Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: Monitor 2500zł

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    @nikoniarz Ja się na monitorach nie znam..
    Ale znasz się na zdjęciach i obróbce jak mało kto na tym forum. Dlatego dziękuję, że podzieliłeś się informacją na czym pracujesz.

  2. #12

    Domyślnie

    U mnie to samo, jak u stiga. Nie zagłębiam się aż tak technicznie jak nasz kolega @Tom01. Teraz ważne żeby monitor mi poprawnie działał, dobrze wyświetlał i był odpowiednich rozmiarów - szczególnie nie męczył oczu, co potęgowało często uczuciem zmęczenia. Tak miałem w poprzednich monitorach "marketowych" gdzie jeszcze nie wiedziałem co to EIZO/NEC i monitor fotograficzny, a do drogich monitorów podchodziłem sceptycznie. Poprzednie monitory zwyczajnie męczyły człowieka, często siedziało się godzinami i grzebało w kolorach/kontrastach/jasności, ściągając jakieś testowe tablice z internetu i za nic nie można było osiągnąć zamierzonego efektu. Gorzej jak się zmieniało monitor na nowy i widziało się swoje zdjęcia w zupełnie innej perspektywie na nowym monitorze, którego próbowało się skonfigurować do podobnego wyświetlania co poprzedni Eizo nawet w momencie kiedy nie był skalibrowany dał mi spokój. Teraz oczy nie bolą, człowiek nie jest zmęczony, ma w miarę poprawny kolor i nic nie trzeba grzebać godzinami. Zwyczajnie siada się przy takim monitorze i pracuje, nie zastanawiając i nie tracąc czasu na pierdoły Jedyne co mi chodzi po głowie, to zmiana z 24" na 27" ale to może pod koniec roku

    Jeszcze fajna sprawa, to dobranie odpowiedniego fotolaba. Gdzie kolory odbitek się praktycznie nie różnią od tych z monitora. W 2016r. zrobiłem około 1200 odbitek i zawsze byłem zadowolony - wcześniej różne fotolaby i różne monitory, często przeżywałem rozpacz jak odbierałem odbitki
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 05-01-2017 o 12:47

  3. #13

    Domyślnie

    Na czym pracujesz @kurczeblade? Mam na myśli monitor oczywiście...

  4. #14

    Domyślnie

    eizo cs240

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Wysokie modele raczej nie pojawiają się w ogłoszeniach za ułamek ceny bez powodu. Dobrze by było ten powód poznać, zamiast potem "cieszyć się" złomem na biurku. 2690WUXi2 to bardzo stary model. Prawdopodobieństwo kupienia sprawnego jest praktycznie zerowe
    Dlaczego? ludzie często sprzedają, ponieważ nie trafili w zakup, albo potrzebują gotówki, czy nie wykorzystują możliwości takiego sprzętu. Ja nie mam najwyższego modelu EIZO, ale używam go jakiś rok - jest bez skazy, a będę go sprzedawał, bo planuję kupić większy monitor, po przemeblowaniu pokoju z biurkiem

  5. #15

    Domyślnie

    No kurde co za pech. Już trzech wywołanych i każdy ma EIZO / NEC jako podstawowe a jeden rozpaczliwie się broni.

    Tak, wiem. Złośliwy jestem.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #16

    Domyślnie

    Musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych apsektów. Osobiście nie pracuję w skali szarości (bardzo rzadko) i nie męczę się z odcieniami skóry, które w pewnych dziedzinach fotografii są bardzo ważne (glamour, upierdliwi klienci ślubni itp.). Często muszę się jednak trzymać pantonów i mój monitor w zupełności do tego wystarcza. Proofing robię na EIZO i tak, jak pisałem nie zdarzyło się jeszcze żebym musiał coś poprawiać.

    Najważniejszą rzeczą jest jednak to, nie na czym obrabiamy, ala na czym naszą obróbkę ogląda klient i tutaj zaczynają się schody...i to poważne. Niejednokrotnie dostarczając materiał do klienta ten oglądał to albo na laptopie albo na tak rozjaśnionym monitorze, że sam nie mogłem rozpoznać swoich zdjęć. Kilka razy wszedł telewizor jako medium do przeglądania fotografii. Owszem - ważne jest oddanie klientowi poprawnie obrobionego materiału żeby być w zgodzie ze swoim sumieniem i miec peweność, że w przypadku druku wszystko będzie OK, ale to, co się dzieje później z naszymi zdjęciami jest poza naszym wpływem (np. w komercji "grafik" umieszczając zdjęcie w folderze sam je "poprawi", bo ma źle skalibrowany monitor (najczęściej problemem jest jasność, kontrast i przesycone kolory) i to, co widzi jest dalekie od jego oczekiwań, choć nie zdaje sobie sprawy, że wyjściowy materiał był dobry.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    No kurde co za pech. Już trzech wywołanych i każdy ma EIZO / NEC jako podstawowe a jeden rozpaczliwie się broni.

    Tak, wiem. Złośliwy jestem.
    Ty weź mi powiedź co do 5k kupić w 27"
    Gdzieś słyszałem że jakieś Nec'i są ciekawą propozycją 27" w wersji UHD - ale mocno się przyzwyczaiłem do tego cs240.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ty weź mi powiedź co do 5k kupić w 27"
    Gdzieś słyszałem że jakieś Nec'i są ciekawą propozycją 27" w wersji UHD - ale mocno się przyzwyczaiłem do tego cs240.
    Wspominany PA272W.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Niejednokrotnie dostarczając materiał do klienta ten oglądał to albo na laptopie albo na tak rozjaśnionym monitorze, że sam nie mogłem rozpoznać swoich zdjęć.
    No i widzisz. Ja miałem kiedyś pisemną(meilową)reklamacje i to w nie miły sposób, ale chodziło o to że zdjęcia były za jasne i mało kontrastowe. Oczywiście chodziło o wyświetlanie zdjęć u klienta w laptopie, gdzie wrzeszczał że to moja wina. Rozwiązałem to w ten sposób, znalazłem gdzieś podstawowy artykuł o konfiguracji monitorów przesłałem mu, zrobiłem odbitki z tych zdjęć i zaprosiłem gościa do siebie w celu pokazania mu jak wyglądają zdjęcia u mnie na monitorze, wraz z odbitkami. Tłumacząc mu czym jest monitor EIZO. Wziął też swojego laptopa, gdzie jakimiś kalibratorami z netu ustawiliśmy mu jasność/kontrasty/gamme i takie pierdoły żeby to w miarę wyglądało, i w ramach przeprosin że niepotrzebnie na początku wrzeszczał dostałem 4paczka dobrego piwka

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wspominany PA272W.
    a odpowiednik tego Nec'a u Eizo ?
    Generalnie rozumiem, że oznaczenia "lepszości" w Eizo to w kolejności CS/CX/CG ?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    i to, co widzi jest dalekie od jego oczekiwań, choć nie zdaje sobie sprawy, że wyjściowy materiał był dobry.
    Nie. To jest jeden z mitów. To co Pan widzi, nie on. Nie wie Pan jak widzi odbiorca, bo jego adaptacja chromatyczna już dawno się dopasowała do monitora który ma przed nosem od lat. Na swoim, choćby mocno zniekształconym badziewiu widzi jako-tako poprawnie, bo fenomenalny mózg bierze na to poprawkę. Pan stojąc koło niego i widząc to samo, może rwać włosy z głowy, bo widzi Pan obraz z "korektą" jeszcze ze swojego monitora. Wszelkie próby dogodzenia odbiorcom z ich badziewiem to niedźwiedzia przysługa, bo połączą się dwie korekty. Ichnia, wynikająca z adaptacji i Pańska, chcąca "poprawić' obraz aby oni "dobrze widzieli". W sumie wyjdzie herezja.


    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ty weź mi powiedź co do 5k kupić w 27"
    Gdzieś słyszałem że jakieś Nec'i są ciekawą propozycją 27" w wersji UHD - ale mocno się przyzwyczaiłem do tego cs240.
    W okolicach 5 tys i 27":

    - EIZO CS270 / CS2730 - To jest dokładnie to samo co CS240 tylko większy
    - EIZO CX271 - Klasa wyżej. Matryca z ćwierćfalówką, lepsza stabilizacja, czujnik autokorekcyjny.
    - NEC PA272W - Klasa pomiędzy CS270 a CX271. Ekran jak w tańszym CS270, elektronika jak w CX271, np ma 3D LUT.

    UHD 27" jest tylko jeden:
    - NEC EA275UHD - Zadziwiająco dobra biurwa. W zasadzie nadaje się do foto, choć nie oczujnikowany jak wyższe serie i płynie z parametrami dość szybko.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szkło do 2500zł jasny uniwersalny.
    By Maly.Psikus in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 21:02
  2. Komputer do obróbki zdjęć 2500zł
    By largooo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 00:35
  3. Filmowanie do 2000-2500zł - co wybrać?
    By nowart in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 21:02
  4. Podręczny aparat do 2500zł
    By Fear in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 19:10
  5. notebook do 2500zł
    By sebaok in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •