Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Jakby się dało Qnapa zainstalować na innym sprzęcie (lapku albo pc) to bym w ciemno w tą stronę szedł, póki się nie da, raczej skazani jesteśmy na oryginalne urządzenia ;/
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  2. #12

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jeżeli cala sprawa ma się tylko sprowadzać do archiwizacji, to zwykła "kieszeń" i twardy dysk powinny wystarczyć. Dostęp jest w sumie łatwiejszy i szybszy (USB 3.0 lub eSata). Robiłem tak (i dalej robię) przez lata: zero problemów.
    NAS zaczyna mieć sens, jeżeli zamierzamy się bawić w jakiekolwiek RAID-y i/lub potrzebujemy np. serwer plików. O innych zastosowaniach (serwer poczty, bądź WEB) nie wspominam. Dochodzi wówczas sprawa administracji, choćby minimalnej, ale jednak. Skomplikowane to specjalnie nie jest, zwłaszcza na poziomie podstawowym, ale zawsze możne być nieco upierdliwe, zwłaszcza dla ludzi nie pałających się na codzień informatyką.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 16-01-2017 o 10:36
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  3. #13

    Domyślnie

    przypominam, że w wymaganiach jest ograniczenie dostępu/udostępnianie wybranych folderów. Tego na dysku USB nie osiągniesz w satysfakcjonujący sposób.
    Swoją drogą wygoda czegoś stojącego w szafie nad czymś walającym się po szufladach jest niezrównana
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Swoją drogą wygoda czegoś stojącego w szafie nad czymś walającym się po szufladach jest niezrównana
    Bezpieczeństwo też, tylko w odwrotną stronę.
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #15

    Domyślnie

    Bardzo błędne założenie.
    Dysk wyjmowany za każdym razem z szuflady ma 67,3 razy większe prawdopodobieństwo awarii w wyniku upuszczenia niż ten stojący cały czas w szafie...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #16

    Domyślnie

    zwykłe komputerowe od biedy też dadzą radę, ale te NASowe przystosowane są do pracy w trybie 24/7 a nie są dużo droższe
    Tańsze dyski wytrzymują około trzy lata ciągłej pracy (po tym czasie rozpadają się zwykle łożyska). Więc nie jest tak źle, a fafniak nie koniecznie potrzebuje wykorzystywać je 24/7. Dysk pod NAS są lepiej przygotowane i bardziej niezawodne, ale różnica w cenie jest b. duża. Co do RAID, to szóstka ma sens przy większej liczbie dysków, a fafniak mówi o dwóch napędach

  7. #17

    Domyślnie

    Ja używam i jestem zadowolony Seagate BlackArmor NAS 400, już kilka latek ma na karku lecz dalej śmiga aż miło.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  8. #18

    Domyślnie

    Mój "NAS" chodzi od jakichś 8-10 lat 24/7 jeszcze żaden dysk mi się nie rozleciał, a pracują pracowały w nim różne caviary, greeny, barracudy, wszystko poniżej półki WD Red. Co ciekawe w tym czasie padło kilka dysków w stacjonarce i laptopach.
    Co jakiś czas wymieniam dyski na większe, a stare czasami sprzedaję, ale częściej służą jako backup przez podstawkę na USB.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Bardzo błędne założenie.
    Dysk wyjmowany za każdym razem z szuflady ma 67,3 razy większe prawdopodobieństwo awarii w wyniku upuszczenia niż ten stojący cały czas w szafie...
    Dysk będący cały czas online jest podatny na wszelkie zagrożenia informatyczne. Cryptolockery, przypadkowe usunięcie danych, etc. To zagrożenie cały czas rośnie.
    Założenie nie jest błędne. Jeżeli mówimy o kopiach zapasowych, to trzeba stosować zarówno kopie online jak i offline bo mają one różne cechy.
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #20

    Domyślnie

    To nie dysk jest podatny tylko użytkownik, siedzę w IT ze 20 lat, nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło, ale nie raz miałem do czynienia z takimi dyskami/komputerami, i ciągle tłumaczę nie klikać co popadnie aby szybciej, czytać, myśleć

    PS: Im więcej backupów, tym możliwość zaszyfrowania większej ilości dysków

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. czy ktoś pomoże htpc i serwer plików
    By MARS CooL in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 20:09
  2. READYNAS NV+ RND4000 - serwer plików
    By kruszyna in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 21:51
  3. Darmowy serwer
    By manfred in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 00:31
  4. Jaki serwer do umieszczania / ściągania plików
    By mswilk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 21:21
  5. Serwer FTP
    By deoc in forum Plenery i warsztaty rok 2008 (Pojezierze waleckie, Bieszczady)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 15:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •