz.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarviN Zobacz posta
    Niedawno w moim mieście w FotoJokerze pojawił się D70s + 18-70 za 2,777 zł, ale chyba można kupić taniej, prawda? Hmmm... coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby wziąć na raty nówkę, tylko że będę mógł sobie na to pozwolić dopiero za 3 miesiące, jak dostanę już umowę o pracę na czas nieokreślony... ciekawe tylko, czy za ten kwartał nadal będzie można dostać nowego D70s...
    Co do rat ja kupiłem swojego bez umowy na czas nieokreślony, jeśli czujesz ze podołasz ze spłatami to okłam firmę, która kredytuje, oni potrzebują przeważnie umowę na czas trwania kredytu :>

    A co do kwestii używanego aparatu... hmm ja tam myślę, że warto zainwestować w nowy, to nie jest sprzęt na 3 miesiące a mając nowy aparat przynajmniej masz gwarancje. Z używanymi nigdy nic nie wiadomo
    D70s, F90, pięć szkieł i coś tam jeszcze

  10. #10

    Domyślnie

    Po pierwsze - skoro masz analoga, może zrezygnuj z opcji "kit" i kup samo body - to już jakaś oszczędność.
    Jeśi uznasz, że nadal nowe są zbyt drogie, to może używany w sklepie? Na przykład na www.fotoit.pl jest body D70s za 1800 PLNów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •