Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jakość/kolory zdjęć Nikona

    Jak to jest, czy tylko mi się wydaje, że w Canonie są "ładniesze" zdjęcia niż w Nikonie? Nie urażając nikogo, bo posiadam lustrzankę Canona i Nikona, i porównując zdjęcia, w Canonie są o niebo lepsze - bez porównania... Powie mi ktoś dlaczego tak jest?

    Czy mogę to jakoś zmienić w Nikonie, aby też były takie bardziej nasycone tymi kolorami? (a uwierzcie, zmieniałam i nic to nie dawało .

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kropka11 Zobacz posta
    posiadam lustrzankę Canona i Nikona, i porównując zdjęcia, w Canonie są o niebo lepsze - bez porównania...
    Czyli porównujesz zdjęcia bez porównania

    Zawsze bawi mnie powtarzanie tych bzdurnych mitów, że ładniejsze zdjęcia z aparatu tego czy tamtego producenta. Używałem aparatów Canona, Nikona oraz Sony i jak bym ci pokazał zdjęcia z D600, 5DmkII czy Sony A7 to nie będziesz w stanie odgadnąć, którym aparatem wykonano dane zdjęcia.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    Canon może ma "ładniejsze" zdjęcia, ale tylko w JPEG, ale mnie się osobiście nie podobają, bo bardziej przekłamuje kolory.
    Poza tym to "ładniejsze" wychodzi raczej tylko na automacie. Nikon jest bardziej wymagający od użytkownika, ale jak się nauczysz go używać, to też da ładne kolory, może nawet ładniejsze niż Canon.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Ustawiałaś vivid/żywe zdjęcia w aparacie?
    Jeśli masz mocny komputer i cierpliwość, zainstaluj bezpłatny program Nikona Capture NX-D. Zrób zdjęcie w formacie NEF, wrzuć do tego programu i będziesz mogła do woli zmieniać kolorystykę wykonanego zdjęcia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    ... Nikon jest bardziej wymagający od użytkownika, ale jak się nauczysz go używać, to też da ładne kolory, może nawet ładniejsze niż Canon.
    Per aspera ad astra
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Domyślne ustawienia w canonie są zrobione pod klienta, grzebane kolorki podobają się i większej ilości niż naturalne odwzorowanie, potem się ogląda zdjęcia z canona zadowolonych rodziców, którzy mają swoje czerwono fioletowe dzieci w albumie
    Jeśli pstrykasz tylko w jpg bez wywoływania to dlaczego akurat padło na lustrzankę w wyborze aparatu, jeśli chcesz mieć ładniejsze kolorki to w instrukcji masz informacje jak to ustawić w aparacie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Domyślne ustawienia w canonie są zrobione pod klienta, grzebane kolorki podobają się i większej ilości niż naturalne odwzorowanie, potem się ogląda zdjęcia z canona zadowolonych rodziców, którzy mają swoje czerwono fioletowe dzieci w albumie ...
    A jak robisz w RAW-ach, to tez prawda?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 342
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 12:52
  2. jakość zdjęć
    By Pianka in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 13:38
  3. Kolory z Nikona - jak ?
    By music2000 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 00:18
  4. [ Krajobraz ] Jakość zdjęć...
    By Seeker in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 13:18
  5. jak uzyskać jakość i kolory z NEF w jpg czy tiff
    By ralfox in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2005, 09:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •