Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Monitor LG 25UB55 UltraPanoramiczny 21:9 25UB55

    Witajcie z góry przepraszam ze zakładam nowy temat, ale mam kłopot chciałbym kupić jakiś monitor do obróbki amatorskiej zdjęć mam laptopa z martyca TN i wiem ze one są słabe do czegoś takiego. Czy ktoś z Was spotkał się z takim monitorem LG 25UB55 UltraPanoramiczny 21:9 ? Proszę nie pisać kup Eizo lub Nec bo po ptrostu nie mam gotówki na coś takiego. Szukam monitora do około 800 zł, ten podany ma wg. mnie ( amatora ) dobre parametry. Czy jest taka możliwość ze on ma pokrycie sRgb w 99 jak piszą w specyfikacji ?

    Link do strony producenta

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiś czas temu kupiłem monitor ultrawide (25UM65) gdyż potrzebowałem większej powierzchni roboczej w stosunkowo niskiej cenie. Chodziło o tymczasowe zastąpienie matrycy w laptopie. 2560 pikseli w poziomie dało mi to, czego oczekiwałem. Monitor w konfrontacji z tanią matrycą laptopową okazał się trafnym zakupem. W przypadku mojego monitor również w specyfikacji podawano pokrycie ponad 99% sRGB ale czy tyle było- nie wiem. Nie wiem jak się ma ten UB55 w stosunku do UM65 ale ja tego wybory nie żałowałem bo ekran w laptopie był naprawdę kiepski. Oczywiście miej też na uwadze, czy taka rozdzielczość nie będzie wyzwaniem dla karty graficznej, oraz to, że niektóre (zwykle stare) aplikacje nie są przystosowane do proporcji 21:9 i w trybie full screen rozciągają obraz lub zostawiają czarne paski po bokach.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja nie wiem jaką mam dokładnie matrycę w laptopie, jest to nowy komputer z bardzo dobrymi parametrami, ale brakuje mi lepszego monitora. Poczekam na inne opinie jeszcze. Dzięki za podpowiedź

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź w opisie, czy karta graficzna obsługuje rozdzielczość 2560 x 1080.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Sprawdź w opisie, czy karta graficzna obsługuje rozdzielczość 2560 x 1080.
    Jak laptop nowy z bardzo dobrymi parametrami to obsłuży.

  6. #6

    Domyślnie

    Laptop ma procesor i7 karta graficzna 4gb 8 gb ram ale jak mają się zdjecia na tym monitorze do zdjęć wydrukowanych ?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chodzi o procesor ani o pamięć
    Mają się tak, jak będzie ustawiony monitor i drukarka, jeśli przypadkowo, to przypadkiem mogą być podobne (to dotyczy każdego zestawu monitor-drukarka).

  8. #8

    Domyślnie

    i3 wraz z GT630M obsługiwało to i nowsze grafiki obsłużą taką rozdzielczość.

  9. #9

    Domyślnie

    A co powiecie o monitorach AOC

  10. #10

    Domyślnie

    Zaglądałeś na forum mva.pl i przyklejony post o monitorach polecanych do (także amatorskiej) obróbki zdjęć?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Monitor
    By wicher292 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:52
  2. Monitor Monitor LED Asus 21.5" LED ML229H
    By Zalew in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 13:38
  3. Monitor
    By fotokornik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 11:28
  4. monitor
    By Artur25 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2007, 19:29
  5. monitor
    By bwn in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •