Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71
  1. #21

    Domyślnie

    Sztukę trzeba wybrać, najlepiej osobiście, by uniknąć bonanzy z odsyłaniem, zwrotem kasy itp. Najlepiej jest umówić się w jakimś sklepie, gdzie posiadają minimum 3 sztuki Tammy'ego - żeby nie jeździć dla jednego egzemplarza.

    Odnośnie stabilizacji i czerpania prądu, to nie sprawdzałem, bo zwykle mam ją wyłączoną. Używanie obiektywu z IS: ON narzuca nieco inny tryb pracy, który nie zawsze jest wygodny, więc IS używam tylko wtedy kiedy jest to uzasadnione.

    Moim zdaniem budowa mechaniczna N24-70 i 14-24 zakrawa na żart, przy czym o ile drugiego da się używać, bo zwykle nie katujemy w nim zooma i nie robi takich przebiegów, to pierwszy jest przykładem na to jak nie konstruować obiektywów za ponad 1500 baksów. Mocowanie bagnetu, ślizgi... Choćby z tego powodu powinniśmy moim zdaniem stawiać na alternatywy, bo w życiu głosujemy portfelem...

  2. #22

    Domyślnie

    Optycznynie w centrum Tamron tak samo dobry albo lepszy od Nikkora, ale ma słabsze brzegi.
    AF trochę wolniejszy, ale daje radę, choć potrafi się czasami pogubić, z czym nie spotkałem się w Nikkorze.
    Stabilizacja nie czerpie baterii.
    Nie mam też żadnych problemów z BF/FF.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #23

    Domyślnie

    Stałem przed podobnym dylematem. Miałem kilka dni nikona pożyczonego i od kilku dni jestem posiadaczem tamrona. Tak jak koledzy wyżej piszą.
    Na korzyść Nikona lepsze brzegi. W prędkości ostrzenia różnicy nie zauważam. Af wydaje się minimalnie pewniejszy w Nikonie.
    Za to na duży plus tamrona jest stabilizacja, działa super.
    D60 + D610 + Nissin Di622 + SB 700
    Tamron 24-70 2.8, N 35mm f/1.8G, Samyang 12mm f/2.8

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    Czy prawdą jest, że trzeba zawsze po pracy wyłączać stabilizację, bo inaczej wyczerpuje aku aparatu nawet gdy ten jest wyłączony?
    Teoretycznie nie powinno, ale gdy pozostawisz aparat wlaczony i przez przypadek cos wcisnie spust (ciasny plecak, przedzialka etc). Mozesz rozladowac baterie.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Teoretycznie nie powinno, ale gdy pozostawisz aparat wlaczony i przez przypadek cos wcisnie spust (ciasny plecak, przedzialka etc). Mozesz rozladowac baterie.
    Bez stabilizacji jest podobnie- zaczyna działać AF i pomiar światła które również pobierają energię.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Moim zdaniem budowa mechaniczna N24-70 i 14-24 zakrawa na żart, przy czym o ile drugiego da się używać, bo zwykle nie katujemy w nim zooma i nie robi takich przebiegów, to pierwszy jest przykładem na to jak nie konstruować obiektywów za ponad 1500 baksów. Mocowanie bagnetu, ślizgi... Choćby z tego powodu powinniśmy moim zdaniem stawiać na alternatywy, bo w życiu głosujemy portfelem...
    Mógłbyś uściślić co z tym bagnetem i ślizgami? Bo uzywam N 24-70 od 9-iu lat i nie zauważyłem żadnych problemów. Może trafiłeś na felerny egzemplarz? Ja mogę tylko potwierdzić słowa kol. robanto.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Bez stabilizacji jest podobnie- zaczyna działać AF i pomiar światła które również pobierają energię.
    Prawda, ale silnik stabilizacji powinien pobierac wiecej energii.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Prawda, ale silnik stabilizacji powinien pobierac wiecej energii.
    Miałbym wątpliwości czy z włączoną stabilizacją zrobię ponad 50% zdjęć mniej niż bez niej... Ale może kiedyś z nudów przetestuję

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Mógłbyś uściślić co z tym bagnetem i ślizgami? Bo uzywam N 24-70 od 9-iu lat i nie zauważyłem żadnych problemów. Może trafiłeś na felerny egzemplarz? Ja mogę tylko potwierdzić słowa kol. robanto.
    N 24-70 mam 6 lat. Dwa razy wymieniana guma. Wiele przeszedł i żadnych problemów. Pomimo że cenię optykę Tamrona obiektywu T 24-70 nie polecam.

  10. #30

    Domyślnie

    odkopię trochę temat
    czy ktoś może podzielić się jak to wygląda po latach? czy Tamron trzyma parametry i dalej jest ostry tak jak tuż po zakupie?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Używany Nikon 24-70 f2.8 czy nowy Tamron 24-70 f2.8 ?
    By MROZ_ in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 13:08
  2. Nowy czy uzywany
    By dzelus92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 00:36
  3. używany Nikkor 180mm 2.8 czy nowy 70-300 vr ?
    By navigator_s9 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 11:52
  4. Używany 80-200, czy nowy Tamron 70-200.
    By dem in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 16:41
  5. D50 nowy czy używany?
    By nem in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •