Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Wi-fi transfer zdjec

    Witam.
    Jak to jest z tym Wi-fi?
    Da sie zrobic zdjecie i odrazu obejrzec je np na tablecie? (przykladowo robie zdjecia w plenerze ,polaczenie z internetem jest)
    Jakas specjalna apka ,funkcja? Szybko to leci?

  2. #2

    Domyślnie

    Da się, ale nie przez internet.
    Szybkość zależy od formatu zdjęć i odległości tabletu od aparatu (mocy sygnału WiFi). W aparatach raczej jest tylko standard b/g (max 54 Mbps), co w rzeczywistości przekłada się na dość powolny transfer i krótki zasięg.

    Aplikacji jest trochę. Wszystko zależy czego dokładnie od takiej oczekujesz i na jaki system.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    A gdybym chcial laczenie kablem bezposrednio do Ipada ? Jak to ustawic ,jak to dziala?
    Sory ,nie moge nic konkretnego w google znalezc i jestem zielony jak pomidor.

  4. #4

    Domyślnie

    Tutaj opisywałem kilka opcji, w tym z ipadem przez wifi: http://tomaszpluszczyk.pl/tethering-...-lub-tablecie/

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaceko0o Zobacz posta
    A gdybym chcial laczenie kablem bezposrednio do Ipada ? Jak to ustawic ,jak to dziala?
    Sory ,nie moge nic konkretnego w google znalezc i jestem zielony jak pomidor.
    Zgrywanie zdjęć - tak, ale nie automatyczne.
    iOS nie ma USB i da się jedynie zgrywać zdjęcia z aparatu/karty pamięci/pendrive, ale tylko ręcznie przez galerię iOS.



    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Tutaj opisywałem kilka opcji, w tym z ipadem przez wifi: http://tomaszpluszczyk.pl/tethering-...-lub-tablecie/
    Wpis nie jest stary, a brakuje w nim kilku, w dodatku starych rozwiązań - Camranger, qDSLRDashboard, Helicon Remote, itp.
    Za to skupiony jest na martwym już Eye-Fi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zapomniałem dopisać.
    Z iPadami i iPhonami.tylko Wi-Fi. Aplikacji trochę jest, gorzej jak aparat nie ma Wi-Fi. W takim przypadku trzeba skorzystać z zewnętrznego routera.
    Najtańszą aplikacją jest qDSLRDashboard (10$/€). Do tego trzeba sobie kupić router TP-Link MR3040 lub Hame MPR-A2/Colorovo Power Box 5200 WiFi (niestety ich dostępność już znikoma).
    Aplikacja ma automatyczne pobieranie zdjęć z aparatu zaraz po jego zrobieniu i automatyczne wyświetlanie jego. Jak robisz w RAW+JPEG to pobrany zostanie tylko JPEG, więc jest to dość szybkie, szczególnie że można sobie ustawić JPEGi w małej rozdzielczości.
    Jak robisz tylko w RAWach to pobranie takiego trochę zajmuje, jak i jego wyświetlenie też nie jest szybkie (potrzeba wygenerowania podglądu).

    Drugim popularnym rozwiązaniem jest Camranger - niestety cena 300$ jest dość zaporowa. Za to tu płaci się za router, a aplikacja jest darmowa. Również ma automatyczne pobieranie i wyświetlanie zdjęcia zaraz po zrobieniu.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 30-01-2017 o 15:10
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Zgrywanie zdjęć - tak, ale nie automatyczne.
    iOS nie ma USB i da się jedynie zgrywać zdjęcia z aparatu/karty pamięci/pendrive, ale tylko ręcznie przez galerię iOS.
    A gdyby to zrobil na androidowym tablecie? Ewentualnie przejsciowka z wejscia Ipada ,na USB ?

  7. #7

    Domyślnie

    IPad nie ma USB. Żadna przejściówka tego nie zmieni.

    Na Androidzie bez problemu da się to zrobić, ale tablet musi obsługiwać hosta USB, co niestety nie jest standardem, choć większość go ma.
    Jeśli nie masz jeszcze tabletu z androidem, to chyba lepszym rozwiązaniem będzie zakup tabletu z W10. Tam nie będzie żadnych problemów, a dodatkowo są darmowe aplikacje: digicamcontrol jak i qDSLRDashboard na Windowsa jest darmowe.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Odgrzebie trochę kotleta, mam kartę Mobi pro eyefi , korzystam z niej do przesyłania zdjęć legitymacyjnych, korzystałem z aplikacji kenai ale coś przestała gadac .... Jest jakis darmowy program do przesyłania zdjęć na pc ? Ew. Może da się połączyć po danym IP z kartą w aparacie aby wejść do katalogu z fotkami ?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam, dobije trochę do temat. Z aplikacjami do zdalnego wywoływania zdjęć korzystam z WMU (android). Niestety teraz potrzepuję aplikacji do zmiany parametrów takie jak wartość ekspozycji i ISO. Znalazłem SnapBridge tylko na nieszczęście wymaga bluetooth w którym moim aparacie nie uświadczysz, a połączeniem Wi-Fi ma jakiś nieznany problem. Korzysta ktoś z podobnych aplikacji do sterowania zdalnego aparatu? (Wiem że do Sony korzysta się z Sony Remote app).

  10. #10

    Domyślnie

    W body Nikona niema pełnego WiFi tylko jakieś wykastrowane, a SnapBridge działa tylko z body które mają bluetooth i WiFi.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 20:50
  2. Pomocy; problemy ze zrzutem zdjęć w Nikon Transfer !!!!!!!!!
    By delgacento in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 19:26
  3. [ Architektura ] Transfer 2
    By downandout in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 16:37
  4. Nikon Transfer zwalnia z upływem zdjęć
    By Paput in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 19:10
  5. [ Architektura ] Transfer
    By downandout in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •