Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    GTXy również obsługują 30-bitowy kolor. Niestety nie wiem czy wszystkie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Racja, w sumie każdy żeby obrabiać zdjęcia potrzebuje 2 dyskowy NAS. Co to ma do tematy? Skąd pomysł, żeby o tym pisać?
    Z tąd ze zwyczajowo montowany dysk ssd bedzie mial 128gb pojemności i nie starczy na wiele RAW'ów, a robiąc zdjęcia komercyjnie raczej nie może pozwolić sobie na 1 dysk i strate owoców swojej pracy ?


    Lightroom does all calculations in 16 bit precision but for display on a monitor, the images are always downconverted to 8 bits
    30bit sie nada
    Ostatnio edytowane przez NaPeK ; 20-01-2017 o 14:37

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NaPeK Zobacz posta
    Z tąd ze zwyczajowo montowany dysk ssd bedzie mial 128gb pojemności i nie starczy na wiele RAW'ów, a robiąc zdjęcia komercyjnie raczej nie może pozwolić sobie na 1 dysk i strate owoców swojej pracy ?
    Doradzanie zakupu 2 dyskowego NASa jest w takim razie bez sensu, szczególnie, jeżeli myślisz o NAS z2 dyskami w RAID1, jako, że RAID nie służy zabezpieczeniu danych a ciągłości pracy.
    d70s + N18-70 + N55-200

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Doradzanie zakupu 2 dyskowego NASa jest w takim razie bez sensu, szczególnie, jeżeli myślisz o NAS z2 dyskami w RAID1, jako, że RAID nie służy zabezpieczeniu danych a ciągłości pracy.
    Bez sensu to jest strzelanie z armaty do komara, a jak mi w NASie padnie jeden dysk raid1 to go wymienie na kolejny i dane beda na miejscu, a ja nie bede mial przerwy w dostepie do danych prawda ?

  5. #25

    Domyślnie

    Ja tylko zwrócę na jedną rzecz uwagę. Warto brać pod uwagę SSD ze sprawdzonymi pamięciami MLC. Żadne TLC choćby i miały "hiper" nie wiem co. Trzeba też uważać, bo niektóre firmy potrafią jeden model sprzedawać na MLC i TLC. Wszystko zależy od rewizji dysku.
    Tu przykład:
    https://www.morele.net/dysk-ssd-sand...0g-g25-732146/ na MLC
    https://www.morele.net/dysk-ssd-sand...0g-g26-927141/ już jest na TLC.

    Moim zdaniem sprawdzonym i chyba w tej chwili najlepszym wyborem jest Goodram Iridium PRO 240GB. W stosunku cena do jakości nie ma sobie równych.
    Ostatnio edytowane przez mex ; 20-01-2017 o 18:03
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NaPeK Zobacz posta
    Bez sensu to jest strzelanie z armaty do komara, a jak mi w NASie padnie jeden dysk raid1 to go wymienie na kolejny i dane beda na miejscu, a ja nie bede mial przerwy w dostepie do danych prawda ?
    A jak padnie Ci kontroler RAID i poleci jakiś syf na dyskach ( a dokładniej padnie CI NAS, bo tanie NASy nie mają osobnych kontrolerów )? Albo przypadkowo usuniesz dane? Albo dziesiątki innych zagrożeń. RAID nie jest żadną formą backupu i nie do tego służy. Chroni Cię tylko i wyłącznie od sprzętowego uszkodzenia dysku, ale jednocześnie dyski w nim pracujące są 24/7 online więc i prościej o awarię. Nie wspominając o problemach które można mieć przez RAID, kiepskie oprogramowanie NAS, etc.
    Doradzanie każdemu zakupu NAS to jest właśnie to przysłowiowe strzelanie z armaty do komara.
    d70s + N18-70 + N55-200

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    A jak padnie Ci kontroler RAID i poleci jakiś syf na dyskach ( a dokładniej padnie CI NAS, bo tanie NASy nie mają osobnych kontrolerów )? Albo przypadkowo usuniesz dane? Albo dziesiątki innych zagrożeń. RAID nie jest żadną formą backupu i nie do tego służy. Chroni Cię tylko i wyłącznie od sprzętowego uszkodzenia dysku, ale jednocześnie dyski w nim pracujące są 24/7 online więc i prościej o awarię. Nie wspominając o problemach które można mieć przez RAID, kiepskie oprogramowanie NAS, etc.
    Doradzanie każdemu zakupu NAS to jest właśnie to przysłowiowe strzelanie z armaty do komara.
    Poczytaj co piszesz bo senu ciut brak i tym bardziej pomyslu jak z tego wybrnac.

    Jako ze moje laptopy maja dyski ssd 128gb to mam qnapa z 2 dyskami wd red 1tb jednego w fimie pracujacego juz 4 lata drugiego w domu 2 lata i jak napisalem jak kiedys padnie im dysk to sobie go wymienie bez przerw w pracy a jak padnie nas to sobie wyjme dysk i podlacze przez usb do czasu zakupu nowego nasa ;D

    Jak skasuje sobie pliki to mam kosz z ktorego moge je przywrocic jak tego bedzie mi malo to mam migawki czy inne time machine

    Jak bedzie powódź albo pożar to bede musial z tym żyć ze nie wykupilem chmury w abonamencie bo nie mialem jej w dofinansowaniu i nie sponsorowali mi tez szybkiego łącza I nie uratuje mnie tu mac za 9000 z jednym dyskiem czy jakakolwiek inna gruszka czyniaca ze mnie pro albo poleci mi syf po dyskach po virusie z policyjnym haraczem pozostawiajac moje pliki zakodowane

    Co znaczy ze nie maja osobnych kontrolerów RAID ? Osobne kontrolery to byly jeszcze 10-15 lat temu teraz wszystko masz na plycie....

    PS. w przysłowiu strzela sie do wróbla
    Ostatnio edytowane przez NaPeK ; 20-01-2017 o 19:22

  8. #28

    Domyślnie

    Z tego co piszesz, z tego gloryfikowania NASa z RAIDem, wnioskuję że nie masz wiedzy z zakresu strategii backupów i zarządzania ryzykiem w tym kontekście.

    Co znaczy ze nie maja osobnych kontrolerów RAID ? Osobne kontrolery to byly jeszcze 10-15 lat temu teraz wszystko masz na plycie....
    Bzdura.

    jak kiedys padnie im dysk to sobie go wymienie bez przerw w pracy a jak padnie nas to sobie wyjme dysk i podlacze przez usb do czasu zakupu nowego nasa ;D
    O ile padnięcie NASa nie rozwali Ci też danych na dysku. Albo inne zagrożenie softowe związane bezpośrednio z systemem tego NASa i oprogramowaniem na nim działającym.

    Jak skasuje sobie pliki to mam kosz z ktorego moge je przywrocic jak tego bedzie mi malo to mam migawki czy inne time machine
    Opieranie się o kosz w przypadku udziałów sieciowych to średni pomysł. Zastosowanie snapshotów voluminu to inna, dodatkowa rzecz i działa ona w ramach wolnego miejsca na dysku

    Jak bedzie powódź albo pożar to bede musial z tym żyć ze nie wykupilem chmury w abonamencie bo nie mialem jej w dofinansowaniu i nie sponsorowali mi tez szybkiego łącza I nie uratuje mnie tu mac za 9000 z jednym dyskiem czy jakakolwiek inna gruszka czyniaca ze mnie pro albo poleci mi syf po dyskach po virusie z policyjnym haraczem pozostawiajac moje pliki zakodowane
    Powódź/pożar i inna katastrofa lokalna - kopie offsite.
    Cryptolocker - kopia offline.

    Zastosowanie NAS jest może wygodne, ale ma też określone ryzyko typowe dla siebie. Z faktu, że wszystkie dyski podłączone są pod to samo źródło zasilania i danych nie ma tutaj takiej przewagi jak dwa osobne logicznie i fizycznie dyski. Jesteś świadom, że niektóre błędy dysku, jeżeli się pojawia, będą Ci się w RAID1 automatycznie propagować na drugi dysk ? Tak samo jak każda zmiana logiczna w danych.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NaPeK Zobacz posta
    jak padnie nas to sobie wyjme dysk i podlacze przez usb do czasu zakupu nowego nasa ;D
    To tak sobie można wyjąć dysk z macierzy i sobie go używać po USB z dostępem do danych?

  10. #30

    Domyślnie

    Z software RAID1 tak.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 11:52
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:11
  3. laptop 17" czy laptop 15" + monitor
    By pejot13 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 13:10
  4. Wolna praca komputer przy Rawie
    By jacek.zmuda123 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 21:30
  5. Praca dla fotografa
    By Marek Urbanowski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 15:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •