Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Trochę inaczej... 6700 bez K ma taktowanie 3.4GHz. W turbo może mieć więcej, a ile więcej to jest zależne od tego ile rdzeni jest używane:
    - turbo 4 rdzeni = max 3.7GHz
    - turbo 3 rdzeni = max 3.8GHz
    - turbo 2 rdzeni = max 3.9GHz
    - turbo 1 rdzenia = max 4.0GHz

    6700k ma bazowy zegar 4.0GHz więc wszystkie 4 jaja działają z taką prędkością, co daje 300MHz więcej przy wykorzystaniu 4 rdzeni w stosunku do "turbodoładowanego" 6700 bez K. 6700K z turbo osiąga 4.2GHz ale tylko jeśli używany jest 1 rdzeń. Przy wykorzystaniu 2 lub więcej rdzeni zegar stoi w miejscu na 4GHz, co mnie mocno zdziwiło, nie sprawdzałem tego wcześniej ale sądziłem że coś to turbo potrafi, a tu dupa... Pozostaje jednak kwestia OC, na niestandardowym chłodzeniu można ustawić stabilne 4.5GHz dla wszystkich 4 rdzeni, co daje 800MHz przewagi względem i7 6700 bez K przy turbodoładowaniu.

    Nie każdy chce podkręcać. Sam nigdy nie chciałem i zawsze kupowałem i5/i7 bez K, bo chcę stabilności, bo się bałem bluscreenów itp itd. Doszedłem ostatnio do wniosku że to głupota była. Jeśli intel robi procki pod kręcenie, które można ustawić bez problemu o kilkaset MHz więcej niż standardowo czyli dostać sporego kopa w wydajności za friko to czemu tego nie zrobić? Nie trzeba odrazu pchać się w 5GHz i chłodzenie wodne, wiatrak za 100-150zł pozwoli na pracę przy 4.5GHz z palcem w pupie, napięcie będzie niewiele wyższe od stockowego i procek może tak działać latami bez znacznego skracania jego żywotności.

    Też będę składał niedługo kompa do pracy 24/7 przy filmach, i7 7700k kusi bo nowy i cena dobra, ale wiedząc że zainwestuję w chłodzenie i procka będę kręcić zaczyna być ciekawie - okazuje się że lepiej kupić 6rdzeniowego i7-E i wykręcić go do 4.2GHz żeby działał stabilnie non stop, a będzie znacznie szybszy niż 4jajowy 4.5GHz (w premiere pro). Niech wejdą i7 7800k i inne extream'y, ceny 5820/6800 pójdą w dół, będzie można ciekawą skrzynkę złożyć.
    ;]

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Plusem i7-7700K teraz jest cena i że bazowo ma 4.2GHz, na chłodzeniu z pudełka z komfortowycm hałasem 4.5GHz kręcą bo glut podobno normalny zrobili.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja bym swojego 6700K pokręcił ale mam chłodzenie chyba słabe do OC 4,5... Spartan 3 Pro za 90 zł...
    Też się boję bluescreenow lub jakiś zwiech systemu itp. A przy tym chodzeniu temperatury pewnie będę spore.
    Narazie nie potrzebuje bo wszystko chodzi świetnie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bez przesady, podkręcisz na tym spartanie, tu raczej chodzi o kulturę pracy, drogie chłodzenie nie tylko pozwala na odprowadzenie większej ilości ciepła ale i robi to ciszej.
    Druga sprawa to dobra cyrkulacja w budzie bo to ciepło gdzieś się musi podziać, jak nie ma karty graficznej to problem maleje i taki spartan powinien dać radę.
    Co do obaw, jak źle ustawisz to bios się przeładuje i ruszy na ustawieniach fabrycznych, więc bez paniki, zwiechy kompa możesz mieć z wielu powodów przy oc ale jest pewien margines bezpieczeństwa dla procesorów z K i tego możesz się trzymać, zerknij na fora jak pclab i poczytaj.

    Bazowe GHz w i7 K nie są tak istotne jeśli się podkręca.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 18-01-2017 o 16:22

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki Panowie.

    Bebechy zamówione.

    Skończyło się na nowym i7 7700, dobrej płycie do tego. SSD wszedł Crucial, do tego 1TB dysk talerzowy. 16 bg ramu (docelowo chciałbym przynajmniej 32), do tego średnia karta graficzna GeForce 1050 4bg. Zasilacz i chłodzenie procka beQuiet! z trochę wyższej półki.
    Do tego Eizo CS240 i jeszcze 24-calowy LG.

    Na razie starczy, jak zarobi na siebie to będziem zamyślać co dalej...

  6. #26

    Domyślnie

    Jaka płyta główna?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. prosba o ocene obrobki
    By kowalmen in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 14:23
  2. Parametry komputera do obrobki zdjec
    By vuki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 17:32
  3. Prośba o ocenę efektów obróbki
    By dominikpl72 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 21:03
  4. Zdjęcie komputera - ocena obróbki
    By MarcinW in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 08:49
  5. Proszę o opinie na temat obróbki i ocenę fotki
    By Mekano in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 18:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •