Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza używana lustrzanka: Nikon Sony Canon Panasonic ?

    Witam serdecznie,

    Aparat kompaktowy idzie w kąt - nic już więcej z niego nie wycisnę, poszukuję używanej lustrzanki/bezlusterkowca do nauki fotografii i filmowania. Budżet jaki mogę przeznaczyć to do 1000 zł za body. Zależy mi żeby aparat dobrze radził sobie z wideo oraz ważna jest również współpraca z niedrogimi obiektywami na gwint m42 ponieważ dopiero zbieram budżet na obiektywy a chciałabym móc trochę poeksperymentować i poszukać czegoś dla siebie. Szukam sprzętu który pozwoli rozwijać złapanego bakcyla. Po wstępnym przeglądzie ofert wyłoniło się kilka modeli:

    - Canon 600d
    - Nikon d5100
    - Panasonic Lumix DMC-G3
    - Panasonic Lumix DMC-GH1
    - Sony Alfa SLT-A33
    - Sony Alfa SLT-A58


    Za dobrą radę i podpowiedź - wielkie dzięki !

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W tej cenie to Fuji X-M1, ewentualnie Samsung NX300 ale trzeba brać pod uwagę że to martwy system, oba miałem i polecam bo tanie i dobre.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli masz zamiar bawić się w video, to z zestawu aparatów jaki podałeś wydaje się, że lumixy mają szanse sprostać zadaniu. Przy czym GH1 ma starą matrycę 12 mega pikseli, nie polecam (wręcz odradzam) bo miałem z nią kilkuletni kontakt. W G3 jest już trochę lepsza, jednak też ma spore szumy. Plusem jest to, że m4/3 jest systemem fotograficzno-filmowym i bez problemu pracuje z manualnymi szkłami. Ponadto zestaw natywnych szkieł posiadających cichy silnik AF jest całkiem spory. Co ciekawe nawet kit panasonica czyli G VARIO 14-42 całkiem sprawnie radzi sobie z filmowaniem, i na początek wystarczy, nie potrzeba zostawać hodowcą pieczarek w bagnecie M42.
    M4/3 jest dość dobrze skrojonym systemem w zastosowaniach fotograficznych i filmowych, na pewno nie zawiedzie.

    Sony Alfa SLT-AXX ? nie wiem, bo nie miałem w rękach, poza staruszkiem A200
    Zwrócił bym uwagę na bezlusterkowce Sony z bagnetem E zamiast lustrzanek z bagnetem alfa, zdecydowanie lepsza matryca niż w lumix'ach a możliwości filmowe oraz fotograficzne nie gorsze. np. modele A3000, A5000 itp. Nie wypowiem się na temat szklarni, bo nie macałem.

    Uogólniając: wszystkie bezlusterkowce lepiej sobie radzą z filmowaniem niż lustrzanki. No może z wyjątkiem jednocyfrowych canon'ów którymi nakręcono kilka profesjonalnych produkcji.

  4. #4

    Domyślnie

    Zainteresował mnie Sony nex-5
    Warto wziąć go pod uwagę ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moriat Zobacz posta
    Zainteresował mnie Sony nex-5
    Warto wziąć go pod uwagę ?
    Do ciągłego filmowania to nie polecam, przegrzewa się
    Chyba że kręcisz krótkie kilku minutowe max scenki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moriat Zobacz posta
    Zainteresował mnie Sony nex-5
    Warto wziąć go pod uwagę ?
    Jeśli dokładnie NEX-5 to jest to protoplasta rodu, są nowsze odmiany 5. Osobiście nie znam się na soniaczkach, więc wolę się nie wypowiadać.
    Zerknij na optyczne i porównaj sobie różne wersje byś mógł ocenić czy odpowiada twym oczekiwaniom.

    http://www.optyczne.pl/index.html?ap...Wyszukaj&sort=

    Wracając do m4/3 , to dobry system do filmowania, i wskazując na GH1 podążałeś dobrą drogą, jednak proponowałby zainteresować się co najmniej GH2 lub nowszym. Ważne jest to czy korpus posiada wyjście na zewnętrzny mikrofon, bo nagrywanie dźwięku przez wbudowany nie jest dobrym pomysłem.
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 03-01-2017 o 18:37

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Też polecam m4/3 do video, a sony nex-5 można kupić jak będzie cena np 500-600zł z obiektywem.

  8. #8

    Domyślnie

    Samsung nx3000 lub nx300 jestem w stanie dostać w dobrej cenie tylko no właśnie... samsung się wycofał i pytanie czy warto brnąć w to. Funkcjonalność i opinie o nx300 są bardzo dobre , korci mnie kupno adaptera i zabawa obiektywami manualnymi m42. Mam też na oku ciekawą ofertę Sony A3000 z kitowym obiektywem. Panasonic GH2 nie wiem czy uda mi się złapać gdzieś bo mam wrażenie, że większość ludzi zawyża trochę ceny, stojąc uparcie przy swoim.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam NX300, miałem i używałem jakiś czas, obiektywy w dobrych cenach da się dostać nadal, jest tam świetny 2.4/16mm, 2/30mm, 1.8//45mm, kit ten duży 18-55 w wersji III świetny, całkiem przyzwoity zoom 50-200mm, dobre użyteczne ISO, łatwe zrzucanie zdjęć na kompa, fajny tryb nagrywania video z różnymi prędkościami co daje ciekawe timelapse gotowe, NX3000 podobny ale ciut okrojony ale cenowo atrakcyjny był, podobnie jak najprostrzy NX1000/1100 tez dawał radę.
    Jest jeszcze NX30.

  10. #10

    Domyślnie

    Samsung - "martwy" system, szkoda kasy na to moim zdaniem

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 11:29
  2. Nikon d5100- pierwsza lustrzanka
    By LajtekPL in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 16:44
  3. Używana pierwsza lustrzanka - prośba o poradę
    By kh29228 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 10:45
  4. Leica, Nikon, Canon czy Panasonic?
    By Jakubas in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-08-2007, 22:36
  5. Pierwsza Lustrzanka SONY
    By Sebastiann in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2006, 13:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •