Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Serwer plików Zyxel NAS326

    Szukałem bo był temat na forum ale ni cholery nie mogę znaleźć

    szukam czegoś co stanie się takim "backupem" i może też serwerem domowym.
    Ponieważ jestem totalnie zielony to te wszelkie testy i opisy kompletnie do mnie nie trafiają.
    Ten zyxel cenowo jest akceptowalny, natomiast jeżeli ktoś byłby w stanie wytłumaczyć zalety i wady urządzeń od strony osoby robiącej i przetrzymującej zdjęcia.

  2. #2

    Domyślnie

    Całkiem niezły lecz ma jedną wadę, 512RAM przez co potrafi strasznie lagować, miałem NAS z 512RAM i szybko zmieniłem na takiego co ma 1GB RAM, różnica kolosalna.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Na tym rynku rządzą QNAP i Synology. Ich urządzania są w miarę wydajne (w swojej klasie) i bardzo dobrze oprogramowane (systemy operacyjne dla macierzy). Co więcej cały czas to oprogramowanie rozwijają.
    I w zasadzie na tym rynku to te firmy wyznaczają standardy.
    Ja mam akurat Synology, ale szukając urządzenia bym wybierał spośród tych dwóch firm. A mają całą gamę - od najprostszych jednodyskowych do wydajnych kombajnów w RAID 5 i 10.
    Różnica to właśnie wydajność i jakość oprogramowania do zarządzania NAS.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Zależy czego potrzebujesz. Zyxel ma koszmarny interfejs, jeśli chcesz postawić za szafą i używać tylko do kopiowania plików tam i nazad to się nada. Jeśli oczekujesz czegoś więcej to aktualnie Qnap albo Synology tylko są rozsądnymi rozwiązaniami.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zainteresuj się QNAP TS-212P bo to chyba najtańsza opcja, która ma dobre oprogramowanie i pozwala na zewnętrzne IP, w cenie jest stała domena, soft Qnap Resilio Sync, Qnap Sync i inne chmury więc można synchronizować z komputerem, dostęp do katalogu zdalnie jak i w sieci, można podpinać katalog w adobe.
    Mam zamiar to kupić, a info od znajomego co używa już pół roku.

  7. #7

    Domyślnie

    QNAP i Synology stały się takim wzorcem dla innych marek NAS, coś jak Volkswagen w samochodach.

    Ja przyglądam się ostatnio NAS-om i nie tylko Zyxel, ale też inne firmy strasznie żałują pamięci RAM. Zwykle można dołożyć we własnym zakresie, ale tracisz gwarancję. A cena upgradeu RAM jest wysoka w stosunku do tego co Ci dadzą (Ogólnie NASy chyba zrobiły się modne, dobrze się sprzedają i firmy próbują z klienta zedrzeć ile się da). RAM jak ktoś tu napisał to jedna z kluczowych rzeczy dla wydajności NAS. Jeśli dobrze pamiętam to FreeNAS (darmowy system operacyjny do budowy serwerów sieciowych) zaleca 1GB pamięci na 1TB dysku Ani QNAP, ani Synology czy Zyxel, WD, Seagate nie spełniają tego zalecenia, a jeśli nawet uda Ci się rozszerzyć u nich RAM to oddasz w sklepie worek pięniędzy. Ciekawą alternatywą jest wykonanie NAS-a samodzielnie w oparciu o np. FreeNAS, OpenMediaVault lub podobny system.

    Przykład konfiguracji: https://wiki.freenas.org/index.php/U...ster%27s_Guide

    Na YT masz setki poradników jak zbudować swój NAS, będzie albo sporo taniej, albo sporo lepiej (przynajmniej w kwestii wydajności) za te same pieniądze. Warto się oprzeć na platformie ITX w takim wypadku (jeśli priorytetem jest estetyka i małe rozmiary), gdzie możesz spokojnie wpakować do 4 (czasami 6) dysków SATA III.

    Co do Zyxela, kolega ma 526 (4-bay) - spisuje się dobrze, ale nie jest to demon prędkości. Zresztą dotyczy to wielu NAS-ów poniżej 1000-1300 zł.
    Ostatnio edytowane przez CC_PL ; 15-01-2017 o 20:31

  8. #8

    Domyślnie

    podstawową funkcją jest to aby kopiowac pliki

    Gdyby udało się z jednego dysku wydzielić folder ktory miałbym dostępny poprzez sieć - byłoby miło

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli to jedyne wymagania, to spokojnie bierz najtańszy dostępny sprzęt z wystarczającą pojemnością/ilością dysków. Wystarczy.

    Jeśli by dyski miały być osobno to staraj się wybierać takie przeznaczone do NASów, zwykłe komputerowe od biedy też dadzą radę, ale te NASowe przystosowane są do pracy w trybie 24/7 a nie są dużo droższe.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #10

    Domyślnie

    A propos NAS - przy dyskach 3TB+ używanie RAID5 jest mocno ryzykowne, szczególnie na dyskach konsumenckich z rząd wielkości wyższą częstotliwością występowania błędów. Sugerowałbym RAID10 ( wydajność ) bądź RAID6 ( pojemność ).

    Składanie samemu NAS zostawiłbym dla geeków i nerdów. Platformy gotowe mają dużo niższe zużycie prądu, gwarancję, w niektórych przypadkach sensowne oprogramowanie i są gotowe do użycia po zakupie. Synology ma niezłą renomę.

    Prędkość NAS zależy głównie od zastosowanego CPU. Niestety, tańsze zazwyczaj nie zaoferują wystarczającej wydajności ( poniżej realnej przepustowości sieci 1Gbps ). Warto w sieci zastosować Jumbo Frames, jeżeli zależy nam na zwiększeniu transferu między NAS a komputerem - w zależności od sytuacji różnica może być nawet rzędu 10%, aczkolwiek to już trochę bardziej "zaawansowany" temat
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. czy ktoś pomoże htpc i serwer plików
    By MARS CooL in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 20:09
  2. READYNAS NV+ RND4000 - serwer plików
    By kruszyna in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 21:51
  3. Darmowy serwer
    By manfred in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 00:31
  4. Jaki serwer do umieszczania / ściągania plików
    By mswilk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 21:21
  5. Serwer FTP
    By deoc in forum Plenery i warsztaty rok 2008 (Pojezierze waleckie, Bieszczady)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 15:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •