Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47
  1. #11

    Domyślnie

    Kiedy planujesz kupno tego komputera? Tak orientacyjnie ?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #12

    Domyślnie

    w przeciągu 2-3 mcy

  3. #13

    Domyślnie

    w 7 tys laptop z monitorem powinnas dac rade do tego przydal by sie jakis 2 dyskowy NAS na fotki i coś poza samą wywoływarką LR np. affinity photo czy ubogi PS elements z odblokowywaczem (elements+)

    ze swojej strony polecam laptopa Lenovo Y700 procesor i5, koniecznie z dyskiem ssd (nie 1tb hybrydowy) i dobrze by było miec te 16 gb ram chodz do samego LR bez pracy na wielu warstwach spokojnie na poczatek 8 GB wystarczy

    duzy monitor dobra rzecz ale zastanow sie czy potrzebny ci do tego co planujesz robic profesjonalny monitor czy wystarczy ci skalibrowany ekran IPS laptopa albo dodatkowy większy monitor ze sredniej półki

    co do kolorów na rupciu rc510 to czesciowo pewnie tez jego wina i LCD ale i braku kalibracji zaden laptop prosto z pudelka nie pokazuje obrazu jak powinien do obrobki tylko duzo za jasny i mocno nasycony obraz

  4. #14

    Domyślnie

    "skalibrowany ekran IPS laptopa" - to w zasadzie oksymoron .... (no retiny da się używać).
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez __Ola Zobacz posta
    staram się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Muszę napisać czego potrzebuję i zmieścić się w budżecie.
    6-7 tys na komp z monitorem.
    Będzie to studio domowe. Na start robię zdjęcia noworodkom, dzieciom, będę też robić zdjęcia w plenerze. Sesje ciążowe. W niedalekiej przyszłości chciałabym robić zdjęcia na chrzcinach itp. Chwilowo zdjęcia w moim mieszkaniu, z biegiem czasu wynajem lokalu.
    Zakupiłam program Lightroom 6 . W nim chcę pracować, dużo czytam, ciągle się uczę. Nie jestem zawodowcem!! pragnę do niego dążyć

    co do mojego komputera to mam starego rupcia samsung rc510.
    Teraz chcę rozwinąć moje hobby z fotografią dlatego też dofinansowanie. Sprzęt który posiadam nie pomaga mi w doborze kolorów itp.
    Najlepiej kupuj coś co będzie można później dobrze sprzedać.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    "skalibrowany ekran IPS laptopa" - to w zasadzie oksymoron .... (no retiny da się używać).
    racja w sumie kazdy klient ze swoim noworodkiem czy chrzcinami potrzebuje fachury z fotolabem i monitorem za 10 000 zeby pochwalic sie potem fotkami cioci na FB albo ogladać je z jak najbardziej naturalnym oddaniem kolorów na swoim tablecie z biedronki no chyba ze bedzie sie z nimi afiszować na billboardach to inna historia

    lepszy skalibrowany ips niż z "pudełka" różnice zauważy każdy prawda ?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NaPeK Zobacz posta
    racja w sumie kazdy klient ze swoim noworodkiem czy chrzcinami potrzebuje fachury z fotolabem i monitorem za 10 000 zeby pochwalic sie potem fotkami cioci na FB albo ogladać je z jak najbardziej naturalnym oddaniem kolorów na swoim tablecie z biedronki no chyba ze bedzie sie z nimi afiszować na billboardach to inna historia

    lepszy skalibrowany ips niż z "pudełka" różnice zauważy każdy prawda ?
    Nawet nie wiesz ile ludzie są zdolni zapłacić za zdjęcia noworodka, które wyglądają jakby miały trafić na nagrobek. Przepraszam za porównanie, ale większość tak zwanych zdjęć noworodkowych tak mi właśnie się kojarzy.

  8. #18

    Domyślnie

    w 7 tys laptop z monitorem powinnas dac rade do tego przydal by sie jakis 2 dyskowy NAS na fotki
    Racja, w sumie każdy żeby obrabiać zdjęcia potrzebuje 2 dyskowy NAS. Co to ma do tematy? Skąd pomysł, żeby o tym pisać?

    duzy monitor dobra rzecz ale zastanow sie czy potrzebny ci do tego co planujesz robic profesjonalny monitor czy wystarczy ci skalibrowany ekran IPS laptopa albo dodatkowy większy monitor ze sredniej półki
    Ktoś się stara o dofinansowanie działalności i o kasę na zestaw do obróbki zdjęć a Ty takie bzdury piszesz.


    Odradzam Ci laptopa, chyba, że niezbędna Ci jest mobilność ( z tego co piszesz wnioskuję, że nie jest. ).

    6-7K PLN pozwoli Ci zakupić komputer na i5, z 8GB RAM na tanich podzespołach + niezły monitor, bądź i5, 16GB RAM na średnich podzespołach i średni monitor. Sugerowałbym CX241 ( coś tej klasy ) + kalibracja a resztę przeznaczyć na komputer stacjonarny.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #19

    Domyślnie

    A tak merytorycznie. Nie daj się namówić na drogą kartę graficzną. W zupełności do pracy z LR wystarczy zintegrowana. Chyba, że zamierzasz pracować na monitorach Eizo z 30 bitową głębią to będziesz potrzebowała karty typu Quadro z portem DP.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Najlepiej kupuj coś co będzie można później dobrze sprzedać.
    To wbrew pozorom dość merytoryczna i ważna uwaga.

    Przy zakupie CX241 nie starczy w tym budżecie na kartę graficzną, więc problemu nie ma.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 11:52
  2. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:11
  3. laptop 17" czy laptop 15" + monitor
    By pejot13 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 13:10
  4. Wolna praca komputer przy Rawie
    By jacek.zmuda123 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 21:30
  5. Praca dla fotografa
    By Marek Urbanowski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 15:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •