Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: karta pamięci

  1. #1

    Domyślnie karta pamięci

    Witam
    noszę się z zakupem karty pamieci, najlepiej san disk, bo miałem i nie zawodziła, zastanawiam sie tylko czy wystarczy Ultra czy exstreme czy exstreme pro, wydaje mi się, że skoro mało kręce filmów to ultra wystarczy, ma ktoś te karty doradzi co będzie optymalne do d 7200

  2. #2

    Domyślnie

    Filmy to pestka nawet dla powołanych kart pamięci. Bitrate 24Mbps (taki chyba jest w D7200) to jakieś 3 MiB/s, więc żadne wyzwanie dla karty.
    Zdjęcia, to zupełnie inna sprawa. 14b RAW to jakieś 30-35 MiB, więc chcąc robić tylko jedno zdjęcie na sekundę, potrzeba karty o zapisie ok 30 MiB/s, aby nie przymykać bufora. Jak chcesz robić zdjęcia seriami 6 kl/s, to niestety żadna karta nie będzie wystarczająco szybka dla D7200.
    6*30 = 180 MiB/s, a D7200 ma kontroler mogący zapisać tylko ~90 MiB/s.

    Tak więc im szybsza tym lepsza.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    SanDisk ExtremePRO U3/C10 95/90MB/s
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  4. #4

    Domyślnie

    Mialem SanDisk Ultra swojego czasu i w GoPro i w telefonie i obie mi się przegrzały. Skutkiem tego była utrata dużej ilosci zdjec i filmow i żaden program mi nie pomógł. Do Nikona postanowilem kupic Lexar Professional 633x (90 mb/s). Polecam, bo bije na głowe każdego sandiska.
    Jeśli Ci takie coś nie wystarczy, są wyższe prędkości

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carabella4wrc Zobacz posta
    Mialem SanDisk Ultra swojego czasu i w GoPro i w telefonie i obie mi się przegrzały. Skutkiem tego była utrata dużej ilosci zdjec i filmow i żaden program mi nie pomógł. Do Nikona postanowilem kupic Lexar Professional 633x (90 mb/s). Polecam, bo bije na głowe każdego sandiska.
    Jeśli Ci takie coś nie wystarczy, są wyższe prędkości
    1.To niby w czym bije SanDiska ??
    2. Karty microSD nie są zalecane do ciągłego dużego obciążenia. A tym bardziej nie takie jak SanDisk Ultra.
    3. Jakie większe prędkości ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    napiszcie Panowie coś konstruktywnego , bo sam muszę kupić kartę (co prawda do D3300) i chciałem poczytać a tu jakieś takie kłótnie nic nie wnoszące

  7. #7
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    W jakości, w trwałości i w oficjalnych testach. Google Ci pomoże.
    Jeśli nie są to czemu są oficjalnie polecane do GoPro jako standard ? Nie twierdzę, że tak powinno byc ale widywalem opinie ze ultra czy nawet extreme mialy tendencje do przegrzania sie. Wolalem nie ryzykowac w SDHC.
    Jakie prędkości? Prędkości transferu danych. 90mb/s za malo ? Mozna kupic 150 mb/s.

  9. #9

    Domyślnie

    Zwracam honor. Widzialem inne testy gdzie Lexar ogolem wypadal lepiej niz SanDisk. Nie mniej jednak nie wroce do tej firmy.

  10. #10

    Domyślnie

    Widzę, że kolega carabella4wrc nie wczytał istnienia dwóch standardów - UHS I i UHS II. I że nie każde urządzenie obsługuje UHS II.
    Zaproponowałem, zgodnie z możliwościami aparatu kolegi (Andek) najbardziej wydajną w tej chwili kartę UHS I. To propozycja także dla Kajtkanr1
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 00:10
  2. Karta pamięci
    By gurszula in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 11:38
  3. Karta pamięci
    By Republika67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 18:19
  4. Karta pamięci
    By Tomekk in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 14:03
  5. karta pamięci
    By ania013 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 16:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •