Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danielchrzaszcz Zobacz posta
    Ida w zaparte bo pewno troche tego sprzedali i co jak teraz wyjdzie ze to bzdury sa straszne. Nikt niczego juz od nich nie kupi (a moze bedzie chcial zwrotu pieniedzy), nawet jak bedzie w 4k
    Ja co prawda kupiłem dawno dawno ich chyba pierwszy film.... byłem ciekaw. Do dzisiaj go nie obejrzałem bo nie mówili nic konkretnego tylko jak @Tom01 wcześniej wspomniał "fachowo wyglądający bełkot, taki kompletnie bezsensowny bigos". Najgorszy film na jakim byłem... i to nie koniecznie w kinie
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #12

    Domyślnie

    Właśnie zobaczyłem urywek z władcy barw z 255 - piękne!
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #13

    Domyślnie

    Tak w ogóle, jak się dobrze uczepić, to nawet sam tytuł "Władca barw" jest bez sensu. Jeśli już, to "kolorów" lub "koloru" a nie "barw". Ciekawym, czy autor przynajmniej zajrzałby do wikipedii aby odpowiedzieć czym się różni barwa od koloru i dlaczego nie da się władać barwą a za to kolorem jak najbardziej. Zapewne, podobnie jak na FB, odpowiedziałby, że terminologia nie ma żadnego znaczenia. Światłość, jasność czy cośtam, bez różnicy bo ma być prosty przekaz i wiadomo o co chodzi. Otóż nie! Nawet w szkole najpierw uczą liczb a potem tabliczki mnożenia. Odwrotnie niby można, ale lekceważąc podstawy, wywołujemy zjawisko wtórnego analfabetyzmu. W ten sposób dojdziemy do dynksów i wihajstrów. Wiedza fachowa przekształci się w małpowanie tego co wymyśliło poprzednie pokolenie. Jest na to jedno słowo - degeneracja. I przeciw temu protestuję.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #14

    Domyślnie

    Niestety jest to obecne we wszystkich branżach. W IT potrafię spotkać tego typu ekspertów, którzy przychodzą i robią jakiemuś dyrektorowi czy managerowi wodę z mózgu, rzucając masą technicznych terminów, marketingowych "buzzword" typu "chmura", etc. Ale jak takiego zacząć dokładnie dopytywać, żeby pokazać, że mówi głupoty, to standardową reakcją jest lekceważenie "ale wszyscy wiedzą o co chodzi" , "to takie czepianie się słówek", "nie drążmy już tematu", "uproszczenie". Nie liczy się wiedza merytoryczna, bo przeciętny odbiorca jej nie jest w stanie ocenić. Przynajmniej nie teraz. Może kiedyś po wynikach stwierdzi "ale mi ten gość s*****", czy "ale głupoty mi powiedział", ale wtedy to już będzie dawno po zawodach. Profil na fejsie wypromowany, na YouTube tak samo, nabite subscribe, like, wyświetlenia, kasa z reklam idzie, biznes się kręci.
    To jest zjawisko związane bezpośredni, czy nawet będące częścią pułapki technologicznej. Korzystamy z technologii które rozumieją pojedyncze procenty ludzi. Dotyczy to bardziej komputerów i oprogramowania niż lustrzanek, ze względu na poziom skomplikowania, ale w końcu zdjęcia z lustra trzeba wywołać, więc trzeba mieć komputer, monitor, program do grafiki. Ilość wiedzy potrzebna żeby ogarnąć złożenie komputera, bezpieczne korzystanie z niego, odpowiednie skonfigurowanie i oprofilowanie do pracy z kolorem jest tak ogromna, że potrafią to promile populacji. Tak samo jak promile populacji rozumieją funkcjonowanie https/"zielonej kłódeczki" i jak w praktyce funkcjonuje zabezpieczanie ich połączeń z bankiem, facebookiem, etc. a przecież często o bezpieczeństwo tego mechanizmu opierają zarządzanie niemałymi pieniędzmi.
    Technologia jest coraz bardziej skomplikowana, rozumie ją coraz mniej osób, coraz więcej specjalistycznego słownictwa się pojawia, a za tym pojawia się też marketing, czyli de facto manipulacja poglądami ludźmi, coraz łatwiej jest sprzedać komuś "wiedzę" czy "usługę", których nie można zweryfikować i temat się kręci. W praktyce dochodzi właśnie do małpowania tego co wymyślili "nerdy" ( poprzednie pokolenie u Ciebie ) i co zostało powiedziane przez ludzi z długimi brodami, którzy autentycznie wiedzieli o czym mówili. Często taka "wiedza" jest kwestią samouctwa, ale nie opartego na poważnych źródłach, tylko na wypocinach innych ludzi, którym też się wydaje, że coś wiedzą - bo przecież kto i jak to zweryfikuje ?
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Właśnie zobaczyłem urywek z władcy barw z 255 - piękne!
    To nie wiedziales ze 2^8 to 255 bo zero bitowe sie odlicza, gdyz to czerń a jej sie nie musi ujmowac poniewaz zdjecie nie swieci a profesjonalny monitor dobrze skalibrowany do jak najnizszego punktu czerni sam z siebie generuje taka smole jak wnetrze czarnej dziury. Stad to jakze oczywiste uproszczenie.

  6. #16

    Domyślnie

    Zakładam, że piszesz poważnie.

    1. 2^8 to 256. Matematyka się aż tak od kilku wieków nie zmieniła.
    2. Co to niby "zero bitowe" ? Zero to zero.
    3. Jeżeli na kanał jest 8 bitów, to przyjmując pewne założenia, możemy uznać, że wartości które można zapisać to 0-255, czyli 256 różnych wartości. Dla 3 kanałów daje to 2^24 różnych unikalnych przekazanych wartości. 2^24 = 16777216. Tyle różnych wartości można przesłać w 24bitach. Nie 16581375.
    4. Może od razu taki monitor generuje czarną dziurę która wciąga światło? Kurde, nie wiedziałem, że monitory potrafią "generować" czerń.

    Czy jak powiem, że pi=3, to będzie to uproszczenie? To jest matematyka i ma pewne zasady.
    d70s + N18-70 + N55-200

  7. #17

    Domyślnie

    To chyba była raczej ironia
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Zakładam, że piszesz poważnie.

    1. 2^8 to 256. Matematyka się aż tak od kilku wieków nie zmieniła.
    2. Co to niby "zero bitowe" ? Zero to zero.
    3. Jeżeli na kanał jest 8 bitów, to przyjmując pewne założenia, możemy uznać, że wartości które można zapisać to 0-255, czyli 256 różnych wartości. Dla 3 kanałów daje to 2^24 różnych unikalnych przekazanych wartości. 2^24 = 16777216. Tyle różnych wartości można przesłać w 24bitach. Nie 16581375.
    4. Może od razu taki monitor generuje czarną dziurę która wciąga światło? Kurde, nie wiedziałem, że monitory potrafią "generować" czerń.

    Czy jak powiem, że pi=3, to będzie to uproszczenie? To jest matematyka i ma pewne zasady.
    Moj post byl tak powazny jak omawiany film
    A podstaw matematyki tłumaczyć zdecydowanie nie potrzeba
    Ostatnio edytowane przez danielchrzaszcz ; 19-01-2017 o 10:49

  9. #19

    Domyślnie

    Właśnie nie jestem pewien - po obejrzeniu kilku filmików i fragmentów z DR5000 mam mocno obniżony próg wrażliwości jeżeli chodzi o głupoty - filmik #16: Władca barw (wybrane fragmenty) wydał mi się jedną wielką autoironią autora, ale to przecież chyba było na serio ? W końcu dysk 1TB ma 1099511627776 bajtów, nie? :P

    A podstaw matematyki tłumaczyć zdecydowanie nie potrzeba
    Jak widać niektórym jednak potrzeba :P
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Właśnie nie jestem pewien - po obejrzeniu kilku filmików i fragmentów z DR5000 mam mocno obniżony próg wrażliwości jeżeli chodzi o głupoty - filmik #16: Władca barw (wybrane fragmenty) wydał mi się jedną wielką autoironią autora, ale to przecież chyba było na serio ? W końcu dysk 1TB ma 1099511627776 bajtów, nie?


    Jak widać niektórym jednak potrzeba :P
    Jak im wyjasnisz to albo to skasuja albo beda isc w zaparte ze sie mylisz. A TB tak jak piszesz pasuje do definicji dr5k
    Ostatnio edytowane przez danielchrzaszcz ; 19-01-2017 o 11:07

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [DR5000] Władca barw
    By DR5000 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 13:06
  2. [DR5000] Fotografia nieśmiertelna
    By DR5000 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 18:27
  3. [DR5000] W skali makro
    By DR5000 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 23:28
  4. DR5000 rozpoczyna filmowanie
    By DR5000 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 13:58
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •