Close

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 245
  1. #1

    Domyślnie Zbieracze starych Nikonow i nie tylko.

    Jakos tak smutno zrobilo sie na tym forum a moze tylko mi sie wydaje ze forum nikona strasznie spowolnilo, wiec zakladam taki temat jako ze jestem zbieraczem tego, co dla nowego pokolenia jest juz obce, byl taki temat ostatnio wiec chwalic sie swoimi klamotkami
    - moja " baby" to F2 czarny, stan b.dobry, praktycznie bez skazy, pozatym, cala szafa roznych nikonow canonow i wiele innych.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  2. #2

    Domyślnie

    Nie jesteś sam kolego! Ja tez pomimo że głównie w reku dzierżę D3 plus ciężką armatę 400 2.8 to jednak nie moge sie oderwać od starych analogów. Ile ja już tego przez ręce przełożyłem... Teraz właśnie chodzi mi po głowie przaprzodek czyli Nikon F z wizjerem eye level... no i jakaś ładna 50 1.4...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również mam na półce kilka analogów i masę szkieł-metal i szkło. Stopka już dawno jest nieaktualna
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  4. #4

    Domyślnie

    Temat fajny, więc dołączę.
    Oprócz cyfrowych korpusów Nikon F80. Niestety, z przyczyn czasowych od kilku już lat nieużywany.
    Za to obiektywy używane jak najbardziej i to chętnie. Z mocowaniem M42 Pentacon 50/1.8, oraz z mocowaniem OM: Helios 28/2.8, Olympus 50/1.8, Mitsuki 135/2.8, Sunagor 70-180/4.0.

    Tak mnie nawet tchnęło zrobić jakieś porównanie. Nowe obiektywy są bardzo sterylne, bardzo podobne jeden do drugiego. Te stare... Każdy jeden to indywidualista, każdy jest wyjątkowy.

    Ktoś z Was porównywał też swoje stare obiektywy?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Zrobiłem porównanie heliosów-miałem ich chyba z 6. zostawiłem 2 sztuki z fajnym bokehem a resztę puściłem w obieg, choć prawda jest taka że każdy był inny i wyjątkowy.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  6. #6

    Domyślnie

    Co prawda po kupnie pierwszej lustrzanki cyfrowej do analoga już nie wróciłem, ale też mam aktualnie fazę na stare Nikkory i nie tylko. Rzutnik też już jeden rozebrałem Tylko czas kiepski, choinka rozebrana a w plener nie chce się ruszać.... prób na razie nie dużo.

  7. #7

    Domyślnie

    Powiem niepolitycznie w tym wątku - miałem zamiar sprzedać Sunagora, bo mam inny w tym samym zakresie o lepszych parametrach... Ale jak zobaczyłem obraz... Sunagor został i nie jest na sprzedaż. Żadne zdjęcie nie jest ostre. Fragment może trochę aspirować do tego miana. Jednak ta nieostrość jest niesamowita.

    Obiektywy sobie przetestowałem dla porównania. Żeby te niuanse obrazowania później wykorzystać.
    @Rafix84, a jakie to Heliosy? Masz zdjęcia z tego porównania?
    @poste, na ja zdążyłem potestować, na choince między innymi. Wdzięczny motyw do testów. Dużo urozmaicenia w kadrze. Mowa o naturalnej rzecz jasna.

    Moje wypociny - domowe testowanie, można poczytać i pooglądać w wątku o NX500. Bez obróbki - samo obrazowanie obiektywu.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    Nooo, to ja się melduję Przygodę zacząłem z kupioną na Jarmarku Dominkańskim w Gdańsku Prakticą MTL 50


    Później był Nikon N80


    No i rozkwitła mi miłość do Nikonów... FE jest do dziś moim ulubieńcem


    Później przyszedł czas na F501


    Kolejny był FA


    Później powrót do fotografii w stylu niemieckim



    Później przyszedł czas na wymianę N80, najpierw wpadł F90x


    A wreszcie spełnieniem zachcianki był F100


    Na koniec jeszcze jeden, przypadkowo znaleziony, który jako jedyny jeszcze "nie pracował"


    Dodam, że wszystkie one są w użytku, a część wypocin a analogami można znaleźć na forum Uwielbiam każdego z nich. Co do szkieł, najlepszym analogowym na cyfrze jest Nikkor 105 2.5 AiS No i uwielbiam nieprzewidywalność M42 Ech... Można dużo napisać

  9. #9

    Domyślnie

    Wspaniałe a temat to rzeka
    Miałem kilka wersji m44, m44-4. Każdy był wyjątkowy ale fotki z porównania poszły się paść z poprzednim lapkiem.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  10. #10

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy z wielką przyjemnością biegam z moim czarnym i pięknym FM3a + naleśnik N50 f1.8 , kilka rolek już pękło, tj.: 5x Ektar 100, 2x XP2 400, 1x PORTRA 160, 1x PORTRA 400. I z całą pewnością mogę powiedzieć że ten aparat zostaje zemną na wieki wieków. Teraz rozglądam się jeszcze za jakimś szerokim kątem w okolicach 24mm, może macie jakieś ciekawe propozycje? Potrzebuję czegoś dobrego optycznie (ostrego), zgrabnego, stylowego, najlepiej małego, niekoniecznie tanio A tak na marginesie to ostatnimi czasy da się zaobserwować wzrost zainteresowania analogami co mnie bardzo cieszy, pozdrawiam.
    M9, X-T1, FM3a

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. części do Nikonów
    By conik in forum Serwis
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 11:38
  2. Który z Nikonów
    By Saphire in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 11:48
  3. Filmy z Nikonów
    By hirosz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 20:43
  4. Konwertery do Nikonów
    By PLHammerhand in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 18:37
  5. Który z Nikonow?
    By andrzejek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 02:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •