Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Rzeka Jeziorka

  1. #1

    Domyślnie Rzeka Jeziorka

    Przepięknych zdjęć rzeki Jeziorki jest na forum mnóstwo.
    Przyznam, że zmobilizowały mnie one żeby ruszyć swoje cztery litery przed wschodem słońca i pospacerować wzdłuż brzegu z aparatem.

    Skromny rezultat przedstawiam poniżej.
    Z góry dziękuję za komentarze i spostrzeżenia.

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2046.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,22 MB
ID:	78052
    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2035 copy.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,16 MB
ID:	78051
    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2020.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,11 MB
ID:	78050

  2. #2

    Domyślnie

    Oj...
    1. Chyba najlepsza, ale... dla mnie za ciemno - zdjęcie generalnie do rozjaśnienia. Niezły kadr - chociaż wolałbym lekkie przesunięcie w lewo - tak by słońce nie było w centrum kadru i tak by nie było widać tych krzaków z lewej strony. Czy mi się wydaje czy zdjęcie trochę "leci" w prawo?
    2. Znowu ciemno strasznie. Poza tym - straszny śmietnik w kadrze. Znowu - kilka kroków w lewo - żeby tym razem pozbyć się z kadru tego krzaka po prawej. No i "odsunąć" się dalej - tak żeby chociaż czubek tego wysokiego drzewa się w całości zmieścił. A jeszcze lepiej byłoby, gdyby zmieściło się w całości to drzewo na pierwszym planie.
    3. I raz jeszcze ciemnica - cienie do wyciągnięcia. Stosujesz filtry połówkowe? Tutaj aż się prosi - ewentualnie hdr, bo scena o dużej rozpiętości. No i wytnij z kadru to drzewo po prawej - kompletnie tutaj nie pasuje i strasznie psuje widok.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Klimatycznie. I nie jest za ciemno
    N

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Oj...
    1. Chyba najlepsza, ale... dla mnie za ciemno - zdjęcie generalnie do rozjaśnienia. Niezły kadr - chociaż wolałbym lekkie przesunięcie w lewo - tak by słońce nie było w centrum kadru i tak by nie było widać tych krzaków z lewej strony. Czy mi się wydaje czy zdjęcie trochę "leci" w prawo?
    2. Znowu ciemno strasznie. Poza tym - straszny śmietnik w kadrze. Znowu - kilka kroków w lewo - żeby tym razem pozbyć się z kadru tego krzaka po prawej. No i "odsunąć" się dalej - tak żeby chociaż czubek tego wysokiego drzewa się w całości zmieścił. A jeszcze lepiej byłoby, gdyby zmieściło się w całości to drzewo na pierwszym planie.
    3. I raz jeszcze ciemnica - cienie do wyciągnięcia. Stosujesz filtry połówkowe? Tutaj aż się prosi - ewentualnie hdr, bo scena o dużej rozpiętości. No i wytnij z kadru to drzewo po prawej - kompletnie tutaj nie pasuje i strasznie psuje widok.
    Tłumaczyłem sobie że ma być ciemno bo było ciemno ale jak poprawiłem te smoliste czernie to chyba lepiej to wygląda.
    Dziękuję
    Poprawiona trójka bo najłatwiejsza do poprawienia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2020 copy2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	1,41 MB
ID:	78053

    To że jest ciasno to też mi zaczyna przeszkadzać ale nie mam nic szerszego niż 24 mm. Zastanawiam się nad czymś w okolicach 17mm.
    PS. Komentarz "Oj...." najbardziej mi się spodobał
    Dziękuję za trafne porady.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez burz Zobacz posta
    Klimatycznie. I nie jest za ciemno
    no masz....
    jak tu zrobić zdjęcie żeby się podobało wszystkim

  5. #5

    Domyślnie

    Cóż, poprawiona (na plus) i rozjaśniona (dla mnie na minus, czernie nie były smoliste, za to teraz masz nudne szarości) trójka to teraz zupełnie inne zdjęcie. Indywidualne widzenie ulotnego świata po prostu
    Ostatnio edytowane przez burz ; 31-12-2023 o 01:00 Powód: dopisek
    N

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burz Zobacz posta
    Cóż, poprawiona (na plus) i rozjaśniona (dla mnie na minus, czernie nie były smoliste, za to teraz masz nudne szarości) trójka to teraz zupełnie inne zdjęcie. Indywidualne widzenie ulotnego świata po prostu
    kolejna cenna uwaga, dziękuję

    a filozoficznie rzecz ujmując - dążenie do doskonałości jest na pewno wskazane ale na dłuższą metę zgubne

  7. #7

    Domyślnie

    ... albowiem nie ma czegoś takiego jak "doskonałość" - chyba że przez SI i dla SI.


    Ostatnio edytowane przez burz ; 31-12-2023 o 01:18
    N

  8. #8

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać, że to "moja opinia"
    Bo jak widać każdemu podoba się co innego.
    Piszesz, że masz tylko 24mm na szerokim końcu... tez tak mam. Ale jest jeszcze tzw. "zoom nożny" - można się trochę odsunąć lub przysunąć (wiem, nie zawsze się tak da )
    Poprawiona "3" jak dla mnie kadrowo zdecydowanie lepsza - ale rzeczywiście trochę straciła przez szare czernie.
    Zdjęcie by się nadawało do zabawy w PopRAWce.
    Napiszesz czym robione i przy jakich parametrach?
    Nikon FX i Olympus m4/3

  9. #9

    Domyślnie

    A do mnie właśnie najbardziej trafia pierwsza wersja trojki . Może ciut za ciemno, ale na drugiej wersji już za jasno. Ale ja nie mam zbyt wiele wiedzy o krajobrazie, to tylko mój gust

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    ....
    Piszesz, że masz tylko 24mm na szerokim końcu... tez tak mam. Ale jest jeszcze tzw. "zoom nożny" - można się trochę odsunąć lub przysunąć (wiem, nie zawsze się tak da )
    Poprawiona "3" jak dla mnie kadrowo zdecydowanie lepsza - ale rzeczywiście trochę straciła przez szare czernie.
    ...
    Napiszesz czym robione i przy jakich parametrach?
    Parametry dla trójki:
    Nikon D750 i Sigma 24-105 Art z filtrem szarym, zmiennym. Nie pamiętam jak był ustawiony ale regulowałem aby nie było przepaleń przy założonych f16, t30s, ISO 200

    Zoom nożny działa u mnie jeszcze dosyć dobrze. Na szczęście i o oby tak pozostało w Nowym Roku, czego wszystkim życzę

    W wypadku dwójki chciałem aby cały meander zmieścił się w kadrze.
    Miałem do wyboru - odsunąć się i poszerzyć kąt ale i zmniejszyć kąt spojrzenia na wodę albo utrzymać kąt spojrzenia na wodę ale walczyć z ciasnotą w kadrze.
    Wybrałem ciasnotę i może błędem było że nie spróbowałem pierwszej opcji.
    Na szczęście do Jeziorki mam blisko a rzeka jest prze-urokliwa. Tylko czekać do idealnych warunków.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Anglia, Lake District - gory, jeziorka, slonce
    By akustyk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 12:17
  2. Kolorowe Jeziorka - zapowiedź pleneru.
    By genghiskhan in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 12:54
  3. [ Krajobraz ] Rzeka
    By logitech55 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 00:29
  4. [ Krajobraz ] Nad rzeką.
    By Nikonozaur in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 20:02
  5. [ Krajobraz ] drzewko, zachodzik i jakieś jeziorka...
    By Piotr_ek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •