Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar kryzys
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Sosnowiec/Gliwice
    Posty
    60

    Domyślnie Zestaw dla amatora do 1k

    Witam.
    Generalnie temat rzeka z tego co zauważyłem. Jednak po paru godzinach na forum wiem, że nic nie wiem heh.
    Poszukuję zestawu dla znajomego. Totalny amator.
    Budżet - do tysiaka najlepiej.
    Teraz pytanie - pchać się w d90, czy bardziej w coś pokroju d3200/d5200? Co lepsze do nauki?
    Szkło na początek - 18-105 będzie chyba najlepszym do szukania swojego 'ja' w fotografii?
    Chyba, że całkowicie brnę w złą stronę, to proszę o naprostowanie.

    Pozdro i z góry dzięki za pomoc!
    nie deptać pijaków !

  2. #2

    Domyślnie

    Żaden z tych aparatów z 18-105 nie zmieści się w tym budżecie...

  3. #3

    Domyślnie

    No dokładnie tak jak zosiek powyżej, 18-105 na początek jak najbardziej ale trzeba troche dołożyć

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikon D80 + Nikkor 18-70 to fajna opcja minimum za jakieś 650-750zł lub D5000 + 18-105Vr lub D5100 + 18-55VRII to jakieś 1000zł, D90 trzeba by kupić z 18-55VRII.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar kryzys
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Sosnowiec/Gliwice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nikon D80 + Nikkor 18-70 to fajna opcja minimum za jakieś 650-750zł lub D5000 + 18-105Vr lub D5100 + 18-55VRII to jakieś 1000zł, D90 trzeba by kupić z 18-55VRII.


    Mam opcję d90 niezajechane z 18-105 od znajomego kupić z pewnej ręki, właśnie trochę ponad 1000pln ale zdecydowanie do urwania.
    Mnie samemu d90 najlepiej/najpewniej w ręce siedziało, ale to nie będzie dla mnie hehe.

    Bardzo duża przepaść dzieli d90 i d5xxx/d3xxx?
    nie deptać pijaków !

  6. #6

    Domyślnie

    W obsłudze - tak. 2 pokrętła, śrubokręt, drugi ekran...

  7. #7

    Domyślnie

    Jak dla totalnego amatora, to może D5100. Bardzo fajna matryca,aparat bardzo prosty w obsłudze,ale dający dużo frajdy. Później zawsze można sprzedać i kupić lepszy (w sensie ergonomii). Do tego N18-55 lub N18-105. Ja za swój 4- letni zestaw D5100+ N18-55 z dodatkowym aku i z fabrycznym wyposażeniem dostałem 1000 PLN.

  8. #8

    Domyślnie

    a to musi być lustro...?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak masz możliwość kupienie D90 z 18-105 w cenie nieco ponad 1000zł to bym brał bez zastanowienia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale jak masz możliwość kupienie D90 z 18-105 w cenie nieco ponad 1000zł to bym brał bez zastanowienia.
    Dokładnie tak. D90 jest całkiem spoko aparatem, pomimo swojego zacofania technologicznego. Mam też nadzieję, że nie jest cofnięte

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zestaw amatora fotografii do 5000 zł
    By DamianKakietek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 13:59
  2. Debiut amatora
    By sowson in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 17:25
  3. [ Krajobraz ] Majówka amatora.
    By Graivite in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 15:19
  4. [ Portret ] Zmagania amatora.
    By Graivite in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 18:18
  5. Dylemat- zestaw czy nie zestaw (D80)
    By dizaster86 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 18-12-2008, 11:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •