Witam,
miałem wszystko ustawione z kolorami i grało, temat jest dosyć zawiły dla mnie. Kiedyś spędziłem mnóstwo czasu aby wszystko doprowadzić ładu. Kolory miałem takie jak chciałem, na monitorach i w druku.
Ostatnio coś mi się Windows zbuntował i pogubił pełno ustawień (tak jak zaraz po zainstalowaniu systemu...), naprawiłem praktycznie wszystko ale mam problem z kolorami.

Mam dwa wyświetlacze - monitor zewnętrzny i Surface Pro 2, kalibrator ColorMunki Display, jeden i drugi wyświetlacz wg profilu stworzonego przez ColorMunki Display. Ustawiony w Windowsie w "Zarządzaniu kolorami".

"Domyślne ustawienia kolorów systemu Windows" powinno być sRGB IEC61966-2.1?

W Lightroomie obrabiam zdjęcia i eksportuję do sRGB (finalny JPEG lub PSD do dalszej pracy w Photoshopie).

W Photoshopie "working space" powinienem mieć ustawiony na sRGB IEC61966-2.1 i zapisywać zdjęcia "save for web" z "convert to sRGB"?

W każdym programie generalnie profil kolorów sRGB IEC61966-2.1, tak? Jak zapisuje zdjęcia to dodaję profil ICC do pliku.

Obecnie plik z LR eksportuje i w IrfanView widzę jedno, w PS widzę co innego, po zapisaniu zdjęcia "save for web" z "convert to sRGB" widzę znowu inne kolory...

Jak ktoś ma chwilę i mógłby pomóc to będę wdzięczny